Ko?o teatralne EPITET

sobota, 12 października 2013 17:16

EpitetKo?cem ubieg?ego roku szkolnego formacja teatralna EPITET ze Szko?y Podstawowej w Zespole Szkó? w Rad?owie wzi??a udzia? w eliminacjach do ogólnopolskiego programu „Kulthurra! Zaj?cia artystyczne w szkole” realizowanego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej ze ?rodków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz m. st. Warszaw?. Spo?ród wielu nades?anych z ca?ej Polski projektów wy?oniono 13 najlepszych i najciekawszych propozycji. W?ród zaszczytnego grona laureatów znalaz?a si? propozycja zaj?? z m?odzie?? aktorsko uzdolnion? opracowana przez Dorot? Stono i  Danut? Sygnarowicz, które od kilku lat prowadz? w szkole ko?o teatralno – medialne.

Projekt grupy EPITET inspirowany by? ciekawymi legendami zwi?zanymi Rad?owem, dlatego zatytu?owany zosta? „Nasze zjawi – skowe miasto”. Zgodnie z wytycznymi „Kulthurry” uczniowie pod piek? nauczycieli przygotuj? kilka ciekawych przedsi?wzi??,  a rezultaty wspólnej pracy b?dzie mo?na ?ledzi? na stronie internetowej organizatora programu. Zwie?czeniem wspólnej pracy b?dzie spektakl teatralny oparty na autorskim scenariuszu traktuj?cy o duchach i zjawach pojawiaj?cych si? niegdy? w ró?nych miejscach Rad?owa.

Zakwalifikowanie si? do programu to nie tylko wyró?nienie dla szko?y i osób bior?cych w nim bezpo?redni udzia?. To tak?e mo?liwo?? pog??biania wiedzy i umiej?tno?ci. Szansa na dopracowanie swojego pomys?u i wymian? do?wiadcze?. W ramach „Kulthurry” nauczycielki prowadz?ce szkoln? formacje teatraln? mia?y mo?liwo?? w dniach 26 – 28 wrze?nia wzi?? udzia? w cyklu szkole? w Warszawie, by dopracowa? swoj? koncepcj? projektu, spotka? si? z fachowcami z dziedziny teatru. Wyjazd do stolicy by? okazj? do poszerzenia warsztatu pracy, podniesienia kwalifikacji, zapoznania si? z innowacyjnymi metodami pracy twórczej. Na udziale w programie skorzystaj? przede wszystkim uczniowie nale??cy do ko?a teatralnego. W ramach zaplanowanych dzia?a? b?d? mieli szans? szlifowa? swój warsztat aktorski pod okiem profesjonalnego instruktora teatralnego z Warszawy, który przyjedzie specjalnie do nich i poprowadzi zaj?cia. W czasie dwudniowych warsztatów m?odzie? mo?e nauczy? si? mi?dzy innymi: nietypowych technik fotograficznych, pracy z kamer?, prostych programów do monta?u, ruchu scenicznego, organizacji widowiska narracyjnego, przygotowania instalacji.