Pokaż
menu
boczne

Aktualności

Piknik dla Kubusia

poniedziałek, 24 września 2018

Podczas pikniku charytatywnego zorganizowanego przy szkole w Woli Radłowskiej były atrakcje dla dużych i małych. Najmłodsi bawili się m.in. na dmuchańcach, były też konie i kucyki, zabawy animacyjne czy malowanie twarzy. Dorośli za to mogli wylicytować wiele przedmiotów.

Dnia 1 września na placu Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Woli Radłowskiej odbył się koncert charytatywny dla Kubusia Biały. Spotkanie zostało uroczyście rozpoczęte przez księdza proboszcza Czesława Ciureja koronką do miłosierdzia bożego. Następnie głos zabrała dyrektor szkoły pani Jadwiga Bieś.
Celem koncertu była zbiórka wolnych datków, które w całości przekazane zostaną na leczenie oraz rehabilitację Kubusia, który wymaga specjalistycznej opieki medycznej. Chłopiec znajduje się pod opieką Fundacji Słoneczko. Pomysłodawcami tego wydarzenia byli rodzice Magdalena i Paweł Biały oraz pan Grzegorz Piotrowski „Hotel i Restauracja Gospoda Szlachecka”. Współorganizatorami koncertu byli pan Grzegorz Gawełek oraz Zespół Szkolno – Przedszkolny w Woli Radłowskiej. Honorowy patronat nad koncertem objęli Starosta Powiatu Tarnowskiego pan Roman Łucarz oraz Burmistrz Miasta i Gminy Radłów pan Zbigniew Mączka.

W czasie spotkania uczestnicy mogli skorzystać z wielu atrakcji w postaci loterii fantowej, licytacji, malowania twarzy, degustacji wypieków, pokazów strażackich, przejażdżki końmi czy zabaw animacyjnych. „Hotel i Restauracja Gospoda Szlachecka” przygotowała także punkty gastronomiczne. Koncert charytatywny patronatem medialnym objęli: Tarnowska.tv, Radio RDN Małopolska oraz Gazeta Krakowska.W czasie koncertu charytatywnego zbierane były wolne datki do puszek przez specjalnie oznakowanych wolontariuszy oraz 51. Drużynę harcerską „Pasjonaci”, którzy obecni byli przez cały koncert. W imieniu organizatorów dziękujemy im za obecność, dobrą wolę oraz chęć pomocy.

W programie koncertu przygotowano prawdziwą ucztę dla duszy i ciała. Spotkanie stało się wspaniałą podróżą w głąb kultury ludowej oraz pasji muzycznych.
Program obejmował:

  • Występ pań z Koła Gospodyń Wiejskich z Woli Radłowskiej,
  • Występ zespołu Mali Wolanie – dzieci zaprezentowały się w chodzonym oraz krakowiaku,
  • Występ zespołu Wolanie – grupa młodzieżowa zaprezentowała Mazura z okresu Księstwa Warszawskiego, nowy układ krakowiaka oraz tańce żywieckie w programie „Tańce Żywczanek na łące”.

Obu zespołom towarzyszyła kapela Radłowianie prowadzona przez pana Tomasza Domareckiego. Choreografem zespołu oraz autorem programów, które prezentowały grupy była pani Kinga Biel – Dubiel.

  • Pokaz udzielania pierwszej pomocy w wykonaniu Malta Służba Medyczna z Tarnowa,
  • Występy zespołów muzycznych „Lost Minds” oraz „Stowarzyszenie Młodych Kelnerów”,
  • Licytacje przekazanych na koncert przedmiotów,
  • Losowanie nagród głównych spośród uczestników loterii,
  • Występ gwiazdy wieczoru Zespołu Pieśni i Tańca Świerczkowiacy.
  • Zespół Pieśni i Tańca Świerczkowiacy działa w Centrum Sztuki Mościce w Tarnowie.

Zaprezentował program:
"Wiązanka melodii i przyśpiewek z Powiśla Dąbrowskiego" – inscenizacja: Wanda Zach, opracowanie wokalne i muzyczne: Eugeniusz Sitko
Krakowiak z Lajkonikiem – choreografia: Anatol Kocyłowski, muzyka: Tomasz Kiesewetter, opracowanie muzyczne: Andrzej Radzik
Suita pieśni i tańców Lachów Sądeckich "Ej, te nasze Sządeccoki" - choreografia: Anatol Kocyłowski, opracowanie muzyczne: Józef Makowicz i Andrzej Radzik.

