Bezp?atne szczepienia przeciw zaka?eniom pneumokokami

poniedziaÅ‚ek, 12 października 2015 08:20
Bezp?atne szczepienia przeciw zaka?eniom pneumokokami

Dyrekcja Nurs-Klinik zaprasza wszystkie dzieci zameldowane w gminie Rad?ów urodzone pomi?dzy 2012 – 2015, które nie uko?czy?y trzeciego roku ?ycia na bezp?atne szczepienia przeciw zaka?eniom pneumokokami w ramach programu „Program zdrowotny dotycz?cy profilaktyki zaka?e? pneumokokowych w Ma?opolsce”.

Pneumokoki najcz??ciej wywo?uj? zapalenia górnych dróg oddechowych (ostre zapalenie ucha ?rodkowego, zapalenie zatok przynosowych), ale u niektórych dzieci i osób doros?ych mog? powodowa? ci??kie, zagra?aj?ce ?yciu zaka?enia inwazyjne (bakterie prze?amuj? bariery ochronne i przedostaj? si? do krwi), do których nale??:

- sepsa – uogólnione zaka?enie z ci??kimi objawami ze strony wielu narz?dów

- zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych

- zapalenie p?uc, zapalenie stawów

- inne zaka?enia (np. wewn?trzbrzuszne).

Zaka?enia inwazyjne powoduj? powa?ne powik?ania (w tym kalectwo), a wielu chorych umiera.

Sczepienia odbywa? si? b?d? po wcze?niejszym uzgodnieniu terminu pod nr 14 627 79 50 lub 14 652 76 22 w godzinach od 8.00 do 18.00 od poniedzia?ku do pi?tku lub osobi?cie w przychodni Nurs-Klinik w Wa?-Rudzie 1 lub w Przybys?awicach 22.

Liczba bezp?atnych szczepionek jest ograniczona.

Program realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Ma?opolskiego, Powiatu Tarnowskiego oraz Gmin? Rad?ów.

Serdecznie zapraszamy do udzia?u w szczepieniu profilaktycznym.

Z powa?aniem

Jacek Pochro?