Pokaż
menu
boczne

Sport

HURAGAN STŁAMSIŁ KANARKI

piątek, 04 listopada 2016

W sobotę (29 października) drużynie Wolanki przyszło mierzyć się z Dunajcem Konary.

Goście to przeciwnik doskonale nam znany, od lat próbowaliśmy się przecież w Żabieńskiej A-Klasie. Problem w rozeznaniu tym razem leżał gdzie indziej… Wiatr. Porywisty, mocny wiatr przyniósł nie lada kłopot w podjęciu strategicznej tego dnia decyzji. Wybrać stronę z wiatrem, czy pod wiatr? Te zawiłości wymusiły gorącą telefoniczną linie ze specjalistami dziedziny. Obecnie startującym w Biskupickich wyścigach Fiatów 126p byłym mistrzem wszechświata skoków narciarskich Adamem „Bułka z ogórkiem” Miałtyszem oraz jego kompanem wieczornych dyskusji przy góralskim grzańcu, Maciusiem Bachledą-Synusiem. Oboje jednoznacznie stwierdzili, że obecnie preferowany styl V3 podopiecznych S.Kroka determinuje wybór gry pod wiatr, co tylko poniesie naszych kondycyjnie dobrze przygotowanych ulubieńców. Nie mylili się.. Ciekawostką na inną opowieść jest fakt popłochu w szeregach gości jaki poczynił nasz Kudlik zjawiając się podczas tej iście jesienno-zimowej aury na zbiórce w japonkach i spodenkach..  ;)

Jak prawie zawsze punktualnie o godz. 14:00 trójka sędziowska gwizdkiem dała sygnał do rozpoczęcia spotkania. Początek meczu to dobra gra obu drużyn, nikt nie chce pozbywać się piłki. Wola kąsa to prawą, to lewą stroną rozgrywając w dużej mierze akcję trójkowo. Kaczówka-Sroka-Wajbrener oraz Kuczek-Kudła-Bysiek. Goście raczej środkiem, raczej opierają swoją grę na dużym doświadczeniu i przetrzymaniu piłki do momentu pokazania się lepiej ustawionego partnera. Na nic to, bowiem tego dnia dobrze funkcjonuje cały blok defensywny Wolanki. Akcje rozbijane są na wysokości bezpiecznej odległości od bramki lub też wyłapywane przez pewnie interweniującego tego dnia Krawczyka. Wydarzenia z `14 minuty to te, na które z niecierpliwością czekał każdy z licznie zebranych kibiców Huraganu. Po faulu na Byniu, piłka stoi ustawiona w okolicy 18 metrów od bramki. Na strzał decyduje się Kuczek! Futbolówka odbita zostaje jeszcze przez bramkarza przyjezdnych zanim dopadł do niej sam faulowany Bysiek, który mocnym strzałem wprawia w szał radości kibiców! WOOOLLLAAA RAD-ŁOW-SKA!!! OLE! OLEE!! OLEEE!!  1:0!  

To dopiero początek. Kolejne 5 minut to dwie wymiany cios za cios. Najpierw po podaniu od Sroki na pozycji spalonej złapany zostaje Wajnbrener, następnie bezskuteczna kontra gości. W 19` minucie uruchomiony mocnym przerzutem na prawą stronę zostaje Kudła, ten nie po raz pierwszy z resztą wciąga ze sobą piłkę aż w okolice pola karnego i decyduje się na strzał! Futbolówka po rękach bramkarza tańczy jeszcze w powietrzu. Swoją interwencję próbuję poprawiać golkiper gości wygarniając piłkę z bramki, lecz jak donosi nasz system Huston, ta całym swoim obwodem zdążyła przekroczyć już linię bramkową! Sędzia otrzymuje jeszcze potwierdzenie z Genewskiego sztabu kryzysowego i wskazuje na środek boiska! Kudła zdobywcą drugiej bramki! OLE! OLEE!! OLEEE!!! 2:0!!

Uskrzydlona Wolanka stara się iść za ciosem, dogodne sytuacje raz po raz rozgrzewają kibiców! Od tej pory aż do końca pierwszej połowy gra w zasadzie przedstawia się jednakowo. Poza jedną akcją w której po wycofaniu piłki z końcowej linii boiska napastnik gości stanął przed stuprocentową okazją, przyjezdni nie stwarzają sobie sytuacji klarownych, takich z którymi większy problem miałaby nasza defensywa. Inaczej sprawa wygląda z naszej strony, gdzie swoje szanse na dopisanie nazwiska do listy strzelców miało na koncie kilku zawodników. Żaden z naszych strzałów nie chciał znaleźć się w bramce, toteż z pomocą przyszli sami „Konarinios”! Podanie w poprzek boiska od Kamila Byśka szukające zwieńczenia przez naszego zawodnika na długim słupku zostaje przecięte przez pomocnika gości, który ładnym strzałem nie daje szans swojemu bramkarzowi! OLE! OLEE!! OLEEE!! 3-0!!

