Pokaż
menu
boczne

Aktualności

Plener malarski. Prezentacja malarzy – część II

poniedziałek, 10 września 2018

Prezentujemy drugą grupę malarzy, która wezmie udział w plenerze malarskim na terenie gminy Radłów.

Jacek Reczyński

Pochodzi z Nowego Sącza. Uprawia malarstwo sztalugowe, akwarele, pastel i grafikę. Zamiłowanie do koni spowodowało, że są one najczęstszym tematem jego prac. Jest cenionym ilustratorem książek o tematyce jeździeckiej. Od 25 lat współpracuje z miesięcznikiem „Koń Polski”. Jego prace znajdują się w zbiorach prywatnych w kraju i za granicą.

 

Jan Żyrek

Mieszka i tworzy w Koniakowie. Na przestrzeni 30-lat pracy artystycznej powstało około 3500 prac, które były pokazane na-35-wystawach indywidualnych oraz 56 zbiorowych w kraju i zagranicą. Główny kierunek w twórczości to malarstwo sztalugowe -rzeżba -projektowanie.

 

Kania Katarzyna
Pseudonim artystyczny - Red Lady

Urodzona 2 lutego 1983 roku w Katowicach. Absolwentka Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Dyplom w Pracowni Malarstwa prof. K. Cieślika w 2008 roku. Dyplom dodatkowy w Pracowni działań multigraficznych pod kierunkiem prof. E. Zawadzkiej. Członek Stowarzyszenia Pastelistów Polskich w Nowym Sączu i SMTG w Krakowie. Organizator pleneru malarskiego ,,Joie de vivre (Radość życia)" dla młodych artystów w Jaworzynce (2016), aktywnie biorąca udział w plenerach malarskich. Ma na swoim koncie wiele wystaw indywidualnych min. Miejskie Centrum Kultury - Mysłowice, Galeria 8 Plus - Warszawa, BWA Rzeszów (2009); Miejski Domu Kultury - Mikołów (2010); Galeria ,,na wprost” - Iława, Galeria Miejska Zespołu Szkół Plastycznych - Rzeszów (2011); Galeria Konduktorownia - Częstochowa (2012); Teatr Śląski im. S.Wyspiańskiego - Katowice, Galeria i Dom Tańca Kokko-Art - Łomianki-Warszawa (2014); Galeria Sztuki Współczesnej ,,Nowe Inspiracje” – Fabryka Porcelany Śląskiej - Katowice (2015); Galeria 4art w Noc Muzeów - Katowice (2016); Galeria ,,Po Prawej Stronie Wisły" - Warszawa (2016) i udział w wielu wystawach zbiorowych w kraju i za granicą. Jej prace znajdują się w stałej ekspozycji Muzeum Realizmu Magicznego OCHOROWICZÓWKA w Wiśle. Jej nazwisko pojawiło się na liście Kompasu Młodej Sztuki (Ranking Rzeczpospolitej 2017 roku) na najlepiej zapowiadającego się młodego artystę.

Tworzy w różnych technikach - czerpiąc inspiracje zaczerpnięte z mitologii, baśni, podań i świata fantastyki - pragnie przekazać piękno niezwykłego świata wyobraźni, magii, duchowości i marzeń o wiecznym życiu.

Otrzymała II Nagrodę w I Międzynarodowym konkursie plastycznym ,,Portret rodzinny” w Lublinie (1999);  Wyróżnienie ,,Dla Młodego Twórcy” w IV Międzynarodowym Biennale Pasteli w Nowym Sączu (2008); Wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym DIALOG pt. ,,Dźwięki i rytmy” w MOK w Żorach (2011).
Prace w zbiorach prywatnych w kraju i za granicą.
Swoją twórczość reprezentuje na blogu:
http://katarzynakania.blogspot.com/

 