Zespołowi akompaniowała 10 osobowa orkiestra. W czasie koncertu obecna była pani Wiesława Hazuka – choreograf zespołu oraz pani Katarzyna Kokoszka – kierownik zespołu. W ostatnim czasie do swej licznej kolekcji nagród i wyróżnień Świerczkowiacy dołożyli otrzymaną w miesiącu czerwcu br. Nagrodę Miasta Tarnowa za osiągnięcia w dziedzinie upowszechniania kultury, a podczas tegorocznej edycji tj. 55. Tygodnia Kultury Beskidzkiej i 29. Międzynarodowych Spotkań Folklorystycznych w Żywcu, a jest to jeden z największych festiwali folklorystycznych w Europie, międzynarodowe jury przyznało zespołowi jedną z 5 nagród. W bieżącym roku ZPiT Świerczkowiacy obchodzić będą jubileusz 55-lecia istnienia.
Koncert charytatywny zakończony został zabawą taneczną poprowadzoną przez pana Grzegorza Gawełka.

Słowa podziękowania kierujemy na ręce wszystkich osób, które w jakikolwiek sposób dołożyły starań, aby koncert charytatywny dla Kubusia Biały mógł się odbyć. Dziękujemy sponsorom i darczyńcom. Dziękujemy ludziom dobrej woli, osobom zaangażowanym a także mieszkańcom gminy Radłów za obecność, dobre serce i wsparcie leczenia Kubusia. Jesteśmy przekonani, że wszelkie dobro powraca.
 

Dziękujemy!

Piknik Charytatywny dla Kubusia

r

Kategorie spraw urzędowych

W dniu 17.06.2017 r. weszła w życie ustawa z dnia 11 maja 2017 r. o zmianie ustawy o ochronie przyrody / Dz. U. z 2017 r., poz. 1074/, zgodnie z którą:
Osoby fizyczne, zamierzające usunąć drzewa na cele niezwiązane z prowadzeniem działalności gospodarczej (art. 83 f ust. 1 pkt 3a uop) są obowiązane dokonać zgłoszenia zamiaru usunięcia drzew(a) do Urzędu Miejskiego w Radłowie jeżeli obwód pnia drzewa na wysokości 5 cm przekracza:

-80 cm – w przypadku topoli, wierzb, klonu jesionolistnego oraz klonu srebrzystego,
-65 cm – w przypadku kasztanowca zwyczajnego, robinii akacjowej oraz platanu klonolistnego,
-50 cm – w przypadku pozostałych gatunków drzew.

Zgłoszenie powinno zawierać imię i nazwisko wnioskodawcy, oznaczenie nieruchomości z której drzewo ma być usunięte /numer działki, miejscowość, obręb/ oraz rysunek albo mapkę określającą usytuowanie drzewa na nieruchomości. Zgłoszenia może dokonać jedynie właściciel nieruchomości, w przypadku współwłasności należy uzyskać zgodę wszystkich współwłaścicieli działki lub pełnomocnictwa do wystąpienia w ich imieniu.

Urząd Miejski w Radłowie po otrzymaniu zgłoszenia w terminie 21 dni dokonuje oględzin zgłoszonych do wycinki drzew. W terminie 14 dni od dokonania oględzin, organ może w drodze decyzji administracyjnej wnieść sprzeciw. Usunięcie drzewa może nastąpić, jeżeli organ nie wniósł sprzeciwu w tym terminie. Usunięcie drzewa bez zgłoszenia lub pomimo wydania przez organ sprzeciwu traktowane jest usunięcie bez zezwolenia i sankcjonowane administracyjną kara pieniężną. Wydanie przez organ sprzeciwu upoważnia właściciela nieruchomości do złożenia wniosku o wydanie decyzji zezwalającej na usunięcie drzewa. Za dzień wniesienia sprzeciwu uznaje się dzień nadania decyzji administracyjnej w placówce pocztowej. /Zaleca się upewnić poprzez kontakt np. telefonicznie w Urzędzie Miejskim w Radłowie czy taki przeciw został wydany/Organ może przed upływem terminu, o którym mowa w ust. 8 /14 dni od dokonania oględzin/ wydać zaświadczenie o braku podstaw do wniesienia sprzeciwu. Wydanie zaświadczenia wyłącza możliwość wniesienia sprzeciwu oraz uprawnia do usunięcia drzewa.

W przypadku nieusunięcia drzew przed upływem 6 miesięcy od przeprowadzonych oględzin usunięcie drzewa może nastąpić po dokonaniu ponownego zgłoszenia, o którym mowa w ust. 4. Jeżeli w terminie 5 lat od dokonania oględzin wystąpiono o wydanie decyzji o pozwolenie na budowę na podstawie ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. - prawo budowlane, a budowa ta ma związek z prowadzeniem działalności gospodarczej i będzie realizowana na części nieruchomości, na której rosło usunięte drzewo, organ, o którym mowa w art. 83a ust. 1, uwzględniając dane ustalone na podstawie oględzin, nakłada na właściciela nieruchomości, w drodze decyzji administracyjnej obowiązek uiszczenia opłaty za usunięcie drzewa.
Osoby fizyczne usuwające drzewa na cele związane z prowadzeniem działalności gospodarczej oraz podmioty o osobowości prawnej, spółdzielnie mieszkaniowe itp. mogą usunąć drzewa po uzyskaniu decyzji administracyjnej zezwalającej na usunięcie drzew. W tej sytuacji należy złożyć wniosek wraz z wymaganymi załącznikami.

Dodatkowych informacji można uzyskać w Referacie Gospodarki i Środowiska I piętro, pok. Nr 9 w godz. pracy Urzędu tj. : pon.: 07.30-17.00, wt.-Czw. 07:30-15:30, pt.: 07:30-14:00 bądź pod numerem telefonu: 14 6782044 wew. 19

Wniosek o wydanie zezwolenia na usunięcie drzew/krzewów

11.01.2022

Wniosek o wycinkę .docx
Wniosek o wycinkę .pdf

Zgłoszenie do ewidencji zbiorników bezodpływowych (szamb), przydomowych oczyszczalni ścieków

Opis

Zgłoszenie eksploatacji przydomowej oczyszczalni ścieków PDF
zgl-ewid-szamb-20210804.pdf

Deklaracja o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi

Opis

Deklaracja

Oświadczenie o spełnieniu warunków wymaganych do wykonywania działalności w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości

Opis

Wniosek.doc

Wniosek o wpis do rejestru działalności regulowanej w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości

Opis

Wniosek.doc

Informacja o wyrobach zawierających azbest i miejscu ich wykorzystywania

Opis

Informacja.doc

Wniosek o dofinansowanie z budżetu Gminy Radłów prac związanych z usuwaniem i utylizacją odpadów zawierających azbest pochodzących z budynków mieszkalnych i gospodarczych oraz siedzib instytucji

Opis

Wniosek.docx

Wydanie wypisu z planu zagospodarowania przestrzennego Gminy Radłów

Wniosek.doc

Wniosek o określenie wstępnych warunków zjazdu z drogi gminnej/powiatowej.

Wniosek.doc

Wniosek o wyrażenie zgody na dojazd drogą będącą własnością Gminy.

Wniosek.doc

W przypadku planowanego nowego zjazdu z drogi wojewódzkiej dołączyć wstępne warunki RDW w Tarnowie ul. Ostrogskich 5a, 33-100 Tarnów.

Wniosek.doc

Informacja o urządzeniach melioracji wodnych w rejonie lokalizacji inwestycji.

Wniosek.doc

Informacja o urządzeniach melioracji wodnych w rejonie lokalizacji inwestycji.

Wstępne oświadczenie

Formularz CEIDG-1 wraz z załacznikami

Opis

ceidg-1-v1.06z.pdf

Formularz CEIDG-1 bez załączników

ceidg-1-v1.06.pdf

Wniosek o ustalenie numeru porządkowego

Opis

Wniosek PDF

 

Podatki i opłaty lokalne na 2024 r.

 

Urząd Miejski w Radłowie

ul. Kolejowa 7
33-130 Radłów

NIP: 873-10-01-716
REGON Gminy Radłów: 851660915
REGON Urzędu Miejskiego w Radłowie: 000545656

Pokaż na mapie

Kontakt

tel.: 14 678-20-44

tel.: 14 678-20-73

fax: 14 678-28-18

e-mail: sekretariat@gminaradlow.pl

Godziny urzędowania

Dzień Godzina
Poniedziałek 7:30 - 17:00
Wtorek 7:30 - 15:30
Środa 7:30 - 15:30
Czwartek 7:30 - 15:30
Piątek 7:30 - 14:00
Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych została współfinansowana ze środków Ministra Administracji i Cyfryzacji oraz projektu „Wdrożenie standardów świadczenia elektronicznych usług publicznych - ePUAP w gminie: Wierzchosławice, Pleśna, Radłów, Szczurowa, Zakliczyn” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.