Z?oty Znak Zwi?zku OSP RP dla Pana Ludwika Grabskiego.

Å›roda, 16 stycznia 2013 11:36

Ludwik Grabski24 sierpnia 2012 r. Pan Ludwik Grabski Uchwa?? Prezydium Zarz?du G?ównego zosta? odznaczony Z?otym Znakiem Zwi?zku Ochotniczych Stra?y Po?arnych RP.
Pan Ludwik d?ugie lata by? stra?akiem rad?owskiej jednostki, mocno zaanga?owanym w jej dzia?alno??. Maj?c dwadzie?cia sze?? lat reprezentowa? jednostk? na Wojewódzkich Zawodach Po?arniczych w O?wi?cimiu. By? to rok 1956. – Jako m?ody ch?opak podchodzi?em do tych spraw bardzo powa?nie. Przed zawodami du?o i systematycznie ?wiczy?em t??yzn? fizyczn?, cz?sto pó?nym wieczorem lub w nocy, bo przecie? by?o gospodarstwo rolne i mnóstwo pracy... Zawody rozpocz??y si? wtedy wspóln? defilad? wszystkich jednostek. Tor przeszkód, który nale?a?o zaliczy? wymaga? m.in. wej?cia na trzecie pi?tro budynku po drabinie hakowej, ratowania ludzi za pomoc? liny oraz samodzielnej wspinaczki po linie na trzecie pi?tro budynku. Reprezentowanie rad?owskiej jednostki by?o dla mnie wyró?nieniem i traktowa?em swój udzia? jako co? bardzo wa?nego, nie ukrywam – lokalnie patriotycznego. To by?y zupe?nie inne czasy, inne podej?cie do spraw ?rodowiska w którym przysz?o nam ?y?, w warunkach zupe?nie odmiennych od wspó?czesnej rzeczywisto?ci – z zadum? wspomina Pan Ludwik Grabski.