Pokaż
menu
boczne

Aktualności

Błogosławiona Karolino, świeć nam przykładem...

piątek, 17 marca 2017

Finał XIV Ogólnopolskiego Konkursu Poetycko – Plastycznego „Błogosławiona Karolino, świeć nam przykładem”

16 marca w murach Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Woli Radłowskiej odbyła się gala wręczenia nagród w ramach rozstrzygnięcia XIV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Poetycko – Plastycznego „Błogosławiona Karolino, świeć nam przykładem”. Na tegoroczną edycję konkursu napłynęło 579 prac, w tym 372 plastycznych oraz 207 poetyckich. Prace nadesłane zostały aż z sześciu województw małopolskiego, podkarpackiego, mazowieckiego, wielkopolskiego, śląskiego oraz pomorskiego. Prace konkursowe cechowały się różnorodną interpretacją tegorocznej myśli przewodniej „Czyż święci są po to, ażeby zawstydzać?”. Słowa te odwołują się do wypowiedzi wielkiego Papieża Polaka Jana Pawła II w czasie homilii beatyfikacyjnej Karoliny Kózki.

W uroczystości udział wzięli: delegat ks. Biskupa Andrzeja Jeża ks. dr Robert Dytko diecezjalny wizytator nauki religii oraz diecezjalny duszpasterz nauczycieli i wychowawców, Delegat Małopolskiego Kuratora Oświaty Barbary Nowak pan wizytatora Ryszard Ostrowski, Starosta Powiatu Tarnowskiego pan Roman Łucarz reprezentowany przez pana Jacek Hudymę członka zarządu oraz Burmistrz Miasta i Gminy Radłów pan Zbigniewa Mączka.
W uroczystości wzięła udział pani dr Barbara Dagmara Niziołek dyrektor SCE w Tarnowie współorganizator konkursu.

W czasie finału zebrani goście mieli możliwość obejrzenia tradycyjnych tańców ludowych w wykonaniu zespołu ludowego „Wolanie” pod kierunkiem choreograf pani Kingi Biel – Dubiel. Zespołowi akompaniowała kapela w rytm walca, mazura oraz tańca żywieckiego. Obok zespołu „Wolanie” swoje pasje muzyczne zaprezentował zespół muzyczny w skład, którego wchodzą uczniowie oraz absolwenci Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Woli Radłowskiej. Spotkanie stanowiło poetycko – plastyczną refleksję nad słowami Jana Pawła II w pięknej oprawie muzycznej. Jak mawiał św. Augustyn „Kto śpiewa, dwa razy się modli”.
Budującym jest fakt, iż każdego roku tak wiele osób z zainteresowaniem odpowiada na zaproszenie do udziału w konkursie. Interpretacja tematyki konkursowej pozwala
na spojrzenie zarówno okiem dziecka jak i osoby dojrzałej na poruszane tematy. Pochylenie głowy nad kartką papieru stanowi swoistą refleksję nad samym sobą, drugim człowiekiem oraz znakami obecności Boga w ludzkim życiu.
„Czyż święci są po to, ażeby zawstydzać?” Proste pytanie, a odpowiedzi tak wiele…

 Dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego, Publicznego Gimnazjum im. Bł. Karoliny Kózkówny w Woli Radłowskiej, serdecznie dziękuje wszystkim osobom, które wsparły naszą inicjatywę organizacji konkursu. Dziękuję SCE w Tarnowie współorganizatorowi konkursu na czele z p.dr Barbara Dagmarą Niziołek, Kustoszowi sanktuarium Bł. Karoliny w Zabawie – ks. Zbigniewowi Szostakowi. Dziękuję sponsorom, dzięki którym ufundowano nagrody, należą do nich: Zbigniew Mączka Burmistrz Radłowa, Roman Łucarz Starosta Powiatu Tarnowskiego, ks. Biskup Andrzej Jeż, Jacek Krupa – Marszałek Województwa Małopolskiego, Andrzej Stoliński – Filia Krakowskiego Banku Spółdzielczego w Radłowie, Maria Witkowska Firma Bruk – Bet, Bogumiła i Jan Pięta Firma JANPOL, Jerzy Seremet – Firma Bratko, Marek Podraza, Stanisława i Andrzej Kijakowie, J. Piotrowski Firma Les – Drób, Stanisław Jachimek, Zdzisław Kupisz – Firma Bazalt, Antoni Kotapka, Kazimierz Krupa, ks. Marek Kotapka, ks. Czesław Ciurej, Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe "SWISSPOL’, Zakład Masarski Augustyn Długoń, Bożena Kwaśniak. Dziękujemy również jednej osobie, która prosiła o anonimowość. Słowa wdzięczności kieruję do piekarni, które przekazały pieczywo na poczęstunek dla laureatów: Piekarnia "Strusinianka" Marcin Błaszkiewicz, Piekarnia "Malinka" Maria Czosnyka, Piekarnia"U Michała" Przybysławice, Piekarnia Duet w Żabnie. Serdeczne podziękowania składam na ręce Rodziców, którzy przygotowali pyszne ciasta domowe dla laureatów i wyróżnionych osób oraz dla gości zaproszonych. Serdecznie dziękuję Ochotniczej Straży Pożarnej w Woli Radłowskiej na czele z panem Stanisławem Kotasińskim i państwem Marią i Wojciechem Kogutów za kierowanie ruchem podczas uroczystości oraz za wypożyczenie krzeseł i stołów na uroczystość. Dziękuje Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich w Woli Radłowskiej za obecność w strojach ludowych na czele z panią Natalią Hermą.


Dziękuję ślicznie komisji konkursowej w składzie:
1.    mgr Ryszard Ostrowski – przewodniczący
2.    mgr Jadwiga Bieś
3.    mgr Kazimierz Dżalak
4.    mgr Weronika Mostowy – Kuźniar
5.    mgr Karolina Masło
6.    mgr Krystyna Putała
7.    mgr Bernadeta Styczeń
8.    ks. Sebastian Sójka
9.    mgr Mirosław Śledź

Komisja pracowała przez kilka dni przy ocenie prac konkursowych.

Dziękuję moim pracownikom zespołu: Nauczycielom i Pracownikom obsługi zapomoc w organizacji konkursu i wszystkim życzliwym osobom. Dziękuję pracownikom Gminnego Centrum Kultury i Czytelnictwa za pomoc przy dekoracji oraz nagłośnieniu, podziękowania składam na ręce pani dyrektor Barbary Marcinkowskiej. Dziękuję pani Kindze Biel – Dubiel, która przygotowała z zespołem ludowym „Wolanie” piękne tańce ludowe. Słowa podziękowanie kieruję Zespołowi Szkół Ponadgimnazjalnych w Radłowie, na ręce pani dyrektor Anny Golec, za przygotowanie poczęstunku i obsługę gości.

Serdecznie dziękuję członkom chóru szkolnego i zespołowi „Stowarzyszenie Młodych Kelnerów”, który tworzą uczniowie i absolwenci naszej szkoły za przygotowaną oprawę muzyczną.Dziękuję ślicznie wszystkim uczestnikom, którzy wzięli udział w tegorocznej edycji iich opiekunom.

Gratulujemy wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym osobom zdobytych nagród. Dziękuję wszystkim osobom, które wzięły udział w naszym konkursie za pracę włożoną w przygotowanie prac przesłanych do nas.

Jadwiga Bieś

Gabriela Hajduk, SP w Młyńczyskach  I miejsce

Sen
Dzisiaj z łóżka wcześnie wstałam,
bo od rana wielka zmiana.
W nocy śnili mi się święci
i mówili: "Więcej chęci".

Trochę wstyd mi się zrobiło,
no bo czasem różnie było.
Charakterek mam okropny,
nawet świętych serce boli.

I tak myślę od tej chwili,
po co mi się święci śnili?
Chyba żebym dobra była
i ich w niebie odwiedziła.

