niedziela, 21 grudnia 2014 20:02
Wigilia 2014„Zacznijcie dzie?o pokoju w sobie, by?cie sami nape?nieni pokojem mogli nie?? pokój innym” ?w. Jan Pawe? II

Ju? po raz czwarty mieszka?cy miasta i gminy Rad?ów spotkali si? w niedzielne popo?udnie na od?wi?tnie przystrojonym, rad?owskim rynku. ?wi?teczne spotkanie rozpocz?? Burmistrz oraz Ks. Proboszcz Janusz Maziarka, którzy bardzo ucieszyli si? z licznego przybycia mieszka?ców gminy. ?yczyli Wszystkim Weso?ych ?wi?t oraz Szcz??liwego Nowego Roku 2015!. Szczególnym punktem spotkania by?y wzruszaj?ce gratulacje i podzi?kowania Burmistrza oraz Przewodnicz?cego Rady Miejskiej w Rad?owie skierowane do Gabrieli Tuzimek, która uratowa?a swoj? rodzin? - Czy mo?e zdarzy? si? rzecz pi?kniejsza ni? darowa? komu? drugi raz ?ycie – dokona?a? tego ratuj?c rodzin? z po?aru. Jeste?my bardzo wdzi?czni za Twoj? bohatersk? postaw?. Gratulujemy odwagi i determinacji. Twój czyn utwierdza nas w przekonaniu, ?e bezinteresowno??, szlachetno?? i szacunek dla ludzkiego ?ycia, s? warto?ciami nieobcymi m?odym ludziom. Wyra?aj?c s?owa uznania pozostajemy z szacunkiem. Gabriela otrzyma?a równie? okoliczno?ciowy dyplom i nagrod?. Po wspólnej modlitwie przyszed? czas na wyst?py i kol?dowanie w wykonaniu: uczniów Zespo?u Szkolno – Przedszkolnego z Woli Rad?owskiej, grupy kol?dniczej zespo?u regionalnego „Biskupianie” z Biskupic Rad?owskich, rad?owskiego chóru parafialnego „Gaudete”, uczestników ?rodowiskowego Domu Samopomocy w Siedlcu oraz zespo?ów: Anvils, Strych, JazzBanda i Trzy Elementy. ?wi?teczne spotkanie tradycyjnie by?o tak?e okazj? do wspólnego ?amania si? op?atkiem i z?o?enia serdecznych ?ycze?. Rozdano równie? nagrody w Gminnym Konkursie Stroików, Ozdób Choinkowych i Szopek Bo?onarodzeniowych, na który zg?oszono 43 prace plastyczne. Du?ym zainteresowaniem cieszy? si? kiermasz ?wi?teczny, swoje prace prezentowali m. in. uczniowie i Rada Rodziców Zespo?u Szkó? w Rad?owie oraz ?rodowiskowy Dom Samopomocy w Siedlcu, a Restauracja Rad?owska cz?stowa?a pysznym grza?cem, którego sponsorem by? Jerzy Seremet firma Bratko.

Potrawy na uroczysto?? zosta?y przygotowane przez so?ectwa:
BRZE?NICA - Potrawa Roku 2014 - kopytka z sosem grzybowym
WOLA RAD?OWSKA - Ko?o Gospody? Wiejskich – kluski z makiem
ZABAWA - Ko?o Gospody? Wiejskich - zupa grochowa
Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Rad?owie - Wigilijna kapusta
Parafia Rad?owska - Kapusta wigilijna
Kwartet na Przedgórzu - placek grzybowy wraz z barszczem - Restauracja August Brzesko
Delikatesy Centrum - ciasto do degustacji

Wyniki konkursu:

Szopki kategoria  klas I do III

I miejsce:  Jakub Kuczek
II miejsce: Justyna Mleczko
III miejsce: Tomasz Strojny oraz Filip Szewczyk

Szopki kategoria klas IV-VI

I miejsce:  Tomasz Cygan, Julia Rodak i Anna Garncarz
II miejsce: Emilia Pta?nik, Karolina Pta?nik

W kategorii stroik ?wi?teczny

I miejsce: Kamila Migda?, Natalia Seremet.
II miejsce: Martyna Ma?ocha,
III miejsce: Damian M?czko, Bart?omiej Wilkosz.

Wyró?nienia za ozdoby: Iwona Nasiadka, Aleksandra Kostrzewa oraz Emilia Kozio?.

Na uwag? zas?u?y?y równie? prace wykonane z recyklingu Martyny Kuklewicz,  Julii Ogar, Wiktorii Seremet, Kamili Kocik oraz Dominika i Adama Cicho?.

Wyró?nienie otrzyma?a równie? praca wykonana przez Marcina Niemczyka.
Przy ocenie komisja bra?a pod uwag? szczególnie samodzielno?? wykonania pracy oraz rodzaj u?ytych surowców. Wszystkim wykonawcom gratulujemy udzia?u w tegorocznym  konkursie i ju? dzisiaj zapraszamy do udzia?u w innych konkursach organizowanych przez Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Rad?owie.

Wigilia 2014