Konkurs Recytatorski w rad?owskim gimnazjum

poniedziaÅ‚ek, 13 kwietnia 2015 12:47
Konkurs Recytatorski w rad?owskim gimnazjum8 kwietnia 2015 roku w Publicznym Gimnazjum w Rad?owie odby? si? Mi?dzygminny Konkurs Recytatorski. Mottem trzynastej edycji tego konkursu by?y s?owa Janusza Morgensterna „Dom – to nie miejsce, w którym mieszkasz, ale miejsce, gdzie ci? rozumiej?”. Temat przewodni konkursu potraktowany by? przez organizatorów i recytatorów bardzo szeroko: ojczyzna, kraina lat dzieci?stwa, mieszkanie, rodzice, rodzina, atmosfera, przestrze? intymna, przestrze? przyjazna, gniazdo – takie mi?dzy innymi aspekty s?owa DOM pojawia?y w prezentowanych recytacjach. Uczniów ze szkó? podstawowych i gimnazjów z terenu naszej gminy oraz z gmin Wietrzychowice i Szczurowa oceniali Tadeusz Kowal - artysta z Woli Rad?owskiej oraz Zbigniew Marcinkowski - kierownik Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Rad?owie.
W kategorii szkó? podstawowych trzecie miejsce zdoby?a ?ucja Seremet z Niwki. Miejsce drugie zaj?? Kamil Bibro z Biskupic Rad?owskich, a najlepsza okaza?a si? Daria ?urowska z Rad?owa, która zaprezentowa?a wiersz Tomasza Nowaczyka „Kangurzyca”. W?ród gimnazjalistów trzecie miejsce jury przyzna?o Wiktorii Nykiel z Przybys?awic. Miejsce drugie zaj??a Dominika Kuku?ka z Rad?owa. Pierwsze miejsce przypad?o w udziale Weronice Jarosz z Woli Rad?owskiej za pi?kn? interpretacj? wiersza Boles?awa Le?miana „Urszula Kochanowska”.
Konkurs zako?czy?o spotkanie integracyjne przy ciastku i herbacie, gdzie rozmawiano ju? bez konkursowego napi?cia.

Tekst Pawe? Jachimek
Fot. Zbigniew Marcinkowski