Pokaż
menu
boczne

Sport

Biegi Radłowskie

środa, 28 września 2022

W niedzielę, 25 września w miejscowości Brzeźnica, odbyła się impreza biegowa o nazwie Radłowskie Biegi Leśne

W jej skład wchodziły:  II Ćwierćmaraton im. Edwarda Mleczki oraz II Marsz Nordic Walking im. Stanisława Domareckiego. Kolejna edycja zawodów zgromadziła zawodników z całego województwa Małopolskiego, którzy chcieli sprawdzić swoje możliwości na trudnej trasie przełajowej. Organizatorzy we współpracy z Lasami Państwowymi zadbali o leśny charakter imprezy. Cieszymy się po raz kolejny, że swoją obecnością zaszczycił nas Pan Profesor Edward Mleczko, którego imię nosi organizowany Ćwierćmaraton. Oprócz Profesora w tym roku gościliśmy rodzinę śp. Pana Stanisława Domareckiego. Pan Krzysztof Domarecki, syn Pana Stanisława, jest koordynatorem Polskiej Szkoły Surwiwalu – Grupa Podhale. W przeddzień zawodów w miejscowości Brzeźnica odbyły się warsztaty surwiwalowe dla dzieci i dorosłych, o których będzie można szerzej poczytać w osobnym poście już wkrótce. Dzięki współpracy z Panem Krzysztofem udało się nam pozyskać bardzo poważnego partnera-sponsora, czyli Chochołowskie Termy. Właściciele Chochołowskich Term ufundowali nagrody a także przekazali wiele gadżetów, które weszły w skład pakietów startowych dla zawodników. 

Podczas zawodów przygotowane były stanowiska promujące Lasy Państwowe. Dla wszystkich uczestników przygotowano ciekawe pakiety startowe, w których królowało drewno ekologiczne oraz kolorystyka leśna pozwalająca oddać charakter imprezy. Trasa zawodów prowadziła ścieżkami leśnymi, a swój start i metę miała przy Domu Ludowym w Brzeźnicy. Nad bezpieczeństwem przeprowadzenia zawodów czuwali sędziowie, a także zespół ratowników medycznych.

Zdarzenie było realizowane w ramach projektu „Sportowa Natura”. Organizatorem projektu było Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Sportu, Rekreacji i Turystyki  „START” w Radłowie. Uczestnicy oprócz pakietów startowych po zakończonych zawodach otrzymali pamiątkowe drewniane medale. Na najlepszych zawodników w poszczególnych kategoriach wiekowych czekały statuetki oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów. Dziękujemy wszystkim sponsorom za przekazane nagrody rzeczowe, wodę, drożdżówki, napoje a także vouchery i karnety. Poniżej prezentujemy listę sponsorów, którzy pomogli nam zrealizować tą imprezę sportową:
Chochołowskie Termy, Firma Certech, Kuźnia Fryzjerska Wojciech Jewuła, Zakład Piekarniczo-Cukierniczy Malinka, Firma Akma, Firma TSS Społem, Firma Werteks, Firma Okna i Drzwi Jerzy Marciniak, Firma Plastbud, Firma Arkan, Wiesław Budzyń. 
Nie możemy również zapominać o naszych stałych partnerach dzięki, którym organizacja takiego przedsięwzięcia nie była by możliwa. Miasto i Gmina Radłów oraz Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Radłowie, Gang Zakręconych Mastersów, Siłownia Master Gym, Marka Charakterni, Sołectwo Brzeźnica, Koło Gospodyń z Brzeźnicy, Polska Szkoła Surwiwalu – Grupa Podhale. Dzięki zaangażowaniu tych wszystkich podmiotów udało nam się zorganizować kolejną już edycję Ćwierćmaratonu oraz Marszu. 

Po zakończonych zawodach  każdy z zawodników mógł zasmakować się w pysznym żurku przygotowanym przez Koło Gospodyń z Brzeźnicy oraz różnych innych potraw, które zostały przygotowane z darów jakie daje nam las. Na stołach gościły specjały z grzybów, a także dziczyzna. Nie zabrakło także stoiska z kiełbasą z grilla, hamburgerami a także napojami chłodzącymi. 

