poniedziaÅ‚ek, 29 wrzeÅ›nia 2014 13:31

No promil no problemGmina Rad?ów po raz pierwszy, ale nie ostatni w??czy?a si? w dzia?ania na rzecz poprawy bezpiecze?stwa ruchu drogowego i propagowania trze?wo?ci w?ród osób prowadz?cych pojazdy mechaniczne. 26 wrze?nia br. w Rad?owie odby? si? MARSZ TRZE?WO?CI. Honorowy patronat nad Kampani? NO PROMIL – NO PROBLEM obj?? Burmistrz Rad?owa Zbigniew M?czka. Ambasadorem Kampanii zosta?a Barbara Ma?ek. Pochód pe?en uczniów i nauczycieli z transparentami i balonikami przeszed? spod gimnazjum w Rad?owie na Plac Ko?ciuszki. Nad bezpiecze?stwem maszeruj?cych czuwali nauczyciele oraz funkcjonariusze Komisariatu Policji w ?abnie.

W akcje w??czy?o si? 7 placówek dydaktycznych:

1. Zespó? Szkó? w Rad?owie.

2. Zespó? Szkolno- Przedszkolny w Biskupicach Rad?owskich.

3. Niepubliczna Szko?a Podstawowa w Niwce.

4. Zespó? Szkolno- Przedszkolny w Woli Rad?owskiej.

5. Zespó? Szkó? w Zabawie.

6. Niepubliczna Szko?a Podstawowa  i Niepubliczne Gimnazjum w Przybys?awicach.

7. Niepubliczna Szko?a Podstawowa w Zdrochcu.

W ramach Kampanii NO PROMIL – NO PROBLEM, uczniowie poszczególnych szkó? wraz z Policj?  uczestniczyli w kontrolach trze?wo?ci. Zatrzymywali nadje?d?aj?ce samochody i rozdawali kierowcom ulotki zawieraj?ce informacje dotycz?ce skutków jazdy pod wp?ywem alkoholu. Ponadto uczniowie wzi?li udzia? w konkursach og?aszanych przez realizatorów Kampanii. W?ród laureatów nopromilowych konkursów znale?li si? uczniowie naszych szkó?:

1. Dominka Koco?- Publiczne Gimnazjum w Rad?owie.

2. Norbert Kucmierz – Szko?a Podstawowa w Rad?owie.

3. Wiktoria Lechowicz – Publiczne Gimnazjum w Zabawie.

4. Sylwia Kozyra- Zespó? Szkó? Ponadgimnazjalnych w Rad?owie.

26 wrze?nia br. w Wieliczce podczas konferencji podsumowuj?cej VII edycj? Kampanii NO PROMIL – NO PROBLEM, z r?k Pana Artura Paska Z-cy Dyrektora Wydzia?u Nadzoru Pedagogicznego Ma?opolskiego Kuratorium O?wiaty w Krakowie,  laureaci odebrali dyplomy i nagrody. Burmistrz Rad?owa  Zbigniew M?czka sk?ada serdeczne podzi?kowania dyrektorom szkó?, nauczycielom, pedagogom, uczniom, funkcjonariuszom Policji w ?abnie, którzy w??czyli si? w VII edycj? Kampanii NO PROMIL – NO PROBLEM. Wierzymy, ?e takimi akcjami przyczynimy si? wspólnie do wzrostu bezpiecze?stwa na naszych drogach.

Fotorelacja Zbigniew Marcinkowski - No promil no problem - MARSZ TRZE?WOSCI

NO PROMIL NO PROBLEM - kontrola alkoholowa