Nikola Hebda II miejsce uczennicy PG im. Bł. Karoliny Kózkówny w  Woli Radłowskiej

,, Znak "
Widzę stare lustro.
Podchodzę bliżej.
Słychać trzask!
Kawałki szkła sypia się na parkiet.
W jednym z nich Karolina w korowodzie świętych.

To znak?

Zaczynam rozumieć...
Własne myśli,
Własne słowa,
Własne czyny,
Kruchość istnienia.

Odtąd nowe życie...

Karolino, bądź dla mnie lustrem, w którym mogę się przejrzeć.

Błogosławiona Karolino, świeć nam przykładem...

Fot. Anna M. Kędzior, Maksymilian Pochroń

r

Kategorie spraw urzędowych

W dniu 17.06.2017 r. weszła w życie ustawa z dnia 11 maja 2017 r. o zmianie ustawy o ochronie przyrody / Dz. U. z 2017 r., poz. 1074/, zgodnie z którą:
Osoby fizyczne, zamierzające usunąć drzewa na cele niezwiązane z prowadzeniem działalności gospodarczej (art. 83 f ust. 1 pkt 3a uop) są obowiązane dokonać zgłoszenia zamiaru usunięcia drzew(a) do Urzędu Miejskiego w Radłowie jeżeli obwód pnia drzewa na wysokości 5 cm przekracza:

-80 cm – w przypadku topoli, wierzb, klonu jesionolistnego oraz klonu srebrzystego,
-65 cm – w przypadku kasztanowca zwyczajnego, robinii akacjowej oraz platanu klonolistnego,
-50 cm – w przypadku pozostałych gatunków drzew.

Zgłoszenie powinno zawierać imię i nazwisko wnioskodawcy, oznaczenie nieruchomości z której drzewo ma być usunięte /numer działki, miejscowość, obręb/ oraz rysunek albo mapkę określającą usytuowanie drzewa na nieruchomości. Zgłoszenia może dokonać jedynie właściciel nieruchomości, w przypadku współwłasności należy uzyskać zgodę wszystkich współwłaścicieli działki lub pełnomocnictwa do wystąpienia w ich imieniu.

Urząd Miejski w Radłowie po otrzymaniu zgłoszenia w terminie 21 dni dokonuje oględzin zgłoszonych do wycinki drzew. W terminie 14 dni od dokonania oględzin, organ może w drodze decyzji administracyjnej wnieść sprzeciw. Usunięcie drzewa może nastąpić, jeżeli organ nie wniósł sprzeciwu w tym terminie. Usunięcie drzewa bez zgłoszenia lub pomimo wydania przez organ sprzeciwu traktowane jest usunięcie bez zezwolenia i sankcjonowane administracyjną kara pieniężną. Wydanie przez organ sprzeciwu upoważnia właściciela nieruchomości do złożenia wniosku o wydanie decyzji zezwalającej na usunięcie drzewa. Za dzień wniesienia sprzeciwu uznaje się dzień nadania decyzji administracyjnej w placówce pocztowej. /Zaleca się upewnić poprzez kontakt np. telefonicznie w Urzędzie Miejskim w Radłowie czy taki przeciw został wydany/Organ może przed upływem terminu, o którym mowa w ust. 8 /14 dni od dokonania oględzin/ wydać zaświadczenie o braku podstaw do wniesienia sprzeciwu. Wydanie zaświadczenia wyłącza możliwość wniesienia sprzeciwu oraz uprawnia do usunięcia drzewa.

W przypadku nieusunięcia drzew przed upływem 6 miesięcy od przeprowadzonych oględzin usunięcie drzewa może nastąpić po dokonaniu ponownego zgłoszenia, o którym mowa w ust. 4. Jeżeli w terminie 5 lat od dokonania oględzin wystąpiono o wydanie decyzji o pozwolenie na budowę na podstawie ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. - prawo budowlane, a budowa ta ma związek z prowadzeniem działalności gospodarczej i będzie realizowana na części nieruchomości, na której rosło usunięte drzewo, organ, o którym mowa w art. 83a ust. 1, uwzględniając dane ustalone na podstawie oględzin, nakłada na właściciela nieruchomości, w drodze decyzji administracyjnej obowiązek uiszczenia opłaty za usunięcie drzewa.
Osoby fizyczne usuwające drzewa na cele związane z prowadzeniem działalności gospodarczej oraz podmioty o osobowości prawnej, spółdzielnie mieszkaniowe itp. mogą usunąć drzewa po uzyskaniu decyzji administracyjnej zezwalającej na usunięcie drzew. W tej sytuacji należy złożyć wniosek wraz z wymaganymi załącznikami.

