Pokaż
menu
boczne

Aktualności

BOLTA CHWALICIE, WOLANKI NIE ZNACIE

środa, 19 października 2016

Czas w jakim Usain Bolt ustanowił 20 sierpnia 2009 r. rekord świata w biegu na 200m. wynosił 19,19s.

Jak się okazało musieliśmy odczekać 7 lat aby wyżej wspomniane cyfry ustanowiły kolejny rekord – tym razem najszybciej strzelonej bramki, najlepszej ligi wszechświata – naszej, żabieńskiej A-klasy.
Tak oto bowiem swoistą niegościnnością wykazała się Wolanka w sobotnim starciu z drużyną KŁOSA SŁUPIEC. Jeszcze na dobre kibice nie zdążyli wygodnie rozsiąść się na ławeczkach umieszczonych równolegle do dłużej linii naszego obiektu kiedy dokładnie o godzinie 15:02:19,19 Patryk Przybyła dobił strzał Kamila Byśka wybijając tym samym z głowy gościom jakąkolwiek zdobycz punktową tego dnia. Na trybunach tradycyjnie: WOOLLLAA RA-DŁO-WSKA!!!! OLE!!! OLE!! OLE!!!!  1:0 !
Szybko strzelona bramka, wprowadza spokój w nasze poczynania, a zdobycie kolejnych wydaje się być tylko kwestią czasu. Nie minęło zaledwie 6 minut kiedy w dogodnej sytuacji do wysuniętej piłki dopada Rafał Wajnbrener którego zapędy studzi sędzia liniowy wskazując chorągiewką pozycję spaloną. Oburzenie kibiców zdaje się być słuszne bo w tej sytuacji Rafał wchodził w tępo. Co się odwlecze to nie uciecze. Minutę później rzut wolny po faulu na jednym z naszych zawodników wykonuje Szymon Kuczek. Trajektorię lotu piłki po dośrodkowaniu przecina wyżej wspomniany Rafał Wajnbrener, a futbolówka wspomagana jeszcze siłami wiejącego wiatru ląduje w siatce!! OLE!!! OLE!!! OLE!!!  2:0 !

Spokój, spokój i jeszcze raz spokój . Tak można by w skrócie przedstawić dalsze losy gry. Dwa szybkie ciosy sprawiła, że Woleński huragan znów poczuł swoją siłę, a tzw. „cyrkulacja cykloniczna” wracała na swój właściwy tor kierujący na zwycięską ścieżkę.
W minucie 17` jako ostatni po rzucie rożnym niewiele chybiony obok bramki strzał oddaje Sroka. Następnie w 23` i 24` minucie tym razem zbyt lekkie próby odnotować należy Wajnbrenerowi oraz T.Szwiecowi. Dobrze spisuje się środek pola, duża w tym rola powracającego po dłuższej nieobecności M.Kaczówki któremu piłka przy nodze w tym dniu ewidentnie nie przeszkadzała. Trzeba wspomnieć, że gościom nie można odmówić ambicji, a do najbardziej aktywnych zawodników przyjezdnych należą: Skowron, Wilk oraz Łachut. Jedna z wyprowadzonych kontr Słupca ma miejsce w 31` minucie kiedy to dobrze interweniujący Smoleń zażegnał niebezpieczeństwo po ataku lewą stroną. Szybko wyprowadzona kontra daje Wolance rzut rożny. Dośrodkowanie Byśka uderzeniem z woleja nieskutecznie jednak kończy Kuczek.

Najładniejsza akcja w tym meczu w wykonaniu przyjezdnych ma miejsce w 34` minucie. Ładna gra klepką a piłka wędrująca jak po sznurku od nogi do nogi zawodników Kłosa uderzona ostatecznie przez Wilka ląduje obok bramki strzeżonej przez Michała Szwieca. Końcowe minuty pierwszej połowy nie przynoszą już sytuacji po których ciśnienie krwi skoczyłoby powyżej standardowego 120/80.

PRZERWA

Sobotniego popołudnia mimo porywistego wiatru pięknie padające przez okna domów promienie słońca zachęcały jeszcze spóźnialskich mieszkańców do przybycia na stadion. Jak donoszą nasi analitycy w przerwie meczu na stadionie można było spotkać 98 mniej lub bardziej znanych twarzy, wśród których krążył zaopatrzony w puszeczkę na drobniaki przyodziany w (tym razem) niewidzialny strój króliczka Klaudiusz.

