niedziela, 16 grudnia 2012 18:55

Wigilia 2012 - fot. Anna K?dzior

RAD?ÓW. Ju? po raz drugi mieszka?cy miasta i gminy spotkali si? na od?wi?tnie przystrojonym, rad?owskim rynku. Wigilijne spotkania rozpocz?? rok temu burmistrz Rad?owa Zbigniew M?czka. Pomys? znakomicie si? przyj??. Tegorocznemu spotkaniu sprzyja?a ?agodna pogoda i du?a frekwencja mieszka?ców.

?wi?teczne spotkanie rozpocz?? Burmistrz oraz Ks. Proboszcz Janusz Maziarka, którzy bardzo ucieszyli si? z licznego przybycia mieszka?ców gminy. ?yczyli