Imprezą towarzyszącą biegom był Turniej Sołectw Gminy Radłów. Oprócz rywalizacji sportowej podczas zawodów organizatorzy przeprowadzili zbiórkę na rzecz chorego mieszkańca Wsi Brzeźnica – Michałka. Zespół Szkolno Przedszkolny w Woli Radłowskiej we współpracy z kołami gospodyń z Woli Radłowskiej z Brzeźnicy, z Łęki Siedleckiej oraz z Wał-Rudy przygotowali wspaniałe domowe ciasta, które rozchodziły się jak ciepłe bułeczki. Oprócz ciast na stołach pojawiły się przetwory na zimę, a także rzeczy przekazane przez sponsorów na licytację. Życzliwość i otwarte serca wszystkich uczestników sprawiły, że  na koniec imprezy stoły pozostały puste, a puszki wolontariuszy wypełniły się po brzegi. Dziękujemy wszystkim ludziom dobrej woli za tak wielką szczodrość i pomoc Michałkowi.  Zebrane środki finansowe pomogą w długiej i ciężkiej rehabilitacji.

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Sportu I Rekreacji START

Galeria

Fot. Krzysztof Skóra

r

Kategorie spraw urzędowych

W dniu 17.06.2017 r. weszła w życie ustawa z dnia 11 maja 2017 r. o zmianie ustawy o ochronie przyrody / Dz. U. z 2017 r., poz. 1074/, zgodnie z którą:
Osoby fizyczne, zamierzające usunąć drzewa na cele niezwiązane z prowadzeniem działalności gospodarczej (art. 83 f ust. 1 pkt 3a uop) są obowiązane dokonać zgłoszenia zamiaru usunięcia drzew(a) do Urzędu Miejskiego w Radłowie jeżeli obwód pnia drzewa na wysokości 5 cm przekracza:

-80 cm – w przypadku topoli, wierzb, klonu jesionolistnego oraz klonu srebrzystego,
-65 cm – w przypadku kasztanowca zwyczajnego, robinii akacjowej oraz platanu klonolistnego,
-50 cm – w przypadku pozostałych gatunków drzew.

Zgłoszenie powinno zawierać imię i nazwisko wnioskodawcy, oznaczenie nieruchomości z której drzewo ma być usunięte /numer działki, miejscowość, obręb/ oraz rysunek albo mapkę określającą usytuowanie drzewa na nieruchomości. Zgłoszenia może dokonać jedynie właściciel nieruchomości, w przypadku współwłasności należy uzyskać zgodę wszystkich współwłaścicieli działki lub pełnomocnictwa do wystąpienia w ich imieniu.

Urząd Miejski w Radłowie po otrzymaniu zgłoszenia w terminie 21 dni dokonuje oględzin zgłoszonych do wycinki drzew. W terminie 14 dni od dokonania oględzin, organ może w drodze decyzji administracyjnej wnieść sprzeciw. Usunięcie drzewa może nastąpić, jeżeli organ nie wniósł sprzeciwu w tym terminie. Usunięcie drzewa bez zgłoszenia lub pomimo wydania przez organ sprzeciwu traktowane jest usunięcie bez zezwolenia i sankcjonowane administracyjną kara pieniężną. Wydanie przez organ sprzeciwu upoważnia właściciela nieruchomości do złożenia wniosku o wydanie decyzji zezwalającej na usunięcie drzewa. Za dzień wniesienia sprzeciwu uznaje się dzień nadania decyzji administracyjnej w placówce pocztowej. /Zaleca się upewnić poprzez kontakt np. telefonicznie w Urzędzie Miejskim w Radłowie czy taki przeciw został wydany/Organ może przed upływem terminu, o którym mowa w ust. 8 /14 dni od dokonania oględzin/ wydać zaświadczenie o braku podstaw do wniesienia sprzeciwu. Wydanie zaświadczenia wyłącza możliwość wniesienia sprzeciwu oraz uprawnia do usunięcia drzewa.