Krzysztof Kopeć

Ur. w 1972 roku w Chorzowie. Studia w Instytucie Wychowania Artystycznego WSP w Częstochowie. W 1999 roku dyplom ze specjalizacji malarstwa w pracowni prof. Wincentego Maszkowskiego. W 2002 roku ukończone Podyplomowe Studium Rysunku i Malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu - specjalizacja malarstwa - pracownia u prof. Leszka Mickosia. Od 2004 należy do Związku Polskich Artystów Plastyków. Należy do interdyscyplinarnej grupy  “ Młodzi Sztuką”. Udział w kilkudziesięciu wystawach w kraju i za granicą . Artysta objęty jest także stałym Patronatem Artystycznym/ Medialnym w ramach projektu Artistic Guarantee of Art Imperium.

Wybrane wystawy
2018 Galeria Metamorfozy Warszawa - malarstwo wystawa indyw. „Przeszłość jutra”.  
2013 Galeria Polskiego Radia w Katowicach „Na Żywo” – malarstwo
2013 Galeria DAP ZPAP Warszawa – malarstwo wystawa indyw. „Byt Odzyskany”.
2013 Galeria DAP ZPAP Warszawa – II Festiwal Sztuki Young At Art. Burza.
2013 Galeria Amaristo, Warszawa – Jasinski & Friends
2013 HanseArt Kunstmesse  Lubeka, targi sztuki, Niemcy
2013 Galeria DAP  ZPAP Warszawa – Abstrakcja
2013 Miejska Galeria Sztuki  w Częstochowie - I Międzynarodowy Konkurs Artystyczny   “ Pejzaż Współczesny” Częstochowa 2012.
2013 Centrum Sztuki Fort – Warszawa – “ Zakochaj się w sztuce “
2012 BWA Sieradz - VI Ogólnopolski Konkurs Malarski “Triennale z Martwą Naturą”
2012 MCK Czarnków – XI Salon Wielkopolski 2012
2012 BWA Katowice, 100-lecie ZPAP
2011 Galeria Pentagon, Radom – Ogólnopolskie Triennale Sztuki, 42 Salon Zimowy
2011  Kunst en Living Ahoy Rotterdam, targi sztuki, Holandia
2011 Muzeum Historii Katowic - "Dekady 1946-2011"
2011 MCK Czarnków – X Salon Wielkopolski 2011
2011 HanseArt Kunstmesse  Bremen, targi sztuki, Niemcy
2011 III Międzynarodowe Biennale Obrazu, Łódź "Quadro-Art" 2011
2011  Polsswiss Art. Dom Aukcyjny, Warszawa – Wystawa Młodej Sztuki
2011  ZPAP Katowice – Praca Roku 2010
2006  BWA Katowice, “Jestem” wystawa śląskiego środowiska twórczego.
2004  Miejska Galeria Sztuki  w Częstochowie –“ Triennale Malarstwa Częstochowa 2004 ” II Ogólnopolski Konkurs im. Mariana Michalika na obraz dla  Młodych Malarzy.

NAGRODY I WYRÓŻNIENIA
2018  ZPAP Katowice – Praca Roku 2017 – nagroda.
2013  Miejska Galeria Sztuki  w Częstochowie - I Międzynarodowy Konkurs  Artystyczny   “ Pejzaż Współczesny” Częstochowa 2012 – wyróżnienie.
2012  MCK Czarnków – XI Salon Wielkopolski 2012 – wyróżnienie.
2011  Galeria Pentagon, Radom – Ogólnopolskie Triennale Sztuki, 42  Salon  Zimowy – nominacja do nagrody.
2005  ZPAP Katowice – Praca Roku 2004 – nagroda.
Portfolio:  http://kopec.netgaleria.eu/
https://www.facebook.com/obrazykopcia/

 

Maria Bereźnicka-Przyłęcka

Studia w ASP w Łodzi /1969-1974/ w pracowni prof. Stanisława Fijałkowskiego /malarstwo/ oraz prof. Antoniego Starczewskiego /tkanina unikatowa - gobelin i dywan/.
Jest autorką 48 wystaw indywidualnych w Polsce, Europie / Niemcy, Czechy, Francja, Austria / i USA. Uczestniczka plenerów polskich i międzynarodowych. Prace w licznych kolekcjach  krajowych i zagranicznych.