DRUGA POŁOWA

Nie od dziś wiadomo, że wynik 2:0 ni to bezpieczny, ni to wystarczający dla Wolanki. Dlatego drugą połowę rozpoczynamy od mocnego uderzenia R. Baranowskiego który kończył rzut rożny w 47 minucie. Po chwili zaś na przekątną piłkę w kierunku Sroki zdecydował się Smoleń. Wybór ten jak najbardziej słuszny sprawia, że po strzale Adriana i niewielkim rykoszecie po raz kolejny piłka trzepoce w siatce a na trybunach słychać miód dla naszych uszu: OLE! OLE! OLE!! 3:0 !
Wola nie zwalniała tępa. Trzy minuty później kolejny strzał na bramkę oddaje Przybyła. W następnej akcji również prawą stroną do wyżej wspomnianego Patryka dołącza Baranowski, natomiast chytrze w polu karnym na piłkę oczekuje Wajnbrener, który tym razem pudłuje. Kolejne minuty to już uspokojenie i brak szarpanej gry, a piłka krąży raczej w okolicach środka boiska. Odrobinę żywiołowości doprawioną nutką konsekwencji w grze stara się wykrzesać z jeszcze S.Krok pokrzykując ze strefy technicznej w kierunku zawodników.
Dawno nie wpadła żadna bramka? Proszę bardzo. Na zegarku sędziego wybiła 72 minuta gry kiedy to w sytuacji „sam na sam” znalazł się R. Wajnbrener. Smutna wiadomość dla gości była taka, że on w takich momentach nie zwykł się mylić, a to nie wróżyło nic innego jak tylko: OLE! OLE! OLE! 4:0!

Rozbici goście jak przypuszczam chcieliby chyba być już bliżej końca meczu bowiem nic nie zapowiadało końca strzeleckiej kanonady. Minuta 78` Sroka zagrywa do Przybyły. TAK! TAK! TAK! Patryk wieńczy wynik! OLE! OLE! OLE! 5:0!
Kolejna strzelona bramka umożliwia sędziemu przeprowadzenie zmiany. Na boisku meldują się jeszcze Bieś i Dumański a chwilę później Lisowski. Ostatnie akcje to jeszcze nasze próby po rzucie wolnym, a także szybka akcja w której niestety na spalonej pozycji przyłapany zostaje nasz napastnik. Trójka prowadząca spotkanie kończy mecz nie doliczając ani sekundy, a my zgodnie z planem inkasujemy 3 ważne punkty!

KONIEC MECZU

Kolejny, ważny sprawdzian za nami. Miejsce w tabeli naszego ubiegłotygodniowego rywala nie wzięło się bowiem z przypadku, co świadczy jedynie o potencjale naszej drużyny.
Huragan pędzi i nie chce się zatrzymać!

DO BOJU WOLANKA!

Marcin Dumański - LUKS Wola Radłowska

BOLTA CHWALICIE, WOLANKI NIE ZNACIE

r

Kategorie spraw urzędowych

W dniu 17.06.2017 r. weszła w życie ustawa z dnia 11 maja 2017 r. o zmianie ustawy o ochronie przyrody / Dz. U. z 2017 r., poz. 1074/, zgodnie z którą:
Osoby fizyczne, zamierzające usunąć drzewa na cele niezwiązane z prowadzeniem działalności gospodarczej (art. 83 f ust. 1 pkt 3a uop) są obowiązane dokonać zgłoszenia zamiaru usunięcia drzew(a) do Urzędu Miejskiego w Radłowie jeżeli obwód pnia drzewa na wysokości 5 cm przekracza:

-80 cm – w przypadku topoli, wierzb, klonu jesionolistnego oraz klonu srebrzystego,
-65 cm – w przypadku kasztanowca zwyczajnego, robinii akacjowej oraz platanu klonolistnego,
-50 cm – w przypadku pozostałych gatunków drzew.

Zgłoszenie powinno zawierać imię i nazwisko wnioskodawcy, oznaczenie nieruchomości z której drzewo ma być usunięte /numer działki, miejscowość, obręb/ oraz rysunek albo mapkę określającą usytuowanie drzewa na nieruchomości. Zgłoszenia może dokonać jedynie właściciel nieruchomości, w przypadku współwłasności należy uzyskać zgodę wszystkich współwłaścicieli działki lub pełnomocnictwa do wystąpienia w ich imieniu.

Urząd Miejski w Radłowie po otrzymaniu zgłoszenia w terminie 21 dni dokonuje oględzin zgłoszonych do wycinki drzew. W terminie 14 dni od dokonania oględzin, organ może w drodze decyzji administracyjnej wnieść sprzeciw. Usunięcie drzewa może nastąpić, jeżeli organ nie wniósł sprzeciwu w tym terminie. Usunięcie drzewa bez zgłoszenia lub pomimo wydania przez organ sprzeciwu traktowane jest usunięcie bez zezwolenia i sankcjonowane administracyjną kara pieniężną. Wydanie przez organ sprzeciwu upoważnia właściciela nieruchomości do złożenia wniosku o wydanie decyzji zezwalającej na usunięcie drzewa. Za dzień wniesienia sprzeciwu uznaje się dzień nadania decyzji administracyjnej w placówce pocztowej. /Zaleca się upewnić poprzez kontakt np. telefonicznie w Urzędzie Miejskim w Radłowie czy taki przeciw został wydany/Organ może przed upływem terminu, o którym mowa w ust. 8 /14 dni od dokonania oględzin/ wydać zaświadczenie o braku podstaw do wniesienia sprzeciwu. Wydanie zaświadczenia wyłącza możliwość wniesienia sprzeciwu oraz uprawnia do usunięcia drzewa.

