czwartek, 15 października 2015 19:56
?wiat nie jest taki z?y…?wiat nie jest taki z?y…
spotkanie z legendarn? artystk? – Halin? Kunick?

Grupa seniorów z terenu naszej gminy wzi??a udzia? w spotkaniu autorskim, którego go?ciem by?a niezapomniana dama polskiej piosenki – Halina Kunicka. Spotkanie zatytu?owane „?wiat nie jest taki z?y” odby?o si? w Mo?cickim Centrum Kultury w siedzibie Filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tarnowie. Podczas spotkania piosenkarka promowa?a swoj?, opublikowan? w formie wywiadu, ksi??k? pt. „Halina Kunicka. ?wiat nie jest taki z?y”, której wspó?autork? jest znana dziennikarka telewizyjna, Kamila Drecka. W rozmowie z Andrzejem Kurdzielem, impresariem artystki i dziennikarzem, opowiedzia?a o swoim ?yciu i karierze.

„?wiat nie jest taki z?y”, to rozmowa pe?na poruszaj?cej szczero?ci z ogromnym ?adunkiem emocjonalnym - tak o swojej ksi??ce mówi?a Halina Kunicka.
Po spotkaniu mo?na by?o zakupi? promowan? ksi??k?. Ju? dzi? publikacja ta, opatrzona autorskim wpisem piosenkarki, dost?pna jest w rad?owskiej bibliotece.

Mój dom by? bardzo roz?piewany. Rozbrzmiewa? muzyk?, kiedy spotykali?my si? na rodzinnych uroczysto?ciach. Mama gra?a na pianinie i intonowa?a wszystkie pie?ni – kol?dy, pie?ni partyzanckie, przedwojenne piosenki. Uwielbia?a Ordonówn? i ?piewa?a jej piosenki (fragment).

Fot. Zbigniew Marcinkowski