Pokaż
menu
boczne

Sport

Zwycięstwo godne lidera

piątek, 28 października 2016

Przedmeczowe przewidywania bukmacherów co do ostatniego pojedynku w Ilkowicach sprawdziły się co do joty.

Każdy kto mimo wyżyłowanego kursu obstawił choć pół szylinga na bramkę zdobytą przez beniaminka mógł poczuć się zawiedziony. W przeciwieństwie rzecz jasna do kibiców Wolanki którzy jak zawsze w słusznej liczbie mogli  obejrzeć z raczej nie kłamanym podziwem poczynania naszych ulubieńców. Powiedzieć bowiem, że drużynie Ilkowic mecz nie wyszedł , to nic nie powiedzieć. Nasi zawodnicy większy problem mieli z grzęzawym boiskiem, czy też strzałami kierowanymi w kierunku swojej bramki. Poza tym, dosłownie gospodarze nie zaprezentowali (prawie) nic, a grę pod siebie podporządkował nasz Huragan.

Niedzielne przedpołudniowe pojedynki nie należą do naszych ulubionych. To trzeba oddać jasno. Czy to ze względu na nadmiar sobotnich obowiązków, czy też na wesołe usposobienie naszej zgrai liderującej obecnie Żabieńskiej A-klasie. Kto wie? Jedno jest pewne. Nikt nie dopisywał sobie przed tym meczem jeszcze żadnych punktów. Motywacja na 679%.

Z takim też założeniem, popartym  jednak duża pewnością siebie wyszliśmy na boisko po to aby za 90 minut móc z jak najbardziej podniesionym czołem wracać do domów. Nie minęło 120 sekund kiedy po raz pierwszy do interwencji został zmuszony bramkarz gospodarzy. Mimo iż strzał ten nie sprawił większych problemów to sam początek już nie napawał optymizmem kibiców miejscowego LZS-u. Początkowe minuty, tak zresztą jak i przez całe spotkanie napędzamy ataki wszelkiego rodzaju, a gra toczy się na połowie przeciwników. W 13` minucie na strzał z odległych sektorów po faulu decyduje się Smoleń. Pierwszy raz poważnie strasząc już golkipera gospodarzy, piłka bowiem trafia w słupek! Mimo optycznej przewagi kibice zobowiązani byli uzbroić się w cierpliwość na 21` minut, kiedy to po wyprowadzeniu piłki od defensywnych formacji na dwójkowe rozegranie akcji decydują się Bysiek z Przybyłą. Kamil wypuszcza Patryka do skrzydła, ten odwdzięcza się dokładnym dośrodkowaniem oddając piłkę na główkę  Kamilowi który precyzyjnym strzałem otwiera worek z bramkami!  WOOLLAA RA-DŁO-WSKA!!!!  OLE! OLE!! OLE!!! 1:0!

Kolejne minuty mijały spokojnie, pod dyktando naszej drużyny. Całkowita dominacja i zmaganie raczej z przeciwnościami źle dobranego obuwia do podmokłego boiska, popodkręcanymi kostkami i naciągniętymi mięśniami. Zegarek Pana sędziego prowadzącego wskazywał dokładnie co do sekundy 40:00 kiedy to Rafał Wajnbrener nie zastanawiając się długo, kropnął jak z armaty wycofaną tym razem z lewej strony, od Sroki piłkę, którą po drodze próbował zgarnąć jeszcze ślizgający się Bysiek. Strzał nie do obrony, a to oznacza tylko jedno! OLE! OLE!! OLE!!! 2:0!!

W tej części gry mogliśmy zobaczyć jeszcze dobrą próbę Byśka z 18m., którego strzał obił poprzeczkę! Poza tym akcentem nie oglądaliśmy już raczej porywającego widowiska, a momenty w których zmuszeni byliśmy podnosić się z wygrzanych ławeczek to zaostrzona gra gospodarzy, którzy w okresie od 41 minuty do końca pierwszej połowy ukarani zostali aż trzema żółtymi kartonikami.