mbereznicka49@gmail.com
www.bereznicka.deal.pl
https://www.facebook.com/Maria-Bereźnicka-Przyłęcka-450130658458570/

Maria Bereźnicka-Przyłęcka

Krzysztof Kopeć

Katarzyna Kania

Jan Żyrek

Jacek Reczyński

r

Kategorie spraw urzędowych

W dniu 17.06.2017 r. weszła w życie ustawa z dnia 11 maja 2017 r. o zmianie ustawy o ochronie przyrody / Dz. U. z 2017 r., poz. 1074/, zgodnie z którą:
Osoby fizyczne, zamierzające usunąć drzewa na cele niezwiązane z prowadzeniem działalności gospodarczej (art. 83 f ust. 1 pkt 3a uop) są obowiązane dokonać zgłoszenia zamiaru usunięcia drzew(a) do Urzędu Miejskiego w Radłowie jeżeli obwód pnia drzewa na wysokości 5 cm przekracza:

-80 cm – w przypadku topoli, wierzb, klonu jesionolistnego oraz klonu srebrzystego,
-65 cm – w przypadku kasztanowca zwyczajnego, robinii akacjowej oraz platanu klonolistnego,
-50 cm – w przypadku pozostałych gatunków drzew.

Zgłoszenie powinno zawierać imię i nazwisko wnioskodawcy, oznaczenie nieruchomości z której drzewo ma być usunięte /numer działki, miejscowość, obręb/ oraz rysunek albo mapkę określającą usytuowanie drzewa na nieruchomości. Zgłoszenia może dokonać jedynie właściciel nieruchomości, w przypadku współwłasności należy uzyskać zgodę wszystkich współwłaścicieli działki lub pełnomocnictwa do wystąpienia w ich imieniu.

Urząd Miejski w Radłowie po otrzymaniu zgłoszenia w terminie 21 dni dokonuje oględzin zgłoszonych do wycinki drzew. W terminie 14 dni od dokonania oględzin, organ może w drodze decyzji administracyjnej wnieść sprzeciw. Usunięcie drzewa może nastąpić, jeżeli organ nie wniósł sprzeciwu w tym terminie. Usunięcie drzewa bez zgłoszenia lub pomimo wydania przez organ sprzeciwu traktowane jest usunięcie bez zezwolenia i sankcjonowane administracyjną kara pieniężną. Wydanie przez organ sprzeciwu upoważnia właściciela nieruchomości do złożenia wniosku o wydanie decyzji zezwalającej na usunięcie drzewa. Za dzień wniesienia sprzeciwu uznaje się dzień nadania decyzji administracyjnej w placówce pocztowej. /Zaleca się upewnić poprzez kontakt np. telefonicznie w Urzędzie Miejskim w Radłowie czy taki przeciw został wydany/Organ może przed upływem terminu, o którym mowa w ust. 8 /14 dni od dokonania oględzin/ wydać zaświadczenie o braku podstaw do wniesienia sprzeciwu. Wydanie zaświadczenia wyłącza możliwość wniesienia sprzeciwu oraz uprawnia do usunięcia drzewa.

W przypadku nieusunięcia drzew przed upływem 6 miesięcy od przeprowadzonych oględzin usunięcie drzewa może nastąpić po dokonaniu ponownego zgłoszenia, o którym mowa w ust. 4. Jeżeli w terminie 5 lat od dokonania oględzin wystąpiono o wydanie decyzji o pozwolenie na budowę na podstawie ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. - prawo budowlane, a budowa ta ma związek z prowadzeniem działalności gospodarczej i będzie realizowana na części nieruchomości, na której rosło usunięte drzewo, organ, o którym mowa w art. 83a ust. 1, uwzględniając dane ustalone na podstawie oględzin, nakłada na właściciela nieruchomości, w drodze decyzji administracyjnej obowiązek uiszczenia opłaty za usunięcie drzewa.
Osoby fizyczne usuwające drzewa na cele związane z prowadzeniem działalności gospodarczej oraz podmioty o osobowości prawnej, spółdzielnie mieszkaniowe itp. mogą usunąć drzewa po uzyskaniu decyzji administracyjnej zezwalającej na usunięcie drzew. W tej sytuacji należy złożyć wniosek wraz z wymaganymi załącznikami.

