Zebranie sprawozdawcze za 2012 r. OSP w Rad?owie.

wtorek, 22 stycznia 2013 14:36

Zebranie19 stycznia br. w Rad?owie odby?o si? zebranie sprawozdawcze za 2012 r. miejscowej jednostki OSP. Udzia? w spotkaniu wzi?li: St. kpt. Pawe? Poliszak z Pa?stwowej Stra?y Po?arnej, St. kpt. po?. Stanis?aw Jachimek Komendant Zak?adowej Stra?y Po?arnej w Tarnowie, Pan Józef Dobek Zas?u?ony Stra?ak, Zarz?d OSP w Rad?owie reprezentowa? Prezes Ksawery Stefa?czyk, a Zarz?d Gminny ZOSP RP Wiceprezes Miros?aw Plebanek, Zbigniew M?czka Burmistrz, Marek Podraza Radny Powiatu Tarnowskiego, Kazimierz Urbanek Przewodnicz?cy Zarz?du Osiedla Rad?ów, Orkiestra D?ta, Ma?gorzata Dulian Podinspektor UM Rad?ów, miejscowi stra?acy.
Otwarcia dokona? Prezes Ksawery Stefa?czyk, a Przewodnicz?cym zebrania wybrano Pana Stanis?awa Jachimka. Zgodnie z porz?dkiem zebrania dh Ksawery Stefa?czyk odczyta? sprawozdanie z dzia?alno?ci jednostki w minionym roku. Sytuacj? finansow? przedstawi? dh Jacek Bogdanowicz - skarbnik jednostki. Ocen? komisji rewizyjnej zaprezentowa? dh Kazimierz Warza?a, jednocze?nie sk?adaj?c wniosek o udzielenie absolutorium dla Zarz?du OSP w Rad?owie. Za okres sprawozdawczy jednog?o?nie absolutorium zosta?o udzielone. Zosta?a przedstawiona informacja z rozbudowy remizy: od 20 pa?dziernika do 30 listopada 2012 r. zosta?y wykonane roboty ziemne wraz wymurowaniem ?cian przy wsparciu firm: Roberta Bieryta „Wiktoria”, Grzegorza Kuczka „Betoniarnia Conteko”, ?wir i piasek przekazane od Zdzis?awa Kupisza „Bazalt” oraz KRUSZGEO Rzeszów. Pozosta?e prace zosta?y wykonane przez druhów (w sumie 557 godzin) oraz murarzy z firmy ?elbud Tadeusza Wójtowicza.
W 2012 roku stra?acy z jednostki w Rad?owie 57 razy wyje?d?ali do ró?nych zdarze? na terenie Gminy Rad?ów.
Przedstawiono tak?e plany dzia?alno?ci na 2013 rok. B?d? m.in. prowadzone dalsze prace przy rozbudowie remizy oraz zakup sprz?tu niezb?dnego do skutecznego prowadzenia akcji ratowniczych. Mówiono równie? o zakupie nowego samochodu dla jednostki (2014 rok).
Burmistrz z?o?y? podzi?kowania wszystkim stra?akom za niebezpieczn? i pe?n? po?wi?cenia prac?.