71. rocznica akcji III MOST

poniedziaÅ‚ek, 03 sierpnia 2015 06:52

71. rocznica akcji III MOSTUroczysto?ci upami?tniaj?ce 71. rocznic? akcji III MOST rozpocz??y si? uroczyst? msz? ?wi?t? w Sanktuarium b?. Karoliny Kózkówny w Zabawie. Nast?pnie wszyscy zebrani udali si? pod pomnik akcji III Most w Wa?-Rudzie. Organizatorami uroczysto?ci byli: Starosta Tarnowski Roman ?ucarz, Prezes ?wiatowego Zwi?zku ?o?nierzy Armii Krajowej pu?kownik Zdzis?aw Baszak, Proboszcz Parafii Rzymsko-Katolickiej w Zabawie ks. Zbigniew Szostak oraz Burmistrz Rad?owa Zbigniew M?czka. W obchodach udzia? wzi?li: Pose? na Sejm RP Urszula Augustyn, Pose? na Sejm RP Józef Rojek, Pose? na Sejm RP Micha? Wojtkiewicz, Brytyjski Attaché Obrony w Polsce Pan Pu?kownik Simon Blake,

Pan Adam Szczypek reprezentuj?cego ministra Jana Ciechanowskiego – kierownika Urz?du do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych, Radni Powiatu Tarnowskiego oraz Rady Miejskiej w Rad?owie, rodziny i cz?onkowie Zwi?zku Sybiraków Oddzia?u w Tarnowie, kompania honorowa Wojska Polskiego wystawiana przez 6. Brygad? Powietrznodesantow? im. Stanis?awa Sosabowskiego z Krakowa, przedstawiciele Policji, Pa?stwowej Stra?y Po?arnej, Wojewódzkiej Komendy Uzupe?nie? w Tarnowie, Tarnowski Oddzia? Jazdy im. 5. Pu?ku Strzelców Konnych, cz?onkowie grupy rekonstrukcji historycznej 16. Pu?ku Piechoty Ziemi Tarnowskiej, stra?acy z Ochotniczych Stra?y Po?arnych z terenu Gminy Rad?ów, Orkiestra D?ta Ochotniczej Stra?y Po?arnej z Rad?owa, dyrektorzy jednostek organizacyjnych Powiatu Tarnowskiego i Gminy Rad?ów, dyrektorzy szkó?, nauczyciele i m?odzie? szkolna z terenu Powiatu Tarnowskiego i Gminy Rad?ów, przedstawicieli Zwi?zku Harcerstwa Polskiego.

Fotorelacja z uroczysto?ci

?ród?o: tarnowska.tv