Dodatkowych informacji można uzyskać w Referacie Gospodarki i Środowiska I piętro, pok. Nr 9 w godz. pracy Urzędu tj. : pon.: 07.30-17.00, wt.-Czw. 07:30-15:30, pt.: 07:30-14:00 bądź pod numerem telefonu: 14 6782044 wew. 19

Wniosek o wydanie zezwolenia na usunięcie drzew/krzewów

11.01.2022

Wniosek o wycinkę .docx
Wniosek o wycinkę .pdf

Zgłoszenie do ewidencji zbiorników bezodpływowych (szamb), przydomowych oczyszczalni ścieków

Opis

Zgłoszenie eksploatacji przydomowej oczyszczalni ścieków PDF
zgl-ewid-szamb-20210804.pdf

Deklaracja o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi

Opis

Deklaracja

Oświadczenie o spełnieniu warunków wymaganych do wykonywania działalności w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości

Opis

Wniosek.doc

Wniosek o wpis do rejestru działalności regulowanej w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości

Opis

Wniosek.doc

Informacja o wyrobach zawierających azbest i miejscu ich wykorzystywania

Opis

Informacja.doc

Wniosek o dofinansowanie z budżetu Gminy Radłów prac związanych z usuwaniem i utylizacją odpadów zawierających azbest pochodzących z budynków mieszkalnych i gospodarczych oraz siedzib instytucji

Opis

Wniosek.docx

Wydanie wypisu z planu zagospodarowania przestrzennego Gminy Radłów

Wniosek.doc

Wniosek o określenie wstępnych warunków zjazdu z drogi gminnej/powiatowej.

Wniosek.doc

Wniosek o wyrażenie zgody na dojazd drogą będącą własnością Gminy.

Wniosek.doc

W przypadku planowanego nowego zjazdu z drogi wojewódzkiej dołączyć wstępne warunki RDW w Tarnowie ul. Ostrogskich 5a, 33-100 Tarnów.

Wniosek.doc

Informacja o urządzeniach melioracji wodnych w rejonie lokalizacji inwestycji.

Wniosek.doc

Informacja o urządzeniach melioracji wodnych w rejonie lokalizacji inwestycji.

Wstępne oświadczenie

Formularz CEIDG-1 wraz z załacznikami

Opis

ceidg-1-v1.06z.pdf

Formularz CEIDG-1 bez załączników

ceidg-1-v1.06.pdf

Wniosek o ustalenie numeru porządkowego

Opis

Wniosek PDF

 

Podatki i opłaty lokalne na 2024 r.

 

Urząd Miejski w Radłowie

ul. Kolejowa 7
33-130 Radłów

NIP: 873-10-01-716
REGON Gminy Radłów: 851660915
REGON Urzędu Miejskiego w Radłowie: 000545656

Pokaż na mapie

Kontakt

tel.: 14 678-20-44

tel.: 14 678-20-73

fax: 14 678-28-18

e-mail: sekretariat@gminaradlow.pl

Godziny urzędowania

Dzień Godzina
Poniedziałek 7:30 - 17:00
Wtorek 7:30 - 15:30
Środa 7:30 - 15:30
Czwartek 7:30 - 15:30
Piątek 7:30 - 14:00
Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych została współfinansowana ze środków Ministra Administracji i Cyfryzacji oraz projektu „Wdrożenie standardów świadczenia elektronicznych usług publicznych - ePUAP w gminie: Wierzchosławice, Pleśna, Radłów, Szczurowa, Zakliczyn” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.