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY

Na drugą część gry wychodzimy spokojnie. Trzybramkowe prowadzenie oraz fakt, że teraz to goście muszą jeszcze walczyć z ustępującym, acz dalej porywistym wiatrem determinuje obraz gry. Poczynania Wolanki w drugiej połowie, mimo iż w założeniu nie mieliśmy w zamiarze przestać strzelać wyglądają bardziej pasywnie. Piłka krąży przez dugi okres w okolicach środkowych stref boiska. Goście chcąc gonić wynik zmuszeni są do aktywniejszej gry w ataku. W 53` minucie okazję do udowodnienia odpowiednio zachowanej koncentracji ma nasz bramkarz który wyłapuje groźny strzał przyjezdnych. Wolanka odpowiada szybką kontrą. Pierwsza żółta kartka pojawia się w rękach arbitra w minucie 58`. Napomnieniem po faulu zostaje ukarany Dumański. Dwie minuty później gra niepotrzebnie zaostrza się a wybuchowi złości w nieładny sposób daje upust obrońca gości. Kolejne żółte kartoniki otrzymują prowokator z Konar oraz po naszej stronie Bysiek i Wajnbrener. W okolicach `70 minuty dobra składna akcja Huraganu, niestety ładna dla oka gra nie przynosi zmiany wyniku. Na boisku w miejsce aktywnego tego dnia Kudły pojawia się Lisowski. Kolejne minuty, dopasowują się do reszty drugiej połowy, zawodnicy operują piłką w okolicach środka boiska, raz po raz uaktywniając formacje ofensywne prostopadłymi podaniami, bądź dorzutkami ze skrzydeł. Niedawno wprowadzony Lisowski skarży się na ból żeber co wymusza na S.Kroku zmianę powrotną, a w miejsce kontuzjowanego zawodnika wchodzi Kamil Bieś. Końcówka pierwszej połowy przynosi jeszcze pojedyncze sytuacje w postaci kontrataków, widać już oczekiwanie na gwizdek wieńczący spotkanie. Sędzia dolicza 3 minuty i po ostatnich zmianach w drużynie Konar gwiżdże po raz ostatni.

KONIEC MECZU

Nasi zawodnicy w ostatnim meczu tej rundy na swoim terenie potwierdzają dobrą dyspozycję. Choć apetyt rośnie w miarę jedzenia, a wypracowane sytuacje mogły przynieść jeszcze bardziej okazałe zwycięstwo, wynik przyjmujemy z zadowoleniem.

BRAWO WOLANKA!!!

Marcin Dumański

HURAGAN STŁAMSIŁ KANARKI

r

Kategorie spraw urzędowych

W dniu 17.06.2017 r. weszła w życie ustawa z dnia 11 maja 2017 r. o zmianie ustawy o ochronie przyrody / Dz. U. z 2017 r., poz. 1074/, zgodnie z którą:
Osoby fizyczne, zamierzające usunąć drzewa na cele niezwiązane z prowadzeniem działalności gospodarczej (art. 83 f ust. 1 pkt 3a uop) są obowiązane dokonać zgłoszenia zamiaru usunięcia drzew(a) do Urzędu Miejskiego w Radłowie jeżeli obwód pnia drzewa na wysokości 5 cm przekracza:

-80 cm – w przypadku topoli, wierzb, klonu jesionolistnego oraz klonu srebrzystego,
-65 cm – w przypadku kasztanowca zwyczajnego, robinii akacjowej oraz platanu klonolistnego,
-50 cm – w przypadku pozostałych gatunków drzew.

Zgłoszenie powinno zawierać imię i nazwisko wnioskodawcy, oznaczenie nieruchomości z której drzewo ma być usunięte /numer działki, miejscowość, obręb/ oraz rysunek albo mapkę określającą usytuowanie drzewa na nieruchomości. Zgłoszenia może dokonać jedynie właściciel nieruchomości, w przypadku współwłasności należy uzyskać zgodę wszystkich współwłaścicieli działki lub pełnomocnictwa do wystąpienia w ich imieniu.

Urząd Miejski w Radłowie po otrzymaniu zgłoszenia w terminie 21 dni dokonuje oględzin zgłoszonych do wycinki drzew. W terminie 14 dni od dokonania oględzin, organ może w drodze decyzji administracyjnej wnieść sprzeciw. Usunięcie drzewa może nastąpić, jeżeli organ nie wniósł sprzeciwu w tym terminie. Usunięcie drzewa bez zgłoszenia lub pomimo wydania przez organ sprzeciwu traktowane jest usunięcie bez zezwolenia i sankcjonowane administracyjną kara pieniężną. Wydanie przez organ sprzeciwu upoważnia właściciela nieruchomości do złożenia wniosku o wydanie decyzji zezwalającej na usunięcie drzewa. Za dzień wniesienia sprzeciwu uznaje się dzień nadania decyzji administracyjnej w placówce pocztowej. /Zaleca się upewnić poprzez kontakt np. telefonicznie w Urzędzie Miejskim w Radłowie czy taki przeciw został wydany/Organ może przed upływem terminu, o którym mowa w ust. 8 /14 dni od dokonania oględzin/ wydać zaświadczenie o braku podstaw do wniesienia sprzeciwu. Wydanie zaświadczenia wyłącza możliwość wniesienia sprzeciwu oraz uprawnia do usunięcia drzewa.

