Pokaż
menu
boczne

Sport

10 lat nauki jazdy na nartach

wtorek, 01 lutego 2022

10 lat nauki jazdy na nartach

Miło nam poinformować, że w tym roku udało się zrealizować po raz kolejny "projekt" nauki jazdy na nartach dla dzieci z terenu Gminy Radłów.  Ten rok przywitał nas niestety nie dobrymi wiadomościami. Początkiem stycznia dostaliśmy informację, że po 9 latach Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego zawiesza projekt „Jeżdżę z Głową” i nie możemy liczyć na dofinansowanie nauki jazdy na nartach. Po konsultacjach z Panem Burmistrzem Zbigniewem Mączką oraz rodzicami ustaliliśmy, że szkoda przerywać tak dobrej inicjatywy realizowanej przez lata i własnymi środkami zorganizujemy dzieciom sportowy wypoczynek w okresie ferii.

Miejscem realizacji projektu był stok „Jurasówka” położony w miejscowości Siemiechów. W projekcie uczestniczyły w tym roku dzieci ze Szkoły Podstawowej w Radłowie. Po wstępnej rekrutacji udało się zakwalifikować 24 uczestników choć zainteresowanie było ogromne i ponad 10 dzieci znalazło się na tak zwanej liście rezerwowej. Młodzi adepci zostali podzieleni na dwie 12 osobowe grupy, które przez 2 tygodnie ferii co drugi dzień uczestniczyły w 3 godzinnych zajęciach na stoku. Uczniowie mieli możliwość poznania podstawowych technik jazdy na nartach a także zasad dotyczących bezpieczeństwa podczas zajęć na stoku. Każdy z narciarzy wyposażony został w profesjonalny sprzęt narciarski. Jak wiadomo każda nauka nie może odbyć się bez nauczyciela. Od lat nasze grupy trafiają pod opiekę Pani Kasi, która na co dzień jest właścicielką szkółki narciarskiej a przez dwa tygodnie ferii uczy naszych uczniów jeździć na nartach. Jak widać na „Jurasówce” nie brakuje nam niczego i czujemy się tam jak w domu. Po zakończonych zajęciach mamy możliwość skorzystania z ciepłego posiłku, który w pełni uzupełnia energię jaką straciliśmy podczas aktywnych zajęć.

Na zakończenie 2 tygodniowych ferii nasi uczniowie zostali symbolicznie pasowani na narciarzy. Na ręce Pani Kasi oraz właścicieli Stoku „Jurasówka” opiekun projektu Kamil Sobota wręczył pamiątkowe deski z podziękowaniami od Pana Burmistrza Zbigniewa Mączki za wzorową 10-letnią współpracę przy realizacji nauki jazdy na nartach dla dzieci z terenu Gminy Radłów. Tak jak już wcześniej zostało napisane od lat ta współpraca była bardzo dobra i nie brakowało nam niczego, aby móc realizować ten projekt. Profesjonalnie przygotowany sprzęt, wykwalifikowana kadra instruktorska a także bardzo dobrze przygotowany stok po to aby młodzi uczniowie mogli stawiać swoje pierwsze kroki na nartach. Te kluczowe elementy powodują że wracamy tam zawsze z uśmiechem aby oddać się zimowej pasji jaką są narty.

10 lat projektu to czas na kilka podsumowań. Przez tak długi okres udało się nauczyć około 250 dzieci „projektowych”. Liczby nie są tutaj wymierne, gdyż za każdym razem tych dzieci było dużo więcej. Bus, którym udawaliśmy się na stok zawsze był pełny. Po każdym roku do nowych adeptów narciarstwa dołączali uczniowie, którzy w poprzednich latach uczestniczyli w projekcie a chcieli doskonalić swoje umiejętności podczas dalszej jazdy. Miło nam poinformować, że oprócz dzieci udało nam się zachęcić również wielu rodziców do tego aby spróbowali swoich sił na nartach. W wielu domach narty stały się więc sportem rodzinnym i super rodzajem aktywności ruchowej podczas okresu zimowego. Projekt to także setki przejechanych kilometrów. Tutaj od samego początku wspiera nas firma Janppol, która zapewnia naszym narciarzom ciepłe i bardzo dobre warunki podczas jazdy na stok i w drodze powrotnej. Reasumując te 10 lat śmiało można powiedzieć, że projekt ten jest bardzo fajną alternatywą na dzisiejsze czasy. Dni, w których dzieci i młodzież, a także my sami spędzamy tak wiele czasu w domach, przed komputerem, telefonem. Narty choć tylko w okresie zimowym dają nam możliwość spotykania się z ludźmi po to aby aktywnie i w zdrowiu spędzić czas na świeżym powietrzu. Mamy nadzieję, że Województwo Małopolskie wróci do wspierania tego typu inicjatyw.

