Muza, poezja i opowie?ci o krzy?u

piÄ…tek, 22 marca 2013 08:40

Tadeusz Kowal

Inspiracj? do spotkania z Tadeuszem Kowalem, wszechstronnym artyst? z Woli Rad?owskiej, by?a renowacja zabytkowych figur i krzy?a z posesji pa?stwa Kwapniewskich przy ul. Wole?skiej w Rad?owie, prezentowanych podczas artystycznego wieczoru.

Spotkaniu towarzyszy?a muzyka w wykonaniu Paw?a Jachimka, córki Joanny i Karoliny Kowal. Autorskie prezentacje poezji Józefa Trytka oraz subtelne muzy lokalnych artystów, spe?nia?y rol? „refleksyjnych oddechów”, ??cz?cych wzruszaj?ce opowie?ci o krzy?u T. Kowala. Subtelnym t?em do opowie?ci by?a prezentacja obrazów namalowanych przez Kowalów: ojca i syna Macieja, a towarzysz?ca spotkaniu prezentacja multimedialna, ukazuj?ca warsztat i prac? twórcz? artysty z Woli R., by?a dope?nieniem jego niezwyk?ej osobowo?ci twórczej. Mi?? niespodziank? na t? okoliczno?? przygotowa?a Maria Mago? z rad?owskiej kwiaciarni, dekoruj?c sal? pi?kn? kompozycj? kwiatow?.

W spotkaniu uczestniczyli: burmistrz Zbigniew M?czka, przew. RM Piotr Kapera, szef gminnej o?wiaty Konrad Rudzi?ski, ks. prob. Janusz Maziarka oraz liczne grono mieszka?ców miasta  i gminy Rad?ów.

Trzy opowie?ci o krzy?u… - 21.03.2013 r. - 21.03.2013 r. Trzy opowie?ci o krzy?u… - 21.03.2013 r. - videorelacja: Piotr Ch?o?