W przypadku nieusunięcia drzew przed upływem 6 miesięcy od przeprowadzonych oględzin usunięcie drzewa może nastąpić po dokonaniu ponownego zgłoszenia, o którym mowa w ust. 4. Jeżeli w terminie 5 lat od dokonania oględzin wystąpiono o wydanie decyzji o pozwolenie na budowę na podstawie ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. - prawo budowlane, a budowa ta ma związek z prowadzeniem działalności gospodarczej i będzie realizowana na części nieruchomości, na której rosło usunięte drzewo, organ, o którym mowa w art. 83a ust. 1, uwzględniając dane ustalone na podstawie oględzin, nakłada na właściciela nieruchomości, w drodze decyzji administracyjnej obowiązek uiszczenia opłaty za usunięcie drzewa.
Osoby fizyczne usuwające drzewa na cele związane z prowadzeniem działalności gospodarczej oraz podmioty o osobowości prawnej, spółdzielnie mieszkaniowe itp. mogą usunąć drzewa po uzyskaniu decyzji administracyjnej zezwalającej na usunięcie drzew. W tej sytuacji należy złożyć wniosek wraz z wymaganymi załącznikami.

Dodatkowych informacji można uzyskać w Referacie Gospodarki i Środowiska I piętro, pok. Nr 9 w godz. pracy Urzędu tj. : pon.: 07.30-17.00, wt.-Czw. 07:30-15:30, pt.: 07:30-14:00 bądź pod numerem telefonu: 14 6782044 wew. 19

Wniosek o wydanie zezwolenia na usunięcie drzew/krzewów

11.01.2022

Wniosek o wycinkę .docx
Wniosek o wycinkę .pdf

Zgłoszenie do ewidencji zbiorników bezodpływowych (szamb), przydomowych oczyszczalni ścieków

Opis

Zgłoszenie eksploatacji przydomowej oczyszczalni ścieków PDF
zgl-ewid-szamb-20210804.pdf

Deklaracja o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi

Opis

Deklaracja

Oświadczenie o spełnieniu warunków wymaganych do wykonywania działalności w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości

Opis

Wniosek.doc

Wniosek o wpis do rejestru działalności regulowanej w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości

Opis

Wniosek.doc

Informacja o wyrobach zawierających azbest i miejscu ich wykorzystywania

Opis

Informacja.doc

Wniosek o dofinansowanie z budżetu Gminy Radłów prac związanych z usuwaniem i utylizacją odpadów zawierających azbest pochodzących z budynków mieszkalnych i gospodarczych oraz siedzib instytucji

Opis

Wniosek.docx

Wydanie wypisu z planu zagospodarowania przestrzennego Gminy Radłów

Wniosek.doc

Wniosek o określenie wstępnych warunków zjazdu z drogi gminnej/powiatowej.

Wniosek.doc

Wniosek o wyrażenie zgody na dojazd drogą będącą własnością Gminy.

Wniosek.doc

W przypadku planowanego nowego zjazdu z drogi wojewódzkiej dołączyć wstępne warunki RDW w Tarnowie ul. Ostrogskich 5a, 33-100 Tarnów.

Wniosek.doc

Informacja o urządzeniach melioracji wodnych w rejonie lokalizacji inwestycji.

Wniosek.doc

Informacja o urządzeniach melioracji wodnych w rejonie lokalizacji inwestycji.

Wstępne oświadczenie

Formularz CEIDG-1 wraz z załacznikami

Opis

ceidg-1-v1.06z.pdf

Formularz CEIDG-1 bez załączników

ceidg-1-v1.06.pdf

Wniosek o ustalenie numeru porządkowego

Opis

Wniosek PDF

 

Podatki i opłaty lokalne na 2024 r.

 

Urząd Miejski w Radłowie

ul. Kolejowa 7
33-130 Radłów

NIP: 873-10-01-716
REGON Gminy Radłów: 851660915
REGON Urzędu Miejskiego w Radłowie: 000545656

Pokaż na mapie

Kontakt

tel.: 14 678-20-44

tel.: 14 678-20-73

fax: 14 678-28-18

e-mail: sekretariat@gminaradlow.pl

Godziny urzędowania

Dzień Godzina
Poniedziałek 7:30 - 17:00
Wtorek 7:30 - 15:30
Środa 7:30 - 15:30
Czwartek 7:30 - 15:30
Piątek 7:30 - 14:00
Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych została współfinansowana ze środków Ministra Administracji i Cyfryzacji oraz projektu „Wdrożenie standardów świadczenia elektronicznych usług publicznych - ePUAP w gminie: Wierzchosławice, Pleśna, Radłów, Szczurowa, Zakliczyn” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.