Å›roda, 09 wrzeÅ›nia 2015 07:50
MA?Y TEATR Placówki Wsparcia Dziennego

W dniu 31.08. Ma?y Teatr Placówki Wsparcia Dziennego w Rad?owie mia? przyjemno?? zaprezentowa? licznie zgromadzonej widowni spektakl "Powrót Czerwonego Kapturka". Spektakl przygotowany zosta? w ramach warsztatów artystycznych realizowanych w trakcie projektu "KRAINA KREATYWNA" (dofinansowanego ze ?rodków Fundacji PGNiG im. I. ?ukasiewicza). Kreatywno?? to nic innego jak twórcze widzenie ?wiata.

?rodowisko akademickie pedagogów twórczo?ci jest zgodne co do tego, ?e zdolno?ci tej mo?na si? nauczy? w ka?dym wieku, nie trzeba si? z ni? urodzi?. Daje ona ?wie?e spojrzenie na ?wiat, pozwala generowa? oryginalne pomys?y rozwi?zywania problemów praktycznych i poznawczych z jakimi zmagamy si? w domu, w szkole czy w zak?adzie pracy.

Placówka Wsparcia Dziennego podj??a w?a?nie prób? wykreowania u wychowanków tego twórczego spojrzenia na ?wiat. Dlatego to co zaprezentowali?my widowni nie by?o jedynie pi?knym i kolorowym obrazkiem czy ulotnym wra?eniem estetycznym. By?o natomiast przekraczaniem w?asnych granic, rozbudzaniem ambicji i kszta?towaniem nowych parametrów to?samo?ci.

W trakcie spotkania zach?cono tak?e rodziców do wdra?ania kreatywnych metod wychowawczych i rozdano im broszury informacyjne autorstwa Fundacji Dzieci Niczyje.
Opraw? muzyczn? oraz warsztatem wokalno- aktorskim wychowanków zaj?li si? Pani Monika Wenta- aktorka Teatru im. L. Solskiego w Tarnowie oraz Pan Piotr Niedojad?o - pianista teatru.

Dzi?kujemy serdecznie przyby?ym Go?ciom oraz wszystkim, którzy przyczynili si? do u?wietnienia tego wydarzenia, w tym gospodarzowi Biblioteki Panu Zbigniewowi Marcinkowskiemu.  Najbardziej natomiast dzi?kujemy naszym niesamowicie zdolnym i zaanga?owanym Wychowankom. Jeste?my z Was dumni.

Kierownik PWD
mgr E. Ko?uch