Spotkanie z prokuratorem

sobota, 29 grudnia 2012 11:45

Andrzej Seremet

W ramach cyklu spotka? ze znanymi rad?owianami go?ciem burmistrza Zbigniewa M?czki by? prokurator generalny Andrzej Seremet. Spotkanie odby?o si? 28 grudnia w pa?acowej auli Zespo?u Szkó? Ponadgimnazjalnych w Rad?owie. – Zawsze z wielk? przyjemno?ci? przybywam do Rad?owa, o którym jest co raz g?o?niej nie tylko w regionie, ale i w Polsce. Dumny jestem, ?e st?d pochodz? i zawsze z satysfakcj? podkre?lam mój rodowód. Po raz pierwszy od czasu obj?cia funkcji prokuratora uczestnicz? w spotkaniu o takiej formule - wyzna? Andrzej Seremet.

Podczas spotkania go?? przedstawi? zarówno meandry pracy prokuratorskiej jak  i funkcjonowanie s?downictwa w Polsce. Podkre?la? specyfik? zawodu prokuratorskiego, ?ci?le wi???cego si? z d?ugoletni? praktyk? i do?wiadczeniem ?yciowym. – Praktyka czyni cz?owieka do?wiadczonym. Poprzez prac?, sta?, wiedz?, do?wiadczenie ?yciowe  i predyspozycje psychiczne, prokurator staje si? pe?nowarto?ciowym i skutecznym przedstawicielem organu pa?stwa – podkre?li? prokurator. - Obj?cie funkcji prokuratora generalnego by?o rewolucyjn? decyzj? mojego ?ycia. Nie wierzy?em, ?e wygram. Moj? prac? traktuj? jako misj? zmian,  nie rewolucyjnych.

Go?? spotkania odpowiada? na liczne pytania dotycz?ce najbardziej g?o?nych przest?pstw i tragicznych wydarze?, w tym katastrofy smole?skiej.

Na zako?czenie spotkania Andrzej Seremet otrzyma? kolorow? grafik? pa?acu – szko?y, któr? uko?czy? w 1978 roku, monografi? ziemi rad?owskiej oraz najnowszy egzemplarz kwartalnika „Rad?o”. Go?? zrewan?owa? si? ci??k? paczk? ksi??ek dla Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rad?owie.

Fot. Zbigniew Marcinkowski

Prokurator Generalny Andrzej Seremet w Gminie Rad?ów - videorelacja tarnowska.tv