Pokaż
menu
boczne

Aktualności

Pierwszy obóz sportowy MGAS Radłów

wtorek, 19 września 2017

W okresie wakacji z inicjatywy trenera Marka Kowalika oraz sugestii Rodziców, chłopcy z Miejsko Gminnej Akademii Sportu w Radłowie udali się na pierwszy, historyczny obóz sportowy do miejscowości Maniowy, miedzy Krościenkiem, a Nowym Targiem.

Wyjazd możliwy był dzięki pomocy Pana Burmistrza Zbigniewa Mączki, który zaoferował pomoc w postaci sfinansowania przejazdu na obóz oraz Rodziców, który pokryli koszty związane z pobytem i innymi atrakcjami. W niedzielę 13 sierpnia chłopcy pod opieką trenera Marka Kowalika, opiekunów Michała Gostka i Jakuba Bieryta wyjechali do Maniowy. W czasie tych 6 dni chłopcy mieszkali u Państwa Tomasza i Anny Dziurdziuk „Zajazd Czorsztyński” gdzie mieli do dyspozycji bardzo komfortowe warunki. Pokoje rozlokowane na dwóch piętrach, wyposażone w TV oraz własną łazienkę. Śniadanie i kolacje podawane w formie szwedzkiego stołu zawsze z jakimś ciepłym daniem oraz zawsze dwudaniowy obiad z deserem. Chłopcy mieli do dyspozycji salę z bilardem, stoły do tenisa stołowego i piłkarzyki. Na zewnątrz, w bardzo dobrym stanie, znajduje się boisko trawiaste do piłki nożnej wielkości Orlika oraz boiska do siatkówki. W czasie treningów chłopcy korzystali z boiska treningowego oraz głównego Klubu Lubań Maniowy, które są w bardzo dobrym stanie nie gorszym od naszego boiska w Radłowie.

Zajęcia treningowe odbywały się średnio dwa razy dziennie. Poza treningami chłopcy w ramach odnowy biologicznej byli na obiektach Termy Bania oraz Czarnego Potoku, gdzie przez kilka godzin mogli cieszyć się atrakcjami tych ośrodków. Trener zadbał również o „stan duchowy”. Chłopcy uczestniczyli w Mszy Świętej w miejscowym kościele asystując do Mszy Św.

Podczas Obozu udało się rozegrać gry kontrolne. Grupa Trampkarzy wzmocniona zawodnikami drużyny Młodzików zmierzyła się z drużyną Lubań Maniowy gdzie po 3 bramkach Konrada Łąckiego 2 Marcina Śledzia oraz po jednej Kamila Czekańskiego, Filipa Iwańca, Kacpra Szewczyka i Karola Jonaka wygrali 9:0.

16.08 Środa

LUKS Radłovia Radłów – Lubań Maniowy 9:0 (6:0)

Bramki: ‘1 Konrad Łącki(as. Jakub Nowak ), ‘3 Filip Iwaniec (as.-), ‘4 Marcin Śledź (as. Karol Jonak), ’19 Karol Jonak (as. Marcin Śledź), ’21 Konrad Łącki (as. Kacper Szewczyk), ’27 Konrad Łącki (as. Karol Jonak), ’47 Kacper Szewczyk(as. Kamil Leśniowski), ’51 Marcin Śledź (as. Norbert Czermak), ’57 Kamil Czekański (as. Kamil Leśniowski)
Skład: Damian Dobek – Norbert Czermak(’15 Kacper Habryło), Jakub Nowak, Mikołaj Brożek, Filip Iwaniec – Marcin Śledź, Konrad Łącki(’46 Kacper Szewczyk) – Kamil Czekański, Karol Jonak(’50 Konrad Łącki), Kamil Leśniowski – Kacper Szewczyk(’31 Norbert Czermak)

Natomiast Grupa Orlików podzielona na 2 zespoły rozegrała mecz z drużyną Tymbarku gdzie Pierwszy zespół zanotował przegraną 7:1 z pierwszą drużyną Tymbarku natomiast z druga drużyna wygrała 7:2. Drugi zespół w starciu z pierwszą drużyną Tymbarku przegrał 4:2, a z drugą drużyną wygrał 10:0.

Orlik I – Tymbark I 1:7 (Dominik Szara)
Orlik I – Tymbark II 7:2 (Dawid Grzybek, Dominik Szara, Jan Kapera x5)
Orlik II – Tymbark I 2:4 (Hubert Ogar, Szymon Habryło)
Orlik II – Tymbark II 10:0 (Mikołaj Szewczyk x5, Karol Jonak x2, Hubert Ogar x2, Filip Krupa