Dziękuję raz jeszcze Panu Burmistrzowi Mączce oraz rodzicom za to, że nie zaniechali wspierania tak fajnej inicjatywy dla dzieci z terenu Gminy Radłów. Jak zawsze podsumowanie zakończę słowami do zobaczenia za rok !

Kamil Sobota

10 lat nauki jazdy na nartachNazwa

r

Kategorie spraw urzędowych

W dniu 17.06.2017 r. weszła w życie ustawa z dnia 11 maja 2017 r. o zmianie ustawy o ochronie przyrody / Dz. U. z 2017 r., poz. 1074/, zgodnie z którą:
Osoby fizyczne, zamierzające usunąć drzewa na cele niezwiązane z prowadzeniem działalności gospodarczej (art. 83 f ust. 1 pkt 3a uop) są obowiązane dokonać zgłoszenia zamiaru usunięcia drzew(a) do Urzędu Miejskiego w Radłowie jeżeli obwód pnia drzewa na wysokości 5 cm przekracza:

-80 cm – w przypadku topoli, wierzb, klonu jesionolistnego oraz klonu srebrzystego,
-65 cm – w przypadku kasztanowca zwyczajnego, robinii akacjowej oraz platanu klonolistnego,
-50 cm – w przypadku pozostałych gatunków drzew.

Zgłoszenie powinno zawierać imię i nazwisko wnioskodawcy, oznaczenie nieruchomości z której drzewo ma być usunięte /numer działki, miejscowość, obręb/ oraz rysunek albo mapkę określającą usytuowanie drzewa na nieruchomości. Zgłoszenia może dokonać jedynie właściciel nieruchomości, w przypadku współwłasności należy uzyskać zgodę wszystkich współwłaścicieli działki lub pełnomocnictwa do wystąpienia w ich imieniu.

Urząd Miejski w Radłowie po otrzymaniu zgłoszenia w terminie 21 dni dokonuje oględzin zgłoszonych do wycinki drzew. W terminie 14 dni od dokonania oględzin, organ może w drodze decyzji administracyjnej wnieść sprzeciw. Usunięcie drzewa może nastąpić, jeżeli organ nie wniósł sprzeciwu w tym terminie. Usunięcie drzewa bez zgłoszenia lub pomimo wydania przez organ sprzeciwu traktowane jest usunięcie bez zezwolenia i sankcjonowane administracyjną kara pieniężną. Wydanie przez organ sprzeciwu upoważnia właściciela nieruchomości do złożenia wniosku o wydanie decyzji zezwalającej na usunięcie drzewa. Za dzień wniesienia sprzeciwu uznaje się dzień nadania decyzji administracyjnej w placówce pocztowej. /Zaleca się upewnić poprzez kontakt np. telefonicznie w Urzędzie Miejskim w Radłowie czy taki przeciw został wydany/Organ może przed upływem terminu, o którym mowa w ust. 8 /14 dni od dokonania oględzin/ wydać zaświadczenie o braku podstaw do wniesienia sprzeciwu. Wydanie zaświadczenia wyłącza możliwość wniesienia sprzeciwu oraz uprawnia do usunięcia drzewa.

W przypadku nieusunięcia drzew przed upływem 6 miesięcy od przeprowadzonych oględzin usunięcie drzewa może nastąpić po dokonaniu ponownego zgłoszenia, o którym mowa w ust. 4. Jeżeli w terminie 5 lat od dokonania oględzin wystąpiono o wydanie decyzji o pozwolenie na budowę na podstawie ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. - prawo budowlane, a budowa ta ma związek z prowadzeniem działalności gospodarczej i będzie realizowana na części nieruchomości, na której rosło usunięte drzewo, organ, o którym mowa w art. 83a ust. 1, uwzględniając dane ustalone na podstawie oględzin, nakłada na właściciela nieruchomości, w drodze decyzji administracyjnej obowiązek uiszczenia opłaty za usunięcie drzewa.
Osoby fizyczne usuwające drzewa na cele związane z prowadzeniem działalności gospodarczej oraz podmioty o osobowości prawnej, spółdzielnie mieszkaniowe itp. mogą usunąć drzewa po uzyskaniu decyzji administracyjnej zezwalającej na usunięcie drzew. W tej sytuacji należy złożyć wniosek wraz z wymaganymi załącznikami.

Dodatkowych informacji można uzyskać w Referacie Gospodarki i Środowiska I piętro, pok. Nr 9 w godz. pracy Urzędu tj. : pon.: 07.30-17.00, wt.-Czw. 07:30-15:30, pt.: 07:30-14:00 bądź pod numerem telefonu: 14 6782044 wew. 19

Wniosek o wydanie zezwolenia na usunięcie drzew/krzewów

11.01.2022

Wniosek o wycinkę .docx
Wniosek o wycinkę .pdf

Zgłoszenie do ewidencji zbiorników bezodpływowych (szamb), przydomowych oczyszczalni ścieków

Opis

Zgłoszenie eksploatacji przydomowej oczyszczalni ścieków PDF
zgl-ewid-szamb-20210804.pdf

Deklaracja o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi

Opis

Deklaracja

Oświadczenie o spełnieniu warunków wymaganych do wykonywania działalności w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości

Opis

Wniosek.doc

Wniosek o wpis do rejestru działalności regulowanej w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości

Opis

Wniosek.doc

Informacja o wyrobach zawierających azbest i miejscu ich wykorzystywania

Opis

Informacja.doc

Wniosek o dofinansowanie z budżetu Gminy Radłów prac związanych z usuwaniem i utylizacją odpadów zawierających azbest pochodzących z budynków mieszkalnych i gospodarczych oraz siedzib instytucji

Opis

Wniosek.docx

Wydanie wypisu z planu zagospodarowania przestrzennego Gminy Radłów

Wniosek.doc

Wniosek o określenie wstępnych warunków zjazdu z drogi gminnej/powiatowej.

Wniosek.doc

Wniosek o wyrażenie zgody na dojazd drogą będącą własnością Gminy.

Wniosek.doc

W przypadku planowanego nowego zjazdu z drogi wojewódzkiej dołączyć wstępne warunki RDW w Tarnowie ul. Ostrogskich 5a, 33-100 Tarnów.

Wniosek.doc

Informacja o urządzeniach melioracji wodnych w rejonie lokalizacji inwestycji.

Wniosek.doc

Informacja o urządzeniach melioracji wodnych w rejonie lokalizacji inwestycji.

Wstępne oświadczenie

Formularz CEIDG-1 wraz z załacznikami

Opis

ceidg-1-v1.06z.pdf

Formularz CEIDG-1 bez załączników

ceidg-1-v1.06.pdf

Wniosek o ustalenie numeru porządkowego

Opis

Wniosek PDF

 

Podatki i opłaty lokalne na 2024 r.

 

Urząd Miejski w Radłowie

ul. Kolejowa 7
33-130 Radłów

NIP: 873-10-01-716
REGON Gminy Radłów: 851660915
REGON Urzędu Miejskiego w Radłowie: 000545656

Pokaż na mapie

Kontakt

tel.: 14 678-20-44

tel.: 14 678-20-73

fax: 14 678-28-18

e-mail: sekretariat@gminaradlow.pl

Godziny urzędowania

Dzień Godzina
Poniedziałek 7:30 - 17:00
Wtorek 7:30 - 15:30
Środa 7:30 - 15:30
Czwartek 7:30 - 15:30
Piątek 7:30 - 14:00
Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych została współfinansowana ze środków Ministra Administracji i Cyfryzacji oraz projektu „Wdrożenie standardów świadczenia elektronicznych usług publicznych - ePUAP w gminie: Wierzchosławice, Pleśna, Radłów, Szczurowa, Zakliczyn” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.