PRZERWA

Druga połowa rozpoczyna się niespodziewanie od ataku miejscowych. W 47` minucie po mocnym strzale pewnie interweniuje Michał Szwiec . Po początkowym zrywie, gra wraca na właściwe dla tego spotkania tory, a więc na połowę gospodarzy. Dziesięć minut od rozpoczęcia drugiej części niecelny strzał odnotować należy jeszcze na konto Rafała Wajnbrenera, który to jednak rehabilituje się już dwie minuty później. Krótkie dośrodkowanie z rzutu rożnego niekonwencjonalnym zagraniem przedłuża Przybyła, piłka spada po drugiej stronie bramki, gdzie czeka już jadący  wślizgiem Rafał! Piłka w siatce! OLE! OLE!! OLE!!! 3:0!!!
Minuta 66` to ta w której o groźniejsze bicie serca kibiców Wolanki przyprawił korner, tym razem wykonywany przez gospodarzy. Dobrą wrzutkę bowiem wykończył G.Baran który sprawdzał czujność naszego bramkarza, niedokładnym wybiciem piłki, która to prawdopodobnie odbita od ochraniacza zmierzała pod poprzeczkę naszej bramki. Na posterunku czuwał jednak M. Szwiec.
Dość intensywny okres gry, w którym dużo się działo wieńczy minuta 68`. Cieśnienia nie wytrzymuje bramkarz gospodarzy, który  nierozważnym wślizgiem atakuje napędzonego w polu karnym Kamila Byśka. Sędzia nie ma wątpliwości! Czerwona kartka i rzut karny!
Do piłki podchodzi T.Szwiec. Pewnie odnajduje najwyższy względem poziomu morza osadzony na danym obszarze oznaczonym wapnem punkt, ustawia piłkę i…. Pewny strzał! Piłka w siatce po raz czwarty! OLE! OLE!! OLE!!! 4:0!!!!
Rozpoczęcie od środka pozwala sędziemu na przeprowadzenie zmiany. W miejsce Barana wchodzi Dumański. Nie zdążyliśmy ochłonąć jeszcze po radości z czwartej bramki kiedy po szybkim rozpoczęciu na strzał z dużej odległości nad wysuniętym wysoko bramkarzem decyduje się miejscowy pomocnik. Piłka ląduje na poprzecze a Wolanka w tej sytuacji może chyba mówić o sporym szczęściu. Był to ostatni warty odnotowania akcent pod naszą bramką. Kolejne minuty przynoszą zmiany Różańskiego za Wajnbrenera oraz Biesia za Przybyłę, który jeszcze przed zejściem mógł pokusić się o swoje zdobycze czy to bramkowe, czy też jeszcze asystując. Wolanka w końcowym fragmencie jest spragniona bramek.  Mnogość dogodnych sytuacji w tym okresie jest aż nadto widoczna. Ani myślimy zadowalać się takim wynikiem co znajduje potwierdzenie w kolejnej zmianie gdzie równie ofensywnie usposobiony Lisowski zmienia Byśka. Mimo szczerych chęci i wypracowanych pozycji sam na sam nie tylko z bramkarzem ale i samą bramką, wynik nie ulega już zmianie.

KONIEC MECZU
Odnosimy zasłużone zwycięstwo w wyjazdowym pojedynku. Konsekwentna dominacja znalazła swoje odzwierciedlenie w wyniku. Wyniku, który mimo  iż mógłby być wyższy daje nam z powrotem fotel lidera rozgrywek, jak wiadomo – Najlepszej ligi świata, Żabieńskiej A-klasy!

DO BOJU WOLANKA!

Zwycięstwo godne lidera

r

Kategorie spraw urzędowych

W dniu 17.06.2017 r. weszła w życie ustawa z dnia 11 maja 2017 r. o zmianie ustawy o ochronie przyrody / Dz. U. z 2017 r., poz. 1074/, zgodnie z którą:
Osoby fizyczne, zamierzające usunąć drzewa na cele niezwiązane z prowadzeniem działalności gospodarczej (art. 83 f ust. 1 pkt 3a uop) są obowiązane dokonać zgłoszenia zamiaru usunięcia drzew(a) do Urzędu Miejskiego w Radłowie jeżeli obwód pnia drzewa na wysokości 5 cm przekracza:

-80 cm – w przypadku topoli, wierzb, klonu jesionolistnego oraz klonu srebrzystego,
-65 cm – w przypadku kasztanowca zwyczajnego, robinii akacjowej oraz platanu klonolistnego,
-50 cm – w przypadku pozostałych gatunków drzew.

Zgłoszenie powinno zawierać imię i nazwisko wnioskodawcy, oznaczenie nieruchomości z której drzewo ma być usunięte /numer działki, miejscowość, obręb/ oraz rysunek albo mapkę określającą usytuowanie drzewa na nieruchomości. Zgłoszenia może dokonać jedynie właściciel nieruchomości, w przypadku współwłasności należy uzyskać zgodę wszystkich współwłaścicieli działki lub pełnomocnictwa do wystąpienia w ich imieniu.

Urząd Miejski w Radłowie po otrzymaniu zgłoszenia w terminie 21 dni dokonuje oględzin zgłoszonych do wycinki drzew. W terminie 14 dni od dokonania oględzin, organ może w drodze decyzji administracyjnej wnieść sprzeciw. Usunięcie drzewa może nastąpić, jeżeli organ nie wniósł sprzeciwu w tym terminie. Usunięcie drzewa bez zgłoszenia lub pomimo wydania przez organ sprzeciwu traktowane jest usunięcie bez zezwolenia i sankcjonowane administracyjną kara pieniężną. Wydanie przez organ sprzeciwu upoważnia właściciela nieruchomości do złożenia wniosku o wydanie decyzji zezwalającej na usunięcie drzewa. Za dzień wniesienia sprzeciwu uznaje się dzień nadania decyzji administracyjnej w placówce pocztowej. /Zaleca się upewnić poprzez kontakt np. telefonicznie w Urzędzie Miejskim w Radłowie czy taki przeciw został wydany/Organ może przed upływem terminu, o którym mowa w ust. 8 /14 dni od dokonania oględzin/ wydać zaświadczenie o braku podstaw do wniesienia sprzeciwu. Wydanie zaświadczenia wyłącza możliwość wniesienia sprzeciwu oraz uprawnia do usunięcia drzewa.

