Aktualności
Konkurs na Partnera spoza sektora finansów publicznych
piątek, 15 września 2017
Gmina Radłów ogłasza otwarty nabór partnerów spoza sektora finansów publicznych do projektu przygotowywanego w ramach naboru finansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Regionalny Program Operacyjny Województwa Małopolskiego na lata 2014 - 2020, Oś priorytetowa VI – Dziedzictwo regionalne, Działanie 6.3 Rozwój wewnętrznych potencjałów regionu, poddziałanie 6.3.1 Rozwój lokalnych zasobów subregionów – pod nazwą „Wykorzystanie zasobów wodnych i kulturowych subregionu tarnowskiego dla wykreowania markowego produktu turystycznego – Pojezierze Tarnowskie – Zagłębie Przyrodolecznicze w Radłowie, etap I”.
Konkurs na wybór partnera prowadzony jest zgodnie z postanowieniami art. 33 ustawy z dnia 11 lipca 2014 r. o zasadach realizacji programów w zakresie polityki spójności finansowanych w perspektywie finansowej 2014-2020 (tekst jednolity: Dz. U. z 2016 r. poz. 217).
I. Cel partnerstwa
Celem partnerstwa jest podjęcie wspólnych działań na rzecz przygotowania i realizacji projektu pn.: „Wykorzystanie zasobów wodnych i kulturowych subregionu tarnowskiego dla wykreowania markowego produktu turystycznego – POJEZIERZE TARNOWSKIE – ZAGŁĘBIE PRZYRODOLECZNICZE w Radłowie, etap I”, w tym przede wszystkim realizacja celu szczegółowego poddziałania 6.3 „Rozwój wewnętrznych potencjałów regionu”.
II. Zakres zadań i działań w projekcie
Zadanie polegać będzie na rozwoju przemysłu czasu wolnego poprzez rewitalizację wodnego zbiornika poeksploatacyjnego zlokalizowanego na terenie gminy Radłów dla funkcji rekreacyjnych, kulturowych i przyrodniczo-krajobrazowych, w szczególności opartych na leczniczych właściwościach naturalnych zasobów i przyrody. Celami szczegółowymi są: zapewnienie mieszkańcom bezpiecznych kąpielisk i całorocznej rekreacji oraz relaksacji, wywołanie ruchu turystycznego poprzez utworzenie szlaków tematycznych i tras rekreacyjnych, rozwój lokalnej gospodarki i generowanie miejsc pracy związane z obsługą turystyczną i rekreacyjną w obrębie jeziora, ochrona przyrody i krajobrazu poprzez racjonalne zagospodarowanie zbiorników, wprowadzenie do koncepcji zarówno obiektów komercyjnych, pozwalających na rozwój lokalnej gospodarki, jak również przestrzeni publicznych pozwalających na integrację społeczeństwa.
Minimalny zakres zadań przewidzianych w projekcie do realizacji przez partnera obejmuje wniesienie do projektu zasobów ludzkich, organizacyjnych, technicznych i finansowych oraz współpracę w realizacji projektu na każdym jego etapie, w tym w przygotowaniu wniosku
o dofinansowanie projektu oraz w realizacji przewidzianych w projekcie dla partnera działań inwestycyjnych. Oczekuje się propozycji funkcji wykorzystujących potencjał pogórniczego jeziora oraz nawiązujących do zdefiniowanego profilu tej części Pojezierza Tarnowskiego, jakim jest Zagłębie Przyrodolecznicze, a także uzupełniających ofertę wypoczynkową
i turystyczną rejonu, m.in.:
• Ukształtowanie plaż oraz budowa zaplecza sanitarnego i gastronomicznego nad zbiornikiem
• Budowa ośrodków – wypoczynkowych wraz z funkcjami (ścieżkami) leczniczymi relaksacyjnymi
• Zachowanie części jeziora dla naturalnej sukcesji przyrody celem organizowania tzw. łagodnej turystyki przyrodniczej.
Planowany termin realizacji projektu: 2018 – 2020
Partner zobowiązany będzie do podpisania umowy partnerstwa.
III. Kryteria wyboru Partnerów
Przy wyborze Partnera/ Partnerów będą brane pod uwagę w szczególności następujące kryteria:
1. Zgodność działania potencjalnego partnera z celami partnerstwa.
2. Deklarowany wkład potencjalnego partnera w realizację celu partnerstwa (zasoby ludzkie, organizacyjne, techniczne, finansowe).
3. Posiadany potencjał kadrowo - organizacyjny niezbędny do realizacji projektu oraz propozycja wkładu Partnera w realizację projektu i utrzymanie jego trwałości.
4. Wyrażenie zgody na upublicznienie informacji o wybraniu jego instytucji do pełnienia funkcji Partnera.
5. Partnerem nie może być podmiot wykluczony z możliwości otrzymania dofinansowania (o którym mowa w art. 207 ust. 4 ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych) oraz podmiot powiązany w rozumieniu Załącznika I do rozporządzenia Komisji (UE) nr 651/2014 z dnia 17 czerwca 2014 r. uznającego niektóre rodzaje pomocy za zgodne z rynkiem wewnętrznym w zastosowaniu art. 107 i 108 Traktatu (Dz. Urz. UE L 187 z dnia 26.06.2014 r.).