W przypadku nieusunięcia drzew przed upływem 6 miesięcy od przeprowadzonych oględzin usunięcie drzewa może nastąpić po dokonaniu ponownego zgłoszenia, o którym mowa w ust. 4. Jeżeli w terminie 5 lat od dokonania oględzin wystąpiono o wydanie decyzji o pozwolenie na budowę na podstawie ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. - prawo budowlane, a budowa ta ma związek z prowadzeniem działalności gospodarczej i będzie realizowana na części nieruchomości, na której rosło usunięte drzewo, organ, o którym mowa w art. 83a ust. 1, uwzględniając dane ustalone na podstawie oględzin, nakłada na właściciela nieruchomości, w drodze decyzji administracyjnej obowiązek uiszczenia opłaty za usunięcie drzewa.
Osoby fizyczne usuwające drzewa na cele związane z prowadzeniem działalności gospodarczej oraz podmioty o osobowości prawnej, spółdzielnie mieszkaniowe itp. mogą usunąć drzewa po uzyskaniu decyzji administracyjnej zezwalającej na usunięcie drzew. W tej sytuacji należy złożyć wniosek wraz z wymaganymi załącznikami.

Dodatkowych informacji można uzyskać w Referacie Gospodarki i Środowiska I piętro, pok. Nr 9 w godz. pracy Urzędu tj. : pon.: 07.30-17.00, wt.-Czw. 07:30-15:30, pt.: 07:30-14:00 bądź pod numerem telefonu: 14 6782044 wew. 19

Wniosek o wydanie zezwolenia na usunięcie drzew/krzewów

11.01.2022

Wniosek o wycinkę .docx
Wniosek o wycinkę .pdf

Zgłoszenie do ewidencji zbiorników bezodpływowych (szamb), przydomowych oczyszczalni ścieków

Opis

Zgłoszenie eksploatacji przydomowej oczyszczalni ścieków PDF
zgl-ewid-szamb-20210804.pdf

Deklaracja o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi

Opis

Deklaracja

Oświadczenie o spełnieniu warunków wymaganych do wykonywania działalności w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości

Opis

Wniosek.doc

Wniosek o wpis do rejestru działalności regulowanej w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości

Opis

Wniosek.doc

Informacja o wyrobach zawierających azbest i miejscu ich wykorzystywania

Opis

Informacja.doc

Wniosek o dofinansowanie z budżetu Gminy Radłów prac związanych z usuwaniem i utylizacją odpadów zawierających azbest pochodzących z budynków mieszkalnych i gospodarczych oraz siedzib instytucji

Opis

Wniosek.docx

Wydanie wypisu z planu zagospodarowania przestrzennego Gminy Radłów

Wniosek.doc

Wniosek o określenie wstępnych warunków zjazdu z drogi gminnej/powiatowej.

Wniosek.doc

Wniosek o wyrażenie zgody na dojazd drogą będącą własnością Gminy.

Wniosek.doc

W przypadku planowanego nowego zjazdu z drogi wojewódzkiej dołączyć wstępne warunki RDW w Tarnowie ul. Ostrogskich 5a, 33-100 Tarnów.

Wniosek.doc

Informacja o urządzeniach melioracji wodnych w rejonie lokalizacji inwestycji.

Wniosek.doc

Informacja o urządzeniach melioracji wodnych w rejonie lokalizacji inwestycji.

Wstępne oświadczenie

Formularz CEIDG-1 wraz z załacznikami

Opis

ceidg-1-v1.06z.pdf

Formularz CEIDG-1 bez załączników

ceidg-1-v1.06.pdf

Wniosek o ustalenie numeru porządkowego

Opis

Wniosek PDF

 

Podatki i opłaty lokalne na 2024 r.

 

Urząd Miejski w Radłowie

ul. Kolejowa 7
33-130 Radłów

NIP: 873-10-01-716
REGON Gminy Radłów: 851660915
REGON Urzędu Miejskiego w Radłowie: 000545656

Pokaż na mapie

Kontakt

tel.: 14 678-20-44

tel.: 14 678-20-73

fax: 14 678-28-18

e-mail: sekretariat@gminaradlow.pl

Godziny urzędowania

Dzień Godzina
Poniedziałek 7:30 - 17:00
Wtorek 7:30 - 15:30
Środa 7:30 - 15:30
Czwartek 7:30 - 15:30
Piątek 7:30 - 14:00
Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych została współfinansowana ze środków Ministra Administracji i Cyfryzacji oraz projektu „Wdrożenie standardów świadczenia elektronicznych usług publicznych - ePUAP w gminie: Wierzchosławice, Pleśna, Radłów, Szczurowa, Zakliczyn” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.