Å›roda, 14 października 2015 11:48
„Mali Rad?owianie” w ZakopanemW I Ma?opolskim Przegl?dzie Szkolnych Zespo?ów Regionalnych w etapach powiatowych wzi??o udzia? 70 szkolnych zespo?ów. W wyniku eliminacji na szczeblu powiatowym wy?onionych zosta?o 12 najlepszych zespo?ów z województwa ma?opolskiego. W?ród nich znalaz? si? równie? nasz szkolny zespó? „Mali Rad?owianie”. Etap wojewódzki przegl?du odby? si? w kinie „Sokó?” w Zakopanem. Zespó? zaprezentowa? si? w towarzystwie wielu znanych zespo?ów, które dzia?aj? od lat, maj? ju? swoj? histori? i tradycje. By?y to zespo?y: „Ma?e Podegrodzie” z Podegrodzia, „Mali M?cinianie” z M?ciny, „Zbójnik” ze Skawicy, „Orawskie Dzieci” z Lipnicy Wielkiej, „Ma?e Podhale” z Jurgowa, „Pnioki” z Sadku Kostrzy, „Malikowski Gro?” z Grzechyni, „Polany” z Ko?cieliska, „Koskowianie” z Bogdanówki. Dla naszego zespo?u by?o to bardzo du?e wyró?nienie, gdy? dzia?a on dopiero od dwóch lat. Zespo?owi towarzyszy?a kapela pana Grzegorza Gawe?ka w sk?adzie Aleksandra Strza?ka, Dominika Piekarz, Micha? Urbanek, Jakub Gawe?ek i Marcin Lechowicz. Gospodarze imprezy dla uczestników przegl?du przygotowali wiele mi?ych atrakcji.
Dla naszych uczniów wyjazd na przegl?d to równie? mi?a wycieczk? i nagroda za ci??k? prac? w zespole. Dzi?ki sponsorom tancerze odwiedzili malownicze zak?tki Zakopanego i okolicy. Zwiedzili Zamek w Czorsztynie, p?yn?li statkiem „Halny” po zalewie, odwiedzili Sanktuarium Matki Bo?ej Fatimskiej na Krzeptówkach, obejrzeli z bliska skoczni? narciarsk? pod „Wielk? Krokwi?”.
Dyrekcja i opiekun zespo?u pani Urszula Szczupa? dzi?kuj? pani Kindze Biel-Dubiel za wspania?e przygotowanie zespo?u do wyst?pu. Podzi?kowania kieruj? równie? dla rodziców, nauczycieli za opiek? w czasie wycieczki, a tak?e dla sponsorów, którzy finansowo wspieraj? dzia?alno?? zespo?u. Do grona sponsorów do??czyli: Pan Burmistrz Rad?owa Zbigniew M?czka, Pan Konrad Rudzi?ski, Pa?stwo Agnieszka i Krzysztof Kupiszowie oraz Pa?stwo Maria i Tadeusz Jachimkowie. Sesj? zdj?ciow? ma?ym tancerzom wykona?a pani Anna K?dzior.

Fotorelacja z wyjazdu - Anna K?dzior