Informacje
Dowóz dzieci niepełnosprawnych w roku szkolnym 2022/2023
piątek, 08 lipca 2022
Na podstawie art. 32 ust. 6 i art. 39 ust. 4 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe obowiązkiem gminy jest zapewnienie:
1. Niepełnosprawnym dzieciom pięcioletnim i sześcioletnim oraz dzieciom objętym wychowaniem przedszkolnym na podstawie art. 31 ust. 2 bezpłatnego transportu i opieki w czasie przewozu do najbliższego przedszkola, oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej, innej formy wychowania przedszkolnego lub ośrodka rewalidacyjno-wychowawczego.
2. Uczniom niepełnosprawnym, których kształcenie i wychowanie odbywa się na podstawie art. 127, bezpłatnego transportu i opieki w czasie przewozu do najbliższej szkoły podstawowej, a uczniom z niepełnosprawnością ruchową, w tym z afazją, z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym lub znacznym - także do najbliższej szkoły ponadpodstawowej, do końca roku szkolnego w roku kalendarzowym, w którym uczeń kończy 21 rok życia;
3. Dzieciom i młodzieży, o których mowa w art. 36 ust. 17, a także dzieciom i młodzieży z niepełnosprawnościami sprzężonymi, z których jedną z niepełnosprawności jest niepełnosprawność intelektualna, bezpłatnego transportu i opieki w czasie przewozu do ośrodka rewalidacyjno-wychowawczego, do końca roku szkolnego w roku kalendarzowym, w którym kończą:
a. 24. rok życia - w przypadku uczniów z niepełnosprawnościami sprzężonymi, z których jedną z niepełnosprawności jest niepełnosprawność intelektualna,
b. 25. rok życia - w przypadku uczestników zajęć rewalidacyjno-wychowawczych;
I. Zasady dowozu dzieci niepełnosprawnych do przedszkoli/ szkół/ ośrodków szkolno-wychowawczych
1. Prawo wystąpienia do gminy o zorganizowanie bezpłatnego dowozu dla dziecka niepełnosprawnego lub o zwrot kosztów dowozu przysługuje: rodzicom dziecka lub prawnym opiekunom.
2. W celu zorganizowania dowozu dziecka niepełnosprawnego lub zwrotu kosztów dowozu dziecka przez rodzica należy złożyć wniosek wraz z wymaganymi dokumentami.
3. Zwrot kosztów dowozu dziecka będzie dokonywany na zasadach określonych w umowie zawartej między Burmistrzem Radłowa a rodzicami, jeżeli dowożenie zapewniają rodzice/opiekunowie prawni.
4. Zwrot kosztów przewozu dziecka przez rodziców/ opiekunów w roku szkolnym 2022/2023 będzie realizowany w oparciu o ceny paliw ustalone w uchwale nr XLVII/412/2022 Rady Miejskiej w Radłowie- zał. nr 1.
II. Wymagane dokumenty:
a) Wniosek o spełnienie przez gminę Radłów obowiązku zorganizowania bezpłatnego transportu i opieki w czasie przewozu dzieci – zał. nr 2 LUB
b) Wniosek o zwrot kosztów dowożenia dziecka do przedszkola/ szkoły lub ośrodka (dla rodziców dowożących dzieci prywatnym samochodem) – zał. nr 3
c) Kserokopia aktualnego orzeczenia o niepełnosprawności
d) Kserokopia aktualnego orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego
e) Zaświadczenie potwierdzające przyjęcie dziecka do przedszkola/ szkoły/ ośrodka lub zaświadczenie potwierdzające kontynuację nauki przez dziecko w przedszkolu/ szkole/ ośrodku w roku szkolnym 2022/2023
f) Kserokopia dowodu rejestracyjnego (dla rodziców dowożących dzieci prywatnym samochodem)
g) Kserokopia polisy ubezpieczeniowej samochodu (dla rodziców dowożących dzieci prywatnym samochodem)
h) Prawo jazdy do wglądu (dla rodziców dowożących dzieci prywatnym samochodem)
III. Termin i miejsce składania wniosków z załącznikami:
Wnioski wraz załącznikami należy składać na Dzienniku Podawczym Urzędu Miejskiego w Radłowie, ul. Kolejowa 7, 33-130 Radłów w terminie do 25 lipca 2022 r.
W przypadku pytań prosimy o kontakt telefoniczny bądź mailowy:
14 678 20 44 wew. 31 lub lagai@gminaradlow.pl
Zał. nr 1.- Uchwała Nr XLVII/412/2022 Rady Miejskiej w Radłowie
Wnioski do pobrania:
Wnioski można także pobrać na Dzienniku Podawczym w Urzędzie Miejskim.
28
grudnia
Imieniny
Antoniusza, Cezarego i Teofilii
przestrzennej Ostrzeżenia meteo Interaktywna
mapa System powiadamiania
mieszkańców Nagrody
i wyróżnienia Radłów TV
Projekty realizowane z dotacji
Informacje