W czwartek, w drodze powrotnej  z „Gorącego Potoku”, cała grupa udała się na obiekt zespołu Watry Białki Tatrzańskiej. Odbył się tam mecz 4-ligowy miedzy zespołem gospodarzy, a bliską nam Tuchovią Tuchów.
Na zakończenie obozu chłopcy rozegrali wewnętrzny Turniej. W czasie losowania składów, trener pomieszał chłopców ze wszystkich grup i po rozegraniu meczy najlepszą drużyną okazał się zespół grający w składzie: Konrad łącki, Szymon Habryło, Dawid Grzybek oraz braci Mateusza i Szymona Ryglickich. Podczas ostatniego posiłku trener nagrodził słodkimi upominkami wszystkich chłopców biorących udział w turnieju.
Podróż powrotna odbyła się bez większych przeszkód. Na zaproszenie zespołu DAP Dębica, która przebywała w Kamienicy, udało się jeszcze rozegrać gry kontrolne najmłodszych grup.
Drużyna Żaków przegrała niestety 7:0 natomiast zespoły Orlik I i Orlik II grały ze zmiennym szczęściem.

Żaki MGAS Radłów – DAP Dębica 0:7
Orlik I – DAP Dębica I 2:10 (Dominik Szara x2)
Orlik I – DAP Dębica II 0:10
Orlik II – DAP Dębica I 5:2 (Hubert Ogar, Paweł Jonak x3 Mikołaj Szewczyk)
Orlik II – DAP Dębica II 1:3 (Mikołaj Szewczyk)

Na sam koniec chłopcy udali się do miejscowej lodziarni gdzie próbowali miejscowych lodów.

W obozie udział wzięli:

Jan Mikuta, Jan Kapera, Paweł Jonak, Karol Jonak, Karol Kaczor, Karol Wzorek, Mikołaj Brożek, Hubert Małek, Tomasz Skubisz, Filip Krupa, Mateusz Ryglicki, Szymon Ryglicki, Kacper Szewczyk, Mikołaj Szewczyk,  Karol Nowak, Karol Patuła, Klaudiusz Grajdura, Wiktor Hanek, Konrad Klich, Tomasz Liro, Dominik Szara, Hubert Ogar, Patryk Ligęza, Karol Ligęza, Karol Hajdas, Kamil Czekański, Konrad łącki, Norbert Czermak, Kamil Leśniowski, Filip Iwaniec, Szymon Habryło, Kacper Habryło, Artur Babło, Jakub Nowak, Marcin Śledź, Dawid Grzybek, Damian Dobek oraz Trener Marek Kowalik, opiekunowie Michał Gostek i Jakub Bieryt

Marek Kowalik

Pierwszy obóz sportowy Miejsko Gminnej Akademii Sportu w Radłowie

r

Kategorie spraw urzędowych

W dniu 17.06.2017 r. weszła w życie ustawa z dnia 11 maja 2017 r. o zmianie ustawy o ochronie przyrody / Dz. U. z 2017 r., poz. 1074/, zgodnie z którą:
Osoby fizyczne, zamierzające usunąć drzewa na cele niezwiązane z prowadzeniem działalności gospodarczej (art. 83 f ust. 1 pkt 3a uop) są obowiązane dokonać zgłoszenia zamiaru usunięcia drzew(a) do Urzędu Miejskiego w Radłowie jeżeli obwód pnia drzewa na wysokości 5 cm przekracza:

-80 cm – w przypadku topoli, wierzb, klonu jesionolistnego oraz klonu srebrzystego,
-65 cm – w przypadku kasztanowca zwyczajnego, robinii akacjowej oraz platanu klonolistnego,
-50 cm – w przypadku pozostałych gatunków drzew.

Zgłoszenie powinno zawierać imię i nazwisko wnioskodawcy, oznaczenie nieruchomości z której drzewo ma być usunięte /numer działki, miejscowość, obręb/ oraz rysunek albo mapkę określającą usytuowanie drzewa na nieruchomości. Zgłoszenia może dokonać jedynie właściciel nieruchomości, w przypadku współwłasności należy uzyskać zgodę wszystkich współwłaścicieli działki lub pełnomocnictwa do wystąpienia w ich imieniu.

Urząd Miejski w Radłowie po otrzymaniu zgłoszenia w terminie 21 dni dokonuje oględzin zgłoszonych do wycinki drzew. W terminie 14 dni od dokonania oględzin, organ może w drodze decyzji administracyjnej wnieść sprzeciw. Usunięcie drzewa może nastąpić, jeżeli organ nie wniósł sprzeciwu w tym terminie. Usunięcie drzewa bez zgłoszenia lub pomimo wydania przez organ sprzeciwu traktowane jest usunięcie bez zezwolenia i sankcjonowane administracyjną kara pieniężną. Wydanie przez organ sprzeciwu upoważnia właściciela nieruchomości do złożenia wniosku o wydanie decyzji zezwalającej na usunięcie drzewa. Za dzień wniesienia sprzeciwu uznaje się dzień nadania decyzji administracyjnej w placówce pocztowej. /Zaleca się upewnić poprzez kontakt np. telefonicznie w Urzędzie Miejskim w Radłowie czy taki przeciw został wydany/Organ może przed upływem terminu, o którym mowa w ust. 8 /14 dni od dokonania oględzin/ wydać zaświadczenie o braku podstaw do wniesienia sprzeciwu. Wydanie zaświadczenia wyłącza możliwość wniesienia sprzeciwu oraz uprawnia do usunięcia drzewa.

