poniedziaÅ‚ek, 14 stycznia 2013 08:21

Remont PlacówkiW grudniu 2012 roku uko?czono generalny remont pomieszcze? Placówki Wsparcia Dziennego w Rad?owie, na który przeznaczono ??cznie 30 000,00 z?. Dzi?ki staraniom Kierownika Placówki Justyny Gawe?ek oraz pracowników placówki uzyskano dofinansowanie w kwocie 15 000,00 z? ze ?rodków Wydzia?u Departamentu Polityki Spo?ecznej Ma?opolskiego Urz?du Wojewódzkiego w Krakowie. Dofinansowanie pokry?o 50 % zapotrzebowania na ?rodki finansowe w zakresie dotycz?cym dostosowania i podniesienia standardów (zgodnie z ustaw? o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zast?pczej) us?ug ?wiadczonych w placówkach wsparcia dziennego. Pozosta?a kwota 15 000,00 z? pochodzi?a z bud?etu jednostki, dla której organizatorem jest Gmina Rad?ów. W ramach przeprowadzonego remontu dokonano wymiany drzwi wej?ciowych do budynku od strony podwórza, zamontowano równie? nowe drzwi stalowe w obszernym korytarzu adaptuj?c go tym samym na pracowni? komputerow?. Ponadto w wyniku przeprowadzonego remontu dokonano wyg?adzenia ?cian, pomalowano pomieszczenia, wygospodarowano pomieszczenie przystosowane do wydawania posi?ków, zamontowano sufity podwieszane kasetonowe, wymieniono i zmodernizowano ca?? sie? elektryczn? i komputerow?, wykonano now? pod?og? na ?wietlicy, pracowni komputerowej (dawnym korytarzu) oraz biurze placówki.  Pomieszczenia Placówki Wsparcia Dziennego w Rad?owie sta?y si? bardziej funkcjonalne  oraz nabra?y nowego, estetycznego wygl?du. Tym samym stworzono wreszcie godziwe warunki dzieciom i m?odzie?y z terenu Gminy Rad?ów aby mi?o, w dobrych warunkach lokalowych i co najwa?niejsze, po?ytecznie sp?dza? wolny czas.