PDF Drukuj Email
   niedziela, 21 kwietnia 2013 12:56

Derby Gminy Rad?ówLUKS Wola Rad?owska - LUKS Radlovia Rad?ów - 1 : 1

Za nami ju? druga kolejka rundy wiosennej. W sobotnie popo?udnie w pochmurnej scenerii dosz?o do drugich derbów ziemi rad?owskiej.

Mimo nie najlepszej pogody na stadion stawi?a si? ca?a masa kibiców w liczbie oko?o 150, którzy na pewno nie ?a?owali przybycia na to spotkanie. Pocz?tek meczu to wzajemne badanie si?. W dalszej cz??ci meczu zarysowa?a si? przewaga Rad?owi, którzy stworzyli sobie dwie dogodne sytuacje. Jednej z nich nie potrafi? wykorzysta? Kowalik, który z bliskiej odleg?o?ci przestrzeli?, za? w drugiej bezlito?nie b??d bramkarza wykorzysta? Wst?pnik pakuj?c pi?k? do siatki z najbli?szej odleg?o?ci. Wola nie pozostawa?a d?u?na i równie? stwarza?a sobie sytuacj?. G?ówk? Rafa?a Wajnbrenera z rzutu wolnego z najwi?kszym trudem wybi? bramkarz na rzut ro?ny. Druga sytuacja to powa?ny b??d s?dziego. Do prostopad?ej pi?ki dochodzi Krzysztof Smole?, który powalony zostaje w?lizgiem od ty?u, lecz gwizdek milczy. W ko?cu nadesz?a 40 minuta daleki wrzut z autu, pi?ka wpada w t?um zawodników i jeden z obro?ców go?ci dotyka pi?k? r?k?. Tym razem arbiter spotkania nie waha si? wskaza? na wapno. ?wietn? interwencj? popisuje si? jednak bramkarz go?ci, który wyczuwa intencj? strzelaj?cego. Na drug? po?ow? ekipa Woli Rad?owskiej wysz?a z jeszcze wi?kszym animuszem, wol? walki, i ch?ci? wygrania tego spotkania. Efektem tego by?y stwarzane sytuacj?. Do pierwszej z nich dosz?o w 66 minucie gdy po rzucie ro?nym nieznacznie pomyli? si? Mateusz Nosek uderzaj?c pi?k? tu? obok s?upka. Kolejna sytuacja to pi?kna zespo?owa akcja w której pi?ka wy?o?ona zosta?a na oko?o 8 metr, lecz nasz napastnik zawaha? si? z oddaniem strza?u i obro?cy za?egnali niebezpiecze?stwo. W ostatniej fazie meczu to ju? zdecydowana dominacja gospodarzy, którzy za wszelk? cen? chcieli zdoby? bramk?. Ta sztuka uda?a si? dziesi?? minut przed ko?cem. Po kolejnym rzucie ro?nym futbolówka spada na 12 metr dopada do niej Rafa? Wajnbrener, który dostaje popularn? " blach?". S?dziemu nie pozostaj? nic innego ni? pokaza? rzut wolny po?redni. Do pi?ki dochodzi sam poszkodowany i pot??nym m?otkiem w nodze prze?amuj? mur jak i r?ce bramkarza. Kibice przybyli na to spotkanie oszaleli z rado?ci. Mog?a by? ona jeszcze wi?ksza, gdy w ostatniej ju? akcji meczu w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalaz? si? chwile wcze?niej wprowadzony Kamil Bie?, lecz m?odemu zawodnikowi brak?o zimnej krwi. Rad?ovia w drugiej cz??ci stworzy?a dwie warte odnotowania sytuacje, w pierwszej uderza? Malik lecz Pawe? Marcinkowski by? na posterunku, w drugiej nieznacznie pomyli? si? Kijak. Ogólnie przed meczem remis wzi?liby?my pewnie w ciemno, lecz po meczu pozostaje du?y niedosyt, gdy? jak to mówi? "nie taki diabe? straszny jak go maluj?".

Gazeta Tarnowska - 22.04.2013 r. - Mecz godny filmu

Derby Gminy Rad?ów

Videorelacja z meczu - radlow.tv

Relacja z meczu ligowego Klasa A okr?g ?abno Wola Rad?owska – Rad?ovia 1:1 (0:1)

Zaczynamy spotkanie!!!

2 min. Nerwowy pocz?tek spotkania dla obu dru?yn. Bezradny Rad?ów musi faulowa?.

7 min. Po do?rodkowaniu Tracza ?adnie uderza Wajndrener.

11 min. T. Czuj otrzymuj? pierwsz?  w dzisiejszym meczu ?ó?t? kartk? za dyskusj? z s?dzi?.

14 min Po b??dzie bramkarza Woli Rad?owskiej Marcinkowskiego Wst?pnik wsadzi? pi?k? do pustej bramki i mamy 1:0dla Rad?ovii.