W przypadku nieusunięcia drzew przed upływem 6 miesięcy od przeprowadzonych oględzin usunięcie drzewa może nastąpić po dokonaniu ponownego zgłoszenia, o którym mowa w ust. 4. Jeżeli w terminie 5 lat od dokonania oględzin wystąpiono o wydanie decyzji o pozwolenie na budowę na podstawie ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. - prawo budowlane, a budowa ta ma związek z prowadzeniem działalności gospodarczej i będzie realizowana na części nieruchomości, na której rosło usunięte drzewo, organ, o którym mowa w art. 83a ust. 1, uwzględniając dane ustalone na podstawie oględzin, nakłada na właściciela nieruchomości, w drodze decyzji administracyjnej obowiązek uiszczenia opłaty za usunięcie drzewa.
Osoby fizyczne usuwające drzewa na cele związane z prowadzeniem działalności gospodarczej oraz podmioty o osobowości prawnej, spółdzielnie mieszkaniowe itp. mogą usunąć drzewa po uzyskaniu decyzji administracyjnej zezwalającej na usunięcie drzew. W tej sytuacji należy złożyć wniosek wraz z wymaganymi załącznikami.

Dodatkowych informacji można uzyskać w Referacie Gospodarki i Środowiska I piętro, pok. Nr 9 w godz. pracy Urzędu tj. : pon.: 07.30-17.00, wt.-Czw. 07:30-15:30, pt.: 07:30-14:00 bądź pod numerem telefonu: 14 6782044 wew. 19

Wniosek o wydanie zezwolenia na usunięcie drzew/krzewów

11.01.2022

Wniosek o wycinkę .docx
Wniosek o wycinkę .pdf

Zgłoszenie do ewidencji zbiorników bezodpływowych (szamb), przydomowych oczyszczalni ścieków

Opis

Zgłoszenie eksploatacji przydomowej oczyszczalni ścieków PDF
zgl-ewid-szamb-20210804.pdf

Deklaracja o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi

Opis

Deklaracja

Oświadczenie o spełnieniu warunków wymaganych do wykonywania działalności w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości

Opis

Wniosek.doc

Wniosek o wpis do rejestru działalności regulowanej w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości

Opis

Wniosek.doc

Informacja o wyrobach zawierających azbest i miejscu ich wykorzystywania

Opis

Informacja.doc

Wniosek o dofinansowanie z budżetu Gminy Radłów prac związanych z usuwaniem i utylizacją odpadów zawierających azbest pochodzących z budynków mieszkalnych i gospodarczych oraz siedzib instytucji

Opis

Wniosek.docx

Wydanie wypisu z planu zagospodarowania przestrzennego Gminy Radłów

Wniosek.doc

Wniosek o określenie wstępnych warunków zjazdu z drogi gminnej/powiatowej.

Wniosek.doc

Wniosek o wyrażenie zgody na dojazd drogą będącą własnością Gminy.

Wniosek.doc

W przypadku planowanego nowego zjazdu z drogi wojewódzkiej dołączyć wstępne warunki RDW w Tarnowie ul. Ostrogskich 5a, 33-100 Tarnów.

Wniosek.doc

Informacja o urządzeniach melioracji wodnych w rejonie lokalizacji inwestycji.

Wniosek.doc

Informacja o urządzeniach melioracji wodnych w rejonie lokalizacji inwestycji.

Wstępne oświadczenie

Formularz CEIDG-1 wraz z załacznikami

Opis

ceidg-1-v1.06z.pdf

Formularz CEIDG-1 bez załączników

ceidg-1-v1.06.pdf

Wniosek o ustalenie numeru porządkowego

Opis

Wniosek PDF

 

Podatki i opłaty lokalne na 2024 r.

 

Urząd Miejski w Radłowie

ul. Kolejowa 7
33-130 Radłów

NIP: 873-10-01-716
REGON Gminy Radłów: 851660915
REGON Urzędu Miejskiego w Radłowie: 000545656

Pokaż na mapie

Kontakt

tel.: 14 678-20-44

tel.: 14 678-20-73

fax: 14 678-28-18

e-mail: sekretariat@gminaradlow.pl

Godziny urzędowania

Dzień Godzina
Poniedziałek 7:30 - 17:00
Wtorek 7:30 - 15:30
Środa 7:30 - 15:30
Czwartek 7:30 - 15:30
Piątek 7:30 - 14:00
Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych została współfinansowana ze środków Ministra Administracji i Cyfryzacji oraz projektu „Wdrożenie standardów świadczenia elektronicznych usług publicznych - ePUAP w gminie: Wierzchosławice, Pleśna, Radłów, Szczurowa, Zakliczyn” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.