M?odzie?owa Rada Miejska

Å›roda, 19 grudnia 2012 07:56

M?odzie?owa Rada Miejska - fot. Z. Marcinkowski18 grudnia 2012 w Urz?dzie Miejskim w Rad?owie odby?a si? pierwsza, inauguracyjna sesja M?odzie?owej Rady Miejskiej w Rad?owie. Do chwili wyboru przewodnicz?cego, sesj? prowadzi? najstarszy wiekiem radny Damian Machalski z Zespo?u Szkó? Ponadgimnazjalnych w Rad?owie, którego nast?pnie w g?osowaniu  tajnym radni wybrali na przewodnicz?cego M?odzie?owej Rady Miejskiej. W prezydium zasi?d? tak?e: Marcin Nasiadka (z Zespo?u Szkó? w Zabawie) jako wiceprzewodnicz?cy i Karolina Rzepka (z ZSP w Rad?owie) jako sekretarz. Nast?pnie radni wybrali spo?ród siebie przewodnicz?cych i cz?onków komisji sta?ych. Komisj? Praw tworz?: Karolina K?y? – przewodnicz?ca komisji, Jakub Jackowski i Patryk Ignasiak – cz?onkowie komisji. Komisja Nauki pracowa? b?dzie pod przewodnictwem Katarzyny Nasiadki i z udzia?em Przemys?awa Czosnyki i Marcina Nasiadki. W sk?ad Komisji Kultury i Sportu weszli: przewodnicz?cy Karol Garncarz oraz Karolina Rzepka, Maksymilian B?k, Rados?aw Dulian, a Komisji Pomocy: Krystian Czernek (przewodnicz?cy) i Micha? Gostek, Magdalena Patla, Ernest B?cler.

Kadencja M?odzie?owej Rady Miejskiej w Rad?owie trwa? b?dzie dwa lata, burmistrz podkre?li? historyczn? wa?no?? jej powo?ania. – Ciesz? si?, ?e rada zaczyna funkcjonowa?. M?odzi, zdolni ludzie powinni decydowa? o spo?ecznych sprawach i sprawowa? doradcz? rol? Rady Miejskiej. Prosz? was o kulturaln? wspó?prac?, nie tak? jak? cz?sto ogl?dacie w telewizji. Stwórzcie dobry, twórczy klimat – zaapelowa? burmistrz Zbigniew M?czka.

M?odzie?owa Rada MiejskaM?odzie?owa sesja w Rad?owie - tarnowska.tv