Dodatkowych informacji można uzyskać w Referacie Gospodarki i Środowiska I piętro, pok. Nr 9 w godz. pracy Urzędu tj. : pon.: 07.30-17.00, wt.-Czw. 07:30-15:30, pt.: 07:30-14:00 bądź pod numerem telefonu: 14 6782044 wew. 19

Wniosek o wydanie zezwolenia na usunięcie drzew/krzewów

11.01.2022

Wniosek o wycinkę .docx
Wniosek o wycinkę .pdf

Zgłoszenie do ewidencji zbiorników bezodpływowych (szamb), przydomowych oczyszczalni ścieków

Opis

Zgłoszenie eksploatacji przydomowej oczyszczalni ścieków PDF
zgl-ewid-szamb-20210804.pdf

Deklaracja o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi

Opis

Deklaracja

Oświadczenie o spełnieniu warunków wymaganych do wykonywania działalności w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości

Opis

Wniosek.doc

Wniosek o wpis do rejestru działalności regulowanej w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości

Opis

Wniosek.doc

Informacja o wyrobach zawierających azbest i miejscu ich wykorzystywania

Opis

Informacja.doc

Wniosek o dofinansowanie z budżetu Gminy Radłów prac związanych z usuwaniem i utylizacją odpadów zawierających azbest pochodzących z budynków mieszkalnych i gospodarczych oraz siedzib instytucji

Opis

Wniosek.docx

Wydanie wypisu z planu zagospodarowania przestrzennego Gminy Radłów

Wniosek.doc

Wniosek o określenie wstępnych warunków zjazdu z drogi gminnej/powiatowej.

Wniosek.doc

Wniosek o wyrażenie zgody na dojazd drogą będącą własnością Gminy.

Wniosek.doc

W przypadku planowanego nowego zjazdu z drogi wojewódzkiej dołączyć wstępne warunki RDW w Tarnowie ul. Ostrogskich 5a, 33-100 Tarnów.

Wniosek.doc

Informacja o urządzeniach melioracji wodnych w rejonie lokalizacji inwestycji.

Wniosek.doc

Informacja o urządzeniach melioracji wodnych w rejonie lokalizacji inwestycji.

Wstępne oświadczenie

Formularz CEIDG-1 wraz z załacznikami

Opis

ceidg-1-v1.06z.pdf

Formularz CEIDG-1 bez załączników

ceidg-1-v1.06.pdf

Wniosek o ustalenie numeru porządkowego

Opis

Wniosek PDF

 

Podatki i opłaty lokalne na 2024 r.

 

Urząd Miejski w Radłowie

ul. Kolejowa 7
33-130 Radłów

NIP: 873-10-01-716
REGON Gminy Radłów: 851660915
REGON Urzędu Miejskiego w Radłowie: 000545656

Pokaż na mapie

Kontakt

tel.: 14 678-20-44

tel.: 14 678-20-73

fax: 14 678-28-18

e-mail: sekretariat@gminaradlow.pl

Godziny urzędowania

Dzień Godzina
Poniedziałek 7:30 - 17:00
Wtorek 7:30 - 15:30
Środa 7:30 - 15:30
Czwartek 7:30 - 15:30
Piątek 7:30 - 14:00
Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych została współfinansowana ze środków Ministra Administracji i Cyfryzacji oraz projektu „Wdrożenie standardów świadczenia elektronicznych usług publicznych - ePUAP w gminie: Wierzchosławice, Pleśna, Radłów, Szczurowa, Zakliczyn” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.