W przypadku nieusunięcia drzew przed upływem 6 miesięcy od przeprowadzonych oględzin usunięcie drzewa może nastąpić po dokonaniu ponownego zgłoszenia, o którym mowa w ust. 4. Jeżeli w terminie 5 lat od dokonania oględzin wystąpiono o wydanie decyzji o pozwolenie na budowę na podstawie ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. - prawo budowlane, a budowa ta ma związek z prowadzeniem działalności gospodarczej i będzie realizowana na części nieruchomości, na której rosło usunięte drzewo, organ, o którym mowa w art. 83a ust. 1, uwzględniając dane ustalone na podstawie oględzin, nakłada na właściciela nieruchomości, w drodze decyzji administracyjnej obowiązek uiszczenia opłaty za usunięcie drzewa.
Osoby fizyczne usuwające drzewa na cele związane z prowadzeniem działalności gospodarczej oraz podmioty o osobowości prawnej, spółdzielnie mieszkaniowe itp. mogą usunąć drzewa po uzyskaniu decyzji administracyjnej zezwalającej na usunięcie drzew. W tej sytuacji należy złożyć wniosek wraz z wymaganymi załącznikami.

Dodatkowych informacji można uzyskać w Referacie Gospodarki i Środowiska I piętro, pok. Nr 9 w godz. pracy Urzędu tj. : pon.: 07.30-17.00, wt.-Czw. 07:30-15:30, pt.: 07:30-14:00 bądź pod numerem telefonu: 14 6782044 wew. 19

Wniosek o wydanie zezwolenia na usunięcie drzew/krzewów

11.01.2022

Wniosek o wycinkę .docx
Wniosek o wycinkę .pdf

Zgłoszenie do ewidencji zbiorników bezodpływowych (szamb), przydomowych oczyszczalni ścieków

Opis

Zgłoszenie eksploatacji przydomowej oczyszczalni ścieków PDF
zgl-ewid-szamb-20210804.pdf

Deklaracja o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi

Opis

Deklaracja

Oświadczenie o spełnieniu warunków wymaganych do wykonywania działalności w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości

Opis

Wniosek.doc

Wniosek o wpis do rejestru działalności regulowanej w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości

Opis

Wniosek.doc

Informacja o wyrobach zawierających azbest i miejscu ich wykorzystywania

Opis

Informacja.doc

Wniosek o dofinansowanie z budżetu Gminy Radłów prac związanych z usuwaniem i utylizacją odpadów zawierających azbest pochodzących z budynków mieszkalnych i gospodarczych oraz siedzib instytucji

Opis

Wniosek.docx

Wydanie wypisu z planu zagospodarowania przestrzennego Gminy Radłów

Wniosek.doc

Wniosek o określenie wstępnych warunków zjazdu z drogi gminnej/powiatowej.

Wniosek.doc

Wniosek o wyrażenie zgody na dojazd drogą będącą własnością Gminy.

Wniosek.doc

W przypadku planowanego nowego zjazdu z drogi wojewódzkiej dołączyć wstępne warunki RDW w Tarnowie ul. Ostrogskich 5a, 33-100 Tarnów.

Wniosek.doc

Informacja o urządzeniach melioracji wodnych w rejonie lokalizacji inwestycji.

Wniosek.doc

Informacja o urządzeniach melioracji wodnych w rejonie lokalizacji inwestycji.

Wstępne oświadczenie

Formularz CEIDG-1 wraz z załacznikami

Opis

ceidg-1-v1.06z.pdf

Formularz CEIDG-1 bez załączników

ceidg-1-v1.06.pdf

Wniosek o ustalenie numeru porządkowego

Opis

Wniosek PDF

 

Podatki i opłaty lokalne na 2024 r.

 

Urząd Miejski w Radłowie

ul. Kolejowa 7
33-130 Radłów

NIP: 873-10-01-716
REGON Gminy Radłów: 851660915
REGON Urzędu Miejskiego w Radłowie: 000545656

Pokaż na mapie

Kontakt

tel.: 14 678-20-44

tel.: 14 678-20-73

fax: 14 678-28-18

e-mail: sekretariat@gminaradlow.pl

Godziny urzędowania

Dzień Godzina
Poniedziałek 7:30 - 17:00
Wtorek 7:30 - 15:30
Środa 7:30 - 15:30
Czwartek 7:30 - 15:30
Piątek 7:30 - 14:00
Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych została współfinansowana ze środków Ministra Administracji i Cyfryzacji oraz projektu „Wdrożenie standardów świadczenia elektronicznych usług publicznych - ePUAP w gminie: Wierzchosławice, Pleśna, Radłów, Szczurowa, Zakliczyn” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.