poniedziaÅ‚ek, 16 marca 2015 19:50
Wieczór z poezj? i muzyk?Poezja ma w sobie wielk? moc. Mo?e wzrusza?, zaskakiwa?, szokowa?. Taki jest w?a?nie tomik „W zakamarkach” autorstwa Barbary Wójcik i Anny W?troby, który zosta? zaprezentowany podczas wieczoru poetycko - muzycznego w rad?owskiej bibliotece.
12 marca w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Rad?owie odby? si? wieczór poetycko – muzyczny, a go??mi spotkania by?y: Barbara Wójcik - dyrektor gimnazjum w Ole?nie, nauczyciel matematyki, autorka wielu wierszy, pasjonatka literatury, malarstwa, fotografii i Anna W?troba uczennica III klasy gimnazjum, laureatka wielu konkursów recytatorskich, obdarzona talentem aktorskim. Poetki przedstawi?y zebranym swoje wiersze, które znalaz?y si? w najnowszym wydanym tomiku pod refleksyjnie brzmi?cym tytu?em "W zakamarkach".
Prezentacje przeplatane by?y muzyk? w wykonaniu uczennic gimnazjum w Ole?nie: Kingi Kopyto, Aleksandry Morawiec, oraz Patrycji i Oliwii Dr?g. Podczas poetyckiego wieczoru publiczno?? znakomicie odebra?a wiersze Ani, które zaskakuj? dojrza?o?ci? w ujawnianiu g??bi osobistych dozna?, czu? w nich pasj? tworzenia oraz utwory Barbary Wójcik, które s? bardzo osobiste, intymne, dominuje w nich uroda ?ycia, codzienne zabieganie, pragnienia, marzenia. Uzupe?nieniem artystycznych prezentacji by?y krajobrazowe fotografie autorstwa Barbary Wójcik. Przyby?a publiczno?? by?a zauroczona poetycko-muzycznym wieczorem.
Spotkanie zrealizowane zosta?o przez Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Rad?owie w ramach projektu: „Organizacja warsztatów i spotka? ze znanymi osobami ziemi rad?owskiej” wspó?finansowanego ze ?rodków PROW 2007-2013.
Fotorelacja ze spotkania - Zbigniew Marcinkowski