W przypadku nieusunięcia drzew przed upływem 6 miesięcy od przeprowadzonych oględzin usunięcie drzewa może nastąpić po dokonaniu ponownego zgłoszenia, o którym mowa w ust. 4. Jeżeli w terminie 5 lat od dokonania oględzin wystąpiono o wydanie decyzji o pozwolenie na budowę na podstawie ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. - prawo budowlane, a budowa ta ma związek z prowadzeniem działalności gospodarczej i będzie realizowana na części nieruchomości, na której rosło usunięte drzewo, organ, o którym mowa w art. 83a ust. 1, uwzględniając dane ustalone na podstawie oględzin, nakłada na właściciela nieruchomości, w drodze decyzji administracyjnej obowiązek uiszczenia opłaty za usunięcie drzewa.
Osoby fizyczne usuwające drzewa na cele związane z prowadzeniem działalności gospodarczej oraz podmioty o osobowości prawnej, spółdzielnie mieszkaniowe itp. mogą usunąć drzewa po uzyskaniu decyzji administracyjnej zezwalającej na usunięcie drzew. W tej sytuacji należy złożyć wniosek wraz z wymaganymi załącznikami.

Dodatkowych informacji można uzyskać w Referacie Gospodarki i Środowiska I piętro, pok. Nr 9 w godz. pracy Urzędu tj. : pon.: 07.30-17.00, wt.-Czw. 07:30-15:30, pt.: 07:30-14:00 bądź pod numerem telefonu: 14 6782044 wew. 19

Wniosek o wydanie zezwolenia na usunięcie drzew/krzewów

11.01.2022

Wniosek o wycinkę .docx
Wniosek o wycinkę .pdf

Zgłoszenie do ewidencji zbiorników bezodpływowych (szamb), przydomowych oczyszczalni ścieków

Opis

Zgłoszenie eksploatacji przydomowej oczyszczalni ścieków PDF
zgl-ewid-szamb-20210804.pdf

Deklaracja o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi

Opis

Deklaracja

Oświadczenie o spełnieniu warunków wymaganych do wykonywania działalności w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości

Opis

Wniosek.doc

Wniosek o wpis do rejestru działalności regulowanej w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości

Opis

Wniosek.doc

Informacja o wyrobach zawierających azbest i miejscu ich wykorzystywania

Opis

Informacja.doc

Wniosek o dofinansowanie z budżetu Gminy Radłów prac związanych z usuwaniem i utylizacją odpadów zawierających azbest pochodzących z budynków mieszkalnych i gospodarczych oraz siedzib instytucji

Opis

Wniosek.docx

Wydanie wypisu z planu zagospodarowania przestrzennego Gminy Radłów

Wniosek.doc

Wniosek o określenie wstępnych warunków zjazdu z drogi gminnej/powiatowej.

Wniosek.doc

Wniosek o wyrażenie zgody na dojazd drogą będącą własnością Gminy.

Wniosek.doc

W przypadku planowanego nowego zjazdu z drogi wojewódzkiej dołączyć wstępne warunki RDW w Tarnowie ul. Ostrogskich 5a, 33-100 Tarnów.

Wniosek.doc

Informacja o urządzeniach melioracji wodnych w rejonie lokalizacji inwestycji.

Wniosek.doc

Informacja o urządzeniach melioracji wodnych w rejonie lokalizacji inwestycji.

Wstępne oświadczenie

Formularz CEIDG-1 wraz z załacznikami

Opis

ceidg-1-v1.06z.pdf

Formularz CEIDG-1 bez załączników

ceidg-1-v1.06.pdf

Wniosek o ustalenie numeru porządkowego

Opis

Wniosek PDF

 

Podatki i opłaty lokalne na 2024 r.

 

Urząd Miejski w Radłowie

ul. Kolejowa 7
33-130 Radłów

NIP: 873-10-01-716
REGON Gminy Radłów: 851660915
REGON Urzędu Miejskiego w Radłowie: 000545656

Pokaż na mapie

Kontakt

tel.: 14 678-20-44

tel.: 14 678-20-73

fax: 14 678-28-18

e-mail: sekretariat@gminaradlow.pl

Godziny urzędowania

Dzień Godzina
Poniedziałek 7:30 - 17:00
Wtorek 7:30 - 15:30
Środa 7:30 - 15:30
Czwartek 7:30 - 15:30
Piątek 7:30 - 14:00
Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych została współfinansowana ze środków Ministra Administracji i Cyfryzacji oraz projektu „Wdrożenie standardów świadczenia elektronicznych usług publicznych - ePUAP w gminie: Wierzchosławice, Pleśna, Radłów, Szczurowa, Zakliczyn” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.