Na boisku mamy spokojny przebieg gry po straconej bramce przez Wol? Rad?owsk? co wida? po zawodnikach którzy próbuj? ustabilizowa? gr?.

24 min Gro?ny strza? M. Kowalika.

26 min Tracz ratuje zespó? Woli Rad?owskiej przed strat? bramki po strzale M. Kowalika.

30 min Jedna z nielicznych w ostatnim czasie akcji Woli Rad?owskiej, przestrzeli? graj?cy trener M. Nalepka.

33 min Dobre do?rodkowanie M. Kowalika nie wykorzystane jednak przez p. Kijaka

37 min Wajndrener otrzymuje ?ó?t? kartk? za dyskusj? z s?dzi?.

40 min W polu karnym Rad?ovii dochodzi do zamieszania podczas walki o pi?k? zawodnika dotyka pi?k? r?k? jednak s?dzia tego nie dostrzega.

44 min Faul  w polu karnym Rad?ovi i s?dzia wskazuje na jedenasty metr,  ca?y stadion wstrzymuje oddech a do pi?ki podchodzi Sz. Kuczek. Po niezbyt dobrze wykonanym karnym bramkarz Rad?ovii Wadas broni karnego wybijaj?c pi?k? z bramki, próbuje dobija? jeszcze M. ?l?czka jednak nie celnie.

Pierwsza po?owa ko?czy si? rozczarowaniem dla kibiców po nie strzelonym karnym których zebra?a si? bardzo du?a ilo?? na stadionie.

45 min. Rozpoczynamy drug? po?ow? spotkania w niezmienionym sk?adzie. Wida? nastawienie bojowe zawodników Woli Rad?owskiej do walki o poprawienie wyniku.

52 min Zmarnowana okazja R. ?azarza na zdobycie bramki po do?rodkowaniu M. ?l?czki .

54 min ?wietnym strza?em po kombinacyjnej akcji popisa? si? Sz. Kuczek. Niestety minimalnie niecelny.

58 min Zmarnowana akcja Rad?owian, strzela? M. Kowalik.

60 min M. Kowalik uderza z rzutu wolnego jednak bardzo niecelnie i pi?ka wysoko przelatuje nad bramk? gospodarzy.

62 min Zablokowane uderzenie Noska, dobitka Sz. Kuczek lecz nic z tego nie wychodzi dalej mamy 1:0 dla Radlovii.

64 min strza? z rzutu ro?nego.

64 min pierwsza zmiana w dru?ynie Woli Rad?owskiej za R. ?azarza wchodzi K. Bie?

66 min Minimalnie obok s?upka strzela Nosek.

68 min ?ó?ta kartka dla A. Wst?pnika

76 min Kolejne zmiany za D. Augusty?ski wchodzi ?. Piska

Bardzo dobra gra zawodników Woli Rad?owskie którzy od 10 minut przej?li inicjatyw?.

78 min Zmiana w szeregach Rad?ovii za Patulskiego wchodzi Sikora.

81 min Zmarnowana okazja M. Kowalika.

82 min Kolejna ?ó?ta kartka dla K. Rosa.

83 min Rzut wolny po?redni dla zawodników Woli Rad?owskiej ogromna okazja do zdobycia bramki kontaktowej, zawodnicy ustalaj?  mi?dzy sob? rozegrane tego sta?ego fragmentu gry. 85 min Gracze z Woli Rad?owskiej sprytnie rozegrali pi?k? po rzucie wolnym, a futbolówk? do siatki skierowa? Wajndrener. Stadion oszala? z rado?ci a gospodarze szybko si? pozbierali po chwilowym wybuchu euforii aby gra? dalej. May w spotkaniu 1:1

87 min Wola Rad?owska nie pozostaje d?u?na i dalej naciska na zawodników Rad?ovii, wida? ?e remis ich nie zadowala i daje chc? i?? za ciosem.

90 min Ostatnia zmiana w szeregach Woli Rad?owskiej za zm?czonego gr? Sz. Kuczka wchodzi D. Bie?.

94 min W doliczonym czasie gry rado?? gospodarzy mog?a by? jeszcze wi?ksza gdy? pi?kne podanie otrzyma? K. Bie? który znalaz? si? sam na sam z bramkarzem, jednak bramkarz Rad?ovii zapracowa? sobie znów na bohatera meczu wygrywaj?c pojedynek z K. Bie? i broni?c strza?.

Po pi?knym spotkaniu mecz zako?czy? si? wynikiem1:1 co dla gospodarzy jest dobrym wynikiem a postawa i gra zawodników zapowiada pi?kn? walk? w dalszej cz??ci rundy wiosennej.  By?y to pierwsze derby gminy w historii klubu jakie rozegrano na stadionie Woli Rad?owskiej w Klasie A. Dzi?kujemy organizatorom oraz licznie przyby?ym kibicom za dopingowanie obu dru?yn.