Å›roda, 06 lutego 2013 15:21

Oddawanie krwiDo punktu w rad?owskim liceum, gdzie Polski Czerwony Krzy?, Burmistrz Rad?owa oraz Zespó? Szkó? Ponadgimnazjalnych w Rad?owie zorganizowali zbiórk? krwi, zg?osi?o si? bardzo du?o osób. Ch?tnych by?o tylu, ?e nie wszyscy zd??yli odda? krew, w sumie pobrano j? od 41dawców. ??cznie uda?o si? pozyska? 18 litrów i 450 ml krwi.

Podczas akcji zbierali?my krew dla trzyletniego Oliwiera Krzemi?skiego, mieszka?ca Gminy Rad?ów, który  jest chory na nowotwór.

Za naszym po?rednictwem rodzice Oliwiera dzi?kuj? za pomoc: Chcieli?my bardzo podzi?kowa? za okazan? pomoc i dobro? wszystkim ludziom, którzy oddali krew dla naszego synka. Dzi?kujemy tak?e tym, którzy pomogli w organizacji tej zbiórki.

Akcja cieszy?a si? du?ym zainteresowaniem,  wi?c ju? dzisiaj zapraszamy na kolejne honorowe oddawanie krwi.

7 kwietnia br. w Publicznym Samodzielnym O?rodku Zdrowia w Rad?owie odb?dzie si? zbiórka krwi dla Oliwiera oraz innych ma?ych pacjentów Oddzia?u Onkologii i Hematologii Dzieci?cej Uniwersyteckiego Szpitala Dzieci?cego w Krakowie – Prokocimiu.

Zach?camy do udzia?u w akcji, nie b?d?my oboj?tni. Ka?da kropla krwi mo?e uratowa? ?ycie!