Aktualności
Małopolski Tele-Anioł
środa, 14 października 2020
Dzięki niezwykłej opasce noszonej na ręce, mogą oni czuć się bezpiecznie 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.
24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu
Centralnym punktem całego projektu jest Centrum Teleopieki, które powstało w Suchej Beskidzkiej i ludzie z wielkim sercem, którzy tam pracują.
Centrum działa nieprzerwanie 24 godziny na dobę od 1 maja 2018 roku. Ratownicy medyczni średnio odbierają ponad 250 połączeń dziennie. Od początku realizacji projektu przeprowadzono z podopiecznymi rozmowy trwające ponad 11 tyś. godzin. Średnio 3 do 4 razy na dzień ratownicy medyczni wzywają karetkę pogotowia ratunkowego do potrzebującego podopiecznego. Tylko w 2019 roku za pośrednictwem Telecentrum wezwano 850 razy karetki pogotowia ratunkowego w związku z zagrożeniem życia podopiecznych Tele-Anioła. Szacujemy, że w przypadku przynajmniej 150 osób tradycyjne formy wezwania pomocy byłyby prawdopodobnie niemożliwe i dzięki opasce bezpieczeństwa i systemowi teleopieki osoby te nadal żyją.
Nie ma jak w domu
Europa starzeje się – we Francji emeryci stanowią ponad 25 proc. społeczeństwa, w Niemczech odsetek ludzi po 65. roku życia wynosi ponad 20 proc. Główny Urząd Statystyczny szacuje, że w Polsce jest już ok. 17,5 proc. seniorów, a w 2050 roku będą oni stanowić 1/3 całej populacji. Jeśli wierzyć demografom, to w 2035 roku co ósmy mieszkaniec Małopolski przekroczy 75. rok życia. Dlatego też już teraz polityka senioralna stała się jednym z priorytetów województwa.
Gdzie szukać informacji:
Więcej informacji o projekcie:
Na stronie https://www.malopolska.pl/teleaniolLink prowadzi do serwisu zewnętrznego
lub w pod nr tel.
Biuro projektu Lidera: tel. 12 61-60-611
Biura projektu Partnerów:
Caritas Diecezji Kieleckiej - Zespół Placówek Caritas w Proszowicach: tel. 883 316 158, 888 896 890
Stowarzyszenia Europejski Instytut Rozwoju Regionalnego: tel. 518 040 457
To kolejny etap długofalowej strategii promocyjnej Funduszy Europejskich realizowanej przez Województwo Małopolskie i zarazem kolejny etap działań promujących rolę, jaką, odgrywają środki unijne w walce z COVID-19 w regionie. W maju i wrześniu zrealizowano kampanię pokazującą, jak środki unijne pomogły małopolskim szpitalom i służbom ratowniczym w walce z pandemią, natomiast w lipcu i sierpniu zachęcaliśmy do odkrywania Małopolski na nowo, czyli prezentowaliśmy atrakcje turystyczne dofinansowane z Funduszy Europejskich.
25
listopada
Imieniny
Elżbiety, Katarzyny i Klemensa
wtorek, 10 czerwca 2025
XXII Ogólnopolski Konkurs Poetycko – Plastyczny Bł. Karolino, świeć nam przykładem
piątek, 29 listopada 2024
przestrzennej Ostrzeżenia meteo Interaktywna
mapa System powiadamiania
mieszkańców Nagrody
i wyróżnienia Radłów TV
Projekty realizowane z dotacji
Informacje