Pszczyna. Obchody 76. rocznicy wybuchu II wojny ?wiatowej

czwartek, 03 wrzeÅ›nia 2015 08:39
Pszczyna. Obchody 76. rocznicy wybuchu II wojny ?wiatowejOd mszy ?w. w intencji Ojczyzny w ko?ciele Podwy?szenia Krzy?a ?wi?tego i Matki Boskiej Cz?stochowskiej w Pszczynie rozpocz??y si? obchody 76. rocznicy wybuchu II wojny ?wiatowej. Nast?pnie uczestnicy przemaszerowali na cmentarz wojenny "Pod Trzema D?bami”, gdzie odby?a si? cz??? oficjalna. W uroczysto?ciach udzia? wzi?li przedstawiciele w?adz samorz?dowych, delegacje ziemi tarnowskiej, kombatanci, nauczyciele, uczniowie, ?o?nierze i przedstawiciele wielu instytucji. Starosta pszczy?ski Pawe? Sadza oraz burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol byli gospodarzami obchodów. Rad?owsk? delegacj? na uroczysto?ciach w Pszczynie reprezentowali: burmistrz Zbigniew M?czka, zast?pca burmistrza Wies?aw Armatys, komendant gminny OSP w Rad?owie (cz?onek Zarz?du G?ównego Zwi?zku OSP RP w Warszawie) Ksawery Stefa?czyk, So?tys wsi Biskupice Rad?owskie Kazimierz Sarnecki, kierownik o?wiaty Konrad Rudzi?ski, uczniowie z pocztem sztandarowym Szko?y Podstawowej im. Bohaterów Wrze?nia 1939 r. w Rad?owie z nauczycielk? Halin? Winiarsk? oraz Alicja Pad?o z Niwki, której ojciec Karol ?rodawa poleg? w bitwie pod Pszczyn?, uczniowie Niepublicznej Szko?y Podstawowej im. 16 P. P. Ziemi Tarnowskiej w Zdrochcu z nauczycielk? Agnieszk? Wodka. Tarnowsk? delegacj? tworzyli: ?o?nierze, kombatanci oraz przedstawiciele Stowarzyszenia Tarnowskiej Konfederacji Motocyklistów „Wataha”.

Fotorelacja z uroczysto?ci
Fotorelacja Piotr ?apa