6. Nie dopuszcza się do udziału w postępowaniu konsorcjów.
7. Jeden podmiot może złożyć tylko jedną ofertę.
Kryteria dodatkowe:
1. Okres prowadzenia działalności:
a) Do 3 lat – 1 pkt
b) Powyżej 3 do 5 lat – 2 pkt
c) Powyżej 5 do 7 lat – 3 pkt
d) Powyżej 7 lat – 4 pkt
2. Posiada doświadczenie w realizacji projektów współfinansowanych z funduszy unijnych – tak - 2 pkt., nie posiada – 0 pkt.
3. Posiada doświadczenie w realizacji projektów partnerskich: tak – 1 pkt., nie posiada - 0 pkt.
4. Posiada potencjał ludzki, organizacyjny i techniczny niezbędny do realizacji zgłaszanych do projektu działań – od 0 do 10 pkt.
IV. Oferty składane przez potencjalnych partnerów powinny zawierać:
1. Informacje na temat wkładu partnera w realizację projektu (zasoby finansowe, ludzkie, organizacyjne, techniczne);
2. Zaprezentowanie koncepcji realizacji projektu;
3. Propozycję podziału projektu na poszczególne zadania z podaniem wyceny szczegółowej danego zadania;
4. Przedstawienie harmonogramu realizacji poszczególnych zadań w projekcie przy założeniu, że projekt będzie realizowany w latach 2018-2020 (czas realizacji projektu może być krótszy, jednak nie przekroczy podanych ram czasowych).
V. Wraz z ofertą należy przedłożyć:
1. Aktualny odpis z rejestru lub odpowiedniego wyciągu z ewidencji lub inne dokumenty potwierdzające status prawny oferenta i umocowanie osób go reprezentujących,
2. Aktualny statut podmiotu,
3. Pisemne oświadczenie o niezaleganiu z płatnościami, w tym na rzecz Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i Urzędu Skarbowego, oraz sprawozdanie finansowe – bilans oraz rachunek zysków i strat za rok 2015 oraz 2016.
4. Pełnomocnictwo do składania oświadczeń woli (w przypadku gdy umowę będą podpisywały osoby inne niż uprawnione do reprezentacji zgodnie ze statutem i odpisem z Krajowego Rejestru Sądowego lub innym dokumentem potwierdzającym status prawny oferenta),
5. Charakterystykę podmiotu wraz z podaniem obszaru działania, doświadczenia, zasobów kadrowych, możliwości techniczno – organizacyjnych.
6. Oświadczenie o nie wykluczeniu z możliwości otrzymania dofinansowania (o którym mowa w art. 207 ust. 4 ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych) oraz podmiot powiązany w rozumieniu Załącznika I do rozporządzenia Komisji (UE) nr 651/2014 z dnia 17 czerwca 2014 r. uznającego niektóre rodzaje pomocy za zgodne z rynkiem wewnętrznym w zastosowaniu art. 107 i 108 Traktatu (Dz. Urz. UE L 187 z dnia 26.06.2014 r.).
Spośród ocenionych ofert wybrana zostanie oferta, która spełnia wszystkie wymogi formalne i uzyskała najwyższą sumę punktów przyznanych przez członków Komisji Konkursowej powołanych przez Burmistrza Radłowa.
Złożone oferty nie podlegają korektom.
Oferty niekompletne nie będą rozpatrywane i zostaną odrzucone ze względów formalnych
Od decyzji komisji konkursowej nie przysługuje odwołanie.
VI. Termin składania ofert:
Nabór partnera do projektu odbywać się będzie w drodze otwartego konkursu w terminie od 18.09.2017 r. do 10.10.2017 r.
Oferty należy składać w zamkniętej kopercie z adnotacją „Konkurs na wybór partnera do projektu w ramach Poddziałania 6.3.1 RPO WM na lata 20014-2020
Nie otwierać przed…”
osobiście, listem poleconym lub pocztą kurierską na adres: Urząd Miejski w Radłowie,
ul. Kolejowa 7, 33-130 Radłów w dni robocze od 8.00-13.00 w terminie od 18.09.2017 r. do 10.10.2017 r. (decyduje data wpływu do Urzędu). Oferty, które wpłyną po tym terminie nie będą rozpatrywane.
VII. Rozstrzygnięcie:
Otwarcie ofert nastąpi dnia 11.10.2017 r. o godz. 9:00
VIII. Kontakt z ogłaszającym:
Dodatkowe informacje dot. naboru uzyskać można w Urzędzie Miejskim w Radłowie,
w pokoju nr 4, tel. 14 6782044 wew. 17, e-mail: jkopec@gminaradlow.pl
IX. Ogłaszający nabór zastrzega sobie prawo do:
1. Wyboru jednego lub kilku partnerów do wspólnej realizacji projektu w ramach Poddziałania 6.3.1;
2. Negocjowania warunków i kosztów realizacji zadania oraz dofinansowania niepełnego zakresu zadania;
3. Unieważnienia naboru bez podawania przyczyny.
Radłów, 2017.09.15
29
grudnia
Imieniny
Dawida, Dionizy i Tomasza
przestrzennej Ostrzeżenia meteo Interaktywna
mapa System powiadamiania
mieszkańców Nagrody
i wyróżnienia Radłów TV
Projekty realizowane z dotacji
Informacje