Rad?owska jesie? literacka

Å›roda, 02 października 2013 09:32

Jesie? literackaNa spotkanie z poetami do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rad?owie przybyli uczniowie Publicznego Gimnazjum i Zespo?u Szkó? w Rad?owie. Autorami poetyckiego spotkania byli: Jewgienij Baran, Stefan Jurkowski i Aleksander Gordon. Poeci z bogatym dorobkiem literackim i poetyckim prezentowali swoje wiersze i zach?cali m?odzie? do cz?stszego kontaktu z ksi??k? oraz poezj?.

Biesiada literacka by?a te? okazj? do wyró?nie? niezwyk?ych czytelników Miejskiej Biblioteki Publicznej, które wr?czy? burmistrz miasta Zbigniew M?czka. Nagrodzono: Kazimier? Klichowsk?, Stanis?awa Dud? oraz Natali? Rojek i Natali? Dulian (uczennice rad?owskiego gimnazjum).

Szczególne podzi?kowanie burmistrz skierowa? do Aleksandry ?ciubskiej – d?ugoletniej animatorki kultury z Rad?owa. – Z wielk? dum? i satysfakcj? sk?adam Pani serdeczne podzi?kowanie za ca?okszta?t, ponad trzydziestoletniej, literacko-poetyckiej twórczo?ci.

Pani okoliczno?ciowe teksty by?y ozdob? wa?nych spotka? oraz dostarcza?y wzrusze? dla ich uczestników. Twórczo?? ta by?a te? znakomit? promocj? ziemi rad?owskiej.

Doskonale wiem, jak trudna to praca, która rodzi si?, nie wybieraj?c pory dnia, czy nocy. Za ten twórczy trud, który Pani z pasj? pokonywa?a, sk?adam s?owa uznania i zas?u?one uszanowanie. Uprzejmie Pani? prosz? przyj?? serdeczne ?yczenia na dalsze lata pi?knej dzia?alno?ci artystycznej oraz dobrego zdrowia, a tak?e prosz? Pani? o kontynuowanie tej twórczej pasji, ku zadowoleniu szerokiej rzeszy wielbicieli Pani talentu.

Opraw? muzyczn? spotkania poetyckiego zapewni? rad?owski muzyk Czes?aw Pach, który zaprezentowa? trzy balladowe utwory na saksofonie tenorowym.