piÄ…tek, 03 lipca 2015 12:04
EKOSZKO?A 201512 czerwca 2015r. w auli Ma?opolskiego Urz?du Wojewódzkiego w Tarnowie oby?a si? konferencja podsumowuj?ca Wojewódzki Projekt Ekologiczny „Ekoszko?a, Ekoprzedszkole 2015”. Projekt zosta? zorganizowany przez: Gminny O?rodek Kultury w Borz?cinie, Ma?opolskie Kuratorium O?wiaty, Publiczna Szko?a Podstawowa w Borz?cinie Dolnym. Wysi?ki uczniów i dzia?ania szkó? ocenia?a komisja w sk?adzie:
Przewodnicz?ca Komisji w III i IV rundzie:
Urszula Blicharz - dyrektor tarnowskiej Delegatury Kuratorium O?wiaty w Krakowie
Przewodnicz?cy Komisji w I i II rundzie:
Piotr Kania - dyrektor Gminnego O?rodka Kultury w Borz?cinie,
Patrycja ?abuz-Walczak - przedstawiciel Zespo?u Parków Krajobrazowych Województwa Ma?opolskiego,
Agnieszka Kuk-Masiuk - Europejskie Centrum Ochrony ?rodowiska,
Danuta Liszka - nauczyciel Publicznego Gimnazjum nr 2 w Tarnowie,
Regina ?abuda-Mróz - nauczyciel Publicznego Gimnazjum nr 2 w Tarnowie,
Anna Batko - nauczyciel Gimnazjum nr 6 w Tarnowie,
Jolanta ?ele?nik - nauczyciel Gimnazjum nr 6 w Tarnowie,
Marek Kalafarski – nauczyciel Zespo?u Szkó? Plastycznych w Tarnowie,
Magdalena Latawska-Honkisz - nauczyciel SP nr 14 i Gimnazjum nr 6 w Tarnowie.

Konkurs dla gimnazjów sk?ada? si? z czterech etapów 20 maja w Borz?cinie odby?a si? runda pierwsza, w której trzyosobowy zespó? zmierzy? si? z pytaniami z zakresu ekologii i ochrony przyrody ze szczególnym uwzgl?dnieniem górskich Polskich Parków Narodowych. Nasi gimnazjali?ci (Joanna Pietras, Sylwia Zale?na, Gabriel Kusior) zaj?li III miejsce. Rozstrzygni?cie pozosta?ych etapów mia?o miejsce 12 czerwca 2015 r. w auli Ma?opolskiego Urz?du Wojewódzkiego w Tarnowie. W rundzie drugiej – prace plastyczne i fotograficzne – jury bra?o pod uwag?: zgodno?? tematyczn?, jako?? i estetyk? wykonanej pracy, oryginalno?? wykonania pracy, bogactwo okazów naturalnych ?rodowiska przyrodniczego swojej miejscowo?ci. Praca przygotowana przez King? Nasiadk? zosta?a uhonorowana I miejscem.
Kolejnym krokiem do zwyci?stwa by?o zaj?cie II miejsca za przygotowanie sprawozdania i prezentacji multimedialnej z przebiegu dzia?a? ekologicznych. W rundzie czwartej zadaniem szkó? by?o zaplanowanie przedsi?wzi?cia ekologicznego. Plan ekologicznego ogrodu zio?owego, przygotowany przez Natali? Patulsk? i Adama Szczepa?skiego zyska? uznanie komisji i zosta? nagrodzony I miejscem. Nad realizacj? projektu czuwali p. Weronika Mostowy- Ku?niar i p. Andrzej Kosman. Statuetk? „Ekoszko?a 2015” i nagrody rzeczowe otrzymali?my z r?k Ma?opolskiego Kuratora O?wiaty Aleksandra Palczewskiego.

EKOSZKO?A 2015