Pokaż
menu
boczne

Aktualności

Sportowy sukces gminy Radłów

środa, 10 października 2018

8 października 2018 roku w Gorlickim Centrum Kultury odbyła się gala podsumowywująca całoroczną działalność sportową gmin z Województwa Małopolskiego.

W uroczystej gali wzięli udział wójtowie, burmistrzowie samorządów oraz koordynatorzy sportu  z terenu Małopolski a także  zaproszeni goście: Leszek Zegzda – Członek Zarządu Województwa Małopolskiego, Urszula Nowogórska – Przewodniczącą Sejmiku Województwa Małopolskiego, Barbara Dziwisz – Przewodniczącą Komisji Edukacji, Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki Sejmiku Województwa Małopolskiego, Witold Kochan – Dyrektor Biura Zarządu Województwa Małopolskiego, Dorota Skotnicka – Dyrektora Departamentu Turystyki i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, a także Zofia Czupryna - przewodnicząca Wojewódzkiej Komisji - honorowa prezes Małopolskiego TKKF, Leszek Tytko - prezes Zarządu Małopolskiego TKKF oraz Karol Oleksy, Janusz Borek, Tadeusz Waśko i Kazimierz Bagnicki - wiceprezesi Zarządu Małopolskiego TKKF.

Bezpośrednimi organizatorami na terenie miast i gmin były samorządy lokalne przy współudziale stowarzyszeń kultury fizycznej, zakładów pracy, szkół, przedszkoli oraz oczywiście pasjonatów sportu oraz wolontariuszy. W wyniku przeprowadzonego konkursu, komisja oceniająca przyznała naszej Gminie zaszczytne drugie miejsce wśród wszystkich gmin w przedziale od 7,5 tysięcy do 15 tysięcy mieszkańców. Pamiątkowy puchar, dyplom oraz listy gratulacyjne od Marszałka Województwa Małopolskiego w imieniu naszej Gminy odebrali Burmistrz Zbigniew Mączka i koordynator sportu na terenie naszej Gminy Kamil Sobota. Ten niewątpliwy sukces to zasługa bardzo wielu ludzi z terenu całej naszej Gminy i nie tylko. Jako stosunkowo nie wielka aglomeracja możemy się pochwalić organizacją bardzo dużej ilości imprez sportowych, turniejów i zawodów dla dzieci i młodzieży. Imprezy typu Triathlon czy Wrak Race przynoszą naszej Gminie sławę na terenie całego kraju. W zawodach tych biorą udział zawodnicy z terenu całej Polski a jeśli chodzi o Triathlon to również z niektórych państw Europy takich jak Ukraina czy Słowacja. Przez cały rok kalendarzowy organizujemy również turnieje o różnej tematyce sportowej takie jak Brydż , Szachy, Siatkówka, Piłka Nożna. Na terenie naszej Gminy działa bardzo prężnie rozwijająca się Miejsko Gminna Akademia Sportu w której to zajęciach uczestniczy blisko 200 dzieci i młodzieży. Dzieci i młodzież występują w różnych turniejach oraz ligach z podziałem na kategorie wiekowe. Oprócz młodszej grupy sportowców mamy również cztery zespoły seniorskie występujące w różnych klasach rozgrywkowych od klasy Okręgowej do B klasy. W naszej Gminie działa również Szkolny Związek Sportowy. W ramach współzawodnictwa dzieci i młodzieży organizowane są zawody szkolne w dyscyplinach takich jak: piłka nożna, koszykówka, siatkówka, biegi przełajowe, tenis stołowy, szachy, lekkoatletyka. Nasi uczniowie po eliminacjach gminnych biorą udział w dalszych etapach powiatowych oraz wojewódzkich często odnosząc bardzo duże sukcesy zarówno indywidulane jak i drużynowe. Nie możemy również zapominać o Stowarzyszeniach które zapewniają również ofertę tematyczną dla trochę starszej młodzieży oraz seniorów. Prowadzone są zajęcia z Nordic Walking oraz wiele rajdów rowerowych zarówno o charakterze krajoznawczym jak i również historycznym.

Jest okazja podziękować więc Dziękujemy wszystkim , którzy w jakikolwiek sposób przyczynili bądź też przyczyniają się do rozwoju sportu na terenie naszej Gminy. Niech ten sukces będzie dla nas wszystkich kolejnym bodźcem do dalszej działalności sportowej. Pragniemy wymienić osoby które w chwili obecnej pracują na tak dobry obraz sportowej Gminy jaka niewątpliwie  jest Radłów.

Grupa Azoty Triathlon Radłów:
Podziękowania składamy na ręce Pani Dyrektor Marty Gałuszki oraz Przemysława Jurka który zaszczepił w nas pomysł organizacji tych zawodów. Impreza ta z roku na rok przyciąga coraz to większe ilości zawodników. W roku 2018 wzięło ich udział blisko 500. Przy ogromnej pracy podczas organizacji tej imprezy współpracowało również wielu wolontariuszy , których nie sposób wszystkich wymienić. Dziękujemy raz jeszcze wszystkim zaangażowanych osobom.

Wrak Race:
Tutaj mamy do czynienia z człowiekiem orkiestrą , który dla rozwoju tej imprezy zrobił już chyba wszystko co mógł. Dziękujemy Panu Kaźmierzowi Rędzinie , który tytaniczną pracą w każdym aspekcie organizacji tej imprezy zaszczepił w ludziach miłość do wyścigów samochodów, które nie nadają się już do jazdy po naszych ulicach. Udało się na teren naszej Gminy przyciągnąć gwiazdy telewizji Discavery , które bardzo chętnie przyjeżdżają i startują w tych zawodach oraz pomagają w ich organizacji. W wyścigach tych startuje średnio 50 załóg. Podczas tego typu imprez prowadzone często są zbiórki charytatywne oraz akcje promujące np. oddawanie krwi czy szpiku kostnego. Pan Kazimierz dysponuje niezawodną drużyną która pozwala nam na oglądanie bardzo dobrze zorganizowanych zawodów. Dziękujemy za współpracę.

Miejsko Gminna Akademia Sportu w Radłowie:
Akademia prowadzona we współpracy samorządu , rodziców oraz sponsorów. Dzieci i młodzież uczestniczy w zajęciach z piłki nożnej prowadzonej przez wykwalifikowanych trenerów: Marka Kowalika, Rafała Kijaka, Mirosława Malika, Piotra Jurkiewicza. Bardzo dużym wsparciem są również rodzice, którzy oprócz kibicowania swoim pociechom wspierają trenerów w organizacji turniejów oraz zawodów. Dodatkowym wsparciem są również sponsorzy , którzy współfinansują różne wyjazdy na turnieje oraz wspomagają Akademię w zakupie sprzętu sportowego. Dziękujemy więc: Panu Robertowi Bierytowi, Panu Jerzemu Seremetowi, Panu Piotrowi Pabianowi, Panu Mieciejowi Habryle. Wspólna współpraca pozwala nam na ciągły rozwój naszej Akademii. Za tą współpracę wszystkim serdecznie dziękujemy.

Szkolny Związek Sportowy :
Szkolny związek to dzieci , młodzież oraz nauczyciele wychowania fizycznego. Dziękujemy przede wszystkim uczniom szkół z terenu Gminy Radłów za zaangażowanie i starty w zawodach gminnych , powiatowych oraz wojewódzkich. Dziękujemy nauczycielom wychowania fizycznego za przygotowanie tej młodzieży i pomoc w organizacji zawodów.  Są to nauczyciele: Joanna Sieniawska, Rafał Kijak, Barbara Chrzanowska, Marek Kowalik, Kamil Sobota, Edyta Cygal, Wiesława Walkowicz, Tomasz Wałaszek, Janusz Pięta, Katarzyna Jachimek,  Tadeusz Wróbel. Niestety od dwóch lat powiat wycofał się z finansowania zawodów szkolnych i tym to sposobem całość organizacji i finansowania wyjazdów na zawody spadła na samorządy.

Turnieje Tematyczne:
Tutaj możemy pochwalić się bardzo dużą ilością i różnorodnością prowadzonych zawodów. No wiec po kolei. Bardzo dziękujemy za wparcie i pomoc w organizacji zawodów Brydżowych naszemu Radłowianinowi Panu Tedeuszowi Urbankowi. Dzięki tej współpracy udało się przyciągnąć do Radłowa wielką rzeszę sympatyków tego sportu. Naszą gminę odwiedzali mistrzowie i arcymistrzowie tej dyscypliny sportu. Nieoceniony wkład w propagowanie Brydża na naszym terenie miał również ŚP. Józef Pochroń. Wielki Arcymistrz Brydżowy , który odszedł od nas w tym roku. Nie zapomnimy na pewno o Tej Wielkiej Postaci i będziemy pielęgnować Turnieje Imienia Śp. Józefa Pochronia, które odbywały się w Biskupicach Radłowskich.
Turnieje Szachowe to już bardzo długa tradycja. Na chwilę obecną na Woli Radłowskiej oraz w Zdrochcu odbywają się zajęcia z szachów dla dzieci i młodzieży. Treningi te prowadzone są przez Mistrza Szachowego Pana Wiesława Kasperka. Pan Wiesław przez wieloletnią współprace wyszkolił wiele zdolnych szachistów z naszej Gminy. W okresie mikołajkowym rokrocznie odbywa się wielki turniej Szachowy w Woli Radłowskiej. W poprzednim roku w turnieju wzięło udział ponad 120 szachistów co jest fantastycznym wynikiem w skali naszego regionu.

W gminie również odbywają się liczne turnieje piłkarskie dla dzieci i młodzieży w szczególności z Miejsko Gminnej Akademii Sportu. Nie zapominamy także o piłce siatkowej. Przez pięć lat organizowana była Amatorska Liga Siatkarska w której uczestniczyło 8 zespołów z terenu nie tylko naszej Gminy. Występowały tutaj zespoły z Tarnowa, Wietrzychowic, Wierzchosławic, Niedomic. Pomysłodawcą i  koordynatorem tej ligi był Kamil Sobota. Na chwilę obecna co roku odbywa się Turniej Niepodległościowy oraz liczne turnieje szkolne dla dzieci i młodzieży.

Wielkie wsparcie Stowarzyszeń:
Na terenie Gminy działa również wiele prężnych Stowarzyszeń , które prowadzą Kluby Seniora czy też Placówkę Wsparcia Dziennego w Radłowie. Jeśli chodzi o zajęcia sportowe i rekreacyjne to na największe podziękowania zasługuje Stowarzyszenie „START” w Radłowie prowadzone przez Pana Stanisława Domareckiego. Stowarzyszenie to organizuje różne rajdy rowerowe oraz pikniki rodzinne a tematyce sportowej. W organizacji oraz pozyskiwaniu funduszy zewnętrznych Pana Stanisława wspiera Pan Tadeusz Adamski wieloletni działacz sportowy .Oprócz pikników i rajdów stowarzyszenie prowadzi grupę „Włóczykije” , która propaguje Nordic Walking na terenie naszej Gminy.

Kluby Sportowe:
Na terenie Naszej Gminy działa obecnie cztery Kluby sportowe. Na ręce prezesów oraz zarządu tych klubów składamy podziękowania za współpracę i wkład na rzecz rozwoju sportu w naszej gminie. Obecnymi prezesami są Pan Rafał Łoboda – Radłovia Radłów, Pan Ryszard Łazarz – LUKS Wola Radłowska , Pan Krzysztof Jasek – KS Niwka, Pan Marek Gutej – Olimpia Biskupice Radłowskie. Praca prezesów to czysty wolontariat a prowadzenie klubu nie należy do rzeczy łatwych. Za wszelkie działania  jeszcze raz Dziękujemy.

 Na zakończenie jeszcze raz wszystkim i za wszystko dziękujemy. Gmina Radłów poprzez udzielanie dotacji na wszystkie te działania prężnie wspiera i będzie wspierać rozwój sportu w naszym regionie. Planowane są różne inwestycje mające na celu dalszy rozwój dzieci i młodzieży z naszej gminy.
Mamy nadzieję że obecna współpraca z wszystkimi działaczami zaowocuje kolejnymi nagrodami dla naszej pięknej sportowej gminy.

                                        Kamil Sobota

Sportowy sukces gminy Radłów

Fot. UM Gorlice oraz UM Radłów

r

Kategorie spraw urzędowych

W dniu 17.06.2017 r. weszła w życie ustawa z dnia 11 maja 2017 r. o zmianie ustawy o ochronie przyrody / Dz. U. z 2017 r., poz. 1074/, zgodnie z którą:
Osoby fizyczne, zamierzające usunąć drzewa na cele niezwiązane z prowadzeniem działalności gospodarczej (art. 83 f ust. 1 pkt 3a uop) są obowiązane dokonać zgłoszenia zamiaru usunięcia drzew(a) do Urzędu Miejskiego w Radłowie jeżeli obwód pnia drzewa na wysokości 5 cm przekracza:

-80 cm – w przypadku topoli, wierzb, klonu jesionolistnego oraz klonu srebrzystego,
-65 cm – w przypadku kasztanowca zwyczajnego, robinii akacjowej oraz platanu klonolistnego,
-50 cm – w przypadku pozostałych gatunków drzew.

Zgłoszenie powinno zawierać imię i nazwisko wnioskodawcy, oznaczenie nieruchomości z której drzewo ma być usunięte /numer działki, miejscowość, obręb/ oraz rysunek albo mapkę określającą usytuowanie drzewa na nieruchomości. Zgłoszenia może dokonać jedynie właściciel nieruchomości, w przypadku współwłasności należy uzyskać zgodę wszystkich współwłaścicieli działki lub pełnomocnictwa do wystąpienia w ich imieniu.

Urząd Miejski w Radłowie po otrzymaniu zgłoszenia w terminie 21 dni dokonuje oględzin zgłoszonych do wycinki drzew. W terminie 14 dni od dokonania oględzin, organ może w drodze decyzji administracyjnej wnieść sprzeciw. Usunięcie drzewa może nastąpić, jeżeli organ nie wniósł sprzeciwu w tym terminie. Usunięcie drzewa bez zgłoszenia lub pomimo wydania przez organ sprzeciwu traktowane jest usunięcie bez zezwolenia i sankcjonowane administracyjną kara pieniężną. Wydanie przez organ sprzeciwu upoważnia właściciela nieruchomości do złożenia wniosku o wydanie decyzji zezwalającej na usunięcie drzewa. Za dzień wniesienia sprzeciwu uznaje się dzień nadania decyzji administracyjnej w placówce pocztowej. /Zaleca się upewnić poprzez kontakt np. telefonicznie w Urzędzie Miejskim w Radłowie czy taki przeciw został wydany/Organ może przed upływem terminu, o którym mowa w ust. 8 /14 dni od dokonania oględzin/ wydać zaświadczenie o braku podstaw do wniesienia sprzeciwu. Wydanie zaświadczenia wyłącza możliwość wniesienia sprzeciwu oraz uprawnia do usunięcia drzewa.

W przypadku nieusunięcia drzew przed upływem 6 miesięcy od przeprowadzonych oględzin usunięcie drzewa może nastąpić po dokonaniu ponownego zgłoszenia, o którym mowa w ust. 4. Jeżeli w terminie 5 lat od dokonania oględzin wystąpiono o wydanie decyzji o pozwolenie na budowę na podstawie ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. - prawo budowlane, a budowa ta ma związek z prowadzeniem działalności gospodarczej i będzie realizowana na części nieruchomości, na której rosło usunięte drzewo, organ, o którym mowa w art. 83a ust. 1, uwzględniając dane ustalone na podstawie oględzin, nakłada na właściciela nieruchomości, w drodze decyzji administracyjnej obowiązek uiszczenia opłaty za usunięcie drzewa.
Osoby fizyczne usuwające drzewa na cele związane z prowadzeniem działalności gospodarczej oraz podmioty o osobowości prawnej, spółdzielnie mieszkaniowe itp. mogą usunąć drzewa po uzyskaniu decyzji administracyjnej zezwalającej na usunięcie drzew. W tej sytuacji należy złożyć wniosek wraz z wymaganymi załącznikami.

Dodatkowych informacji można uzyskać w Referacie Gospodarki i Środowiska I piętro, pok. Nr 9 w godz. pracy Urzędu tj. : pon.: 07.30-17.00, wt.-Czw. 07:30-15:30, pt.: 07:30-14:00 bądź pod numerem telefonu: 14 6782044 wew. 19

Wniosek o wydanie zezwolenia na usunięcie drzew/krzewów

11.01.2022

Wniosek o wycinkę .docx
Wniosek o wycinkę .pdf

Zgłoszenie do ewidencji zbiorników bezodpływowych (szamb), przydomowych oczyszczalni ścieków

Opis

Zgłoszenie eksploatacji przydomowej oczyszczalni ścieków PDF
zgl-ewid-szamb-20210804.pdf

Deklaracja o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi

Opis

Deklaracja

Oświadczenie o spełnieniu warunków wymaganych do wykonywania działalności w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości

Opis

Wniosek.doc

Wniosek o wpis do rejestru działalności regulowanej w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości

Opis

Wniosek.doc

Informacja o wyrobach zawierających azbest i miejscu ich wykorzystywania

Opis

Informacja.doc

Wniosek o dofinansowanie z budżetu Gminy Radłów prac związanych z usuwaniem i utylizacją odpadów zawierających azbest pochodzących z budynków mieszkalnych i gospodarczych oraz siedzib instytucji

Opis

Wniosek.docx

Wydanie wypisu z planu zagospodarowania przestrzennego Gminy Radłów

Wniosek.doc

Wniosek o określenie wstępnych warunków zjazdu z drogi gminnej/powiatowej.

Wniosek.doc

Wniosek o wyrażenie zgody na dojazd drogą będącą własnością Gminy.

Wniosek.doc

W przypadku planowanego nowego zjazdu z drogi wojewódzkiej dołączyć wstępne warunki RDW w Tarnowie ul. Ostrogskich 5a, 33-100 Tarnów.

Wniosek.doc

Informacja o urządzeniach melioracji wodnych w rejonie lokalizacji inwestycji.

Wniosek.doc

Informacja o urządzeniach melioracji wodnych w rejonie lokalizacji inwestycji.

Wstępne oświadczenie

Formularz CEIDG-1 wraz z załacznikami

Opis

ceidg-1-v1.06z.pdf

Formularz CEIDG-1 bez załączników

ceidg-1-v1.06.pdf

Wniosek o ustalenie numeru porządkowego

Opis

Wniosek PDF

 

Podatki i opłaty lokalne na 2024 r.

 

Urząd Miejski w Radłowie

ul. Kolejowa 7
33-130 Radłów

NIP: 873-10-01-716
REGON Gminy Radłów: 851660915
REGON Urzędu Miejskiego w Radłowie: 000545656

Pokaż na mapie

Kontakt

tel.: 14 678-20-44

tel.: 14 678-20-73

fax: 14 678-28-18

e-mail: sekretariat@gminaradlow.pl

Godziny urzędowania

Dzień Godzina
Poniedziałek 7:30 - 17:00
Wtorek 7:30 - 15:30
Środa 7:30 - 15:30
Czwartek 7:30 - 15:30
Piątek 7:30 - 14:00
Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych została współfinansowana ze środków Ministra Administracji i Cyfryzacji oraz projektu „Wdrożenie standardów świadczenia elektronicznych usług publicznych - ePUAP w gminie: Wierzchosławice, Pleśna, Radłów, Szczurowa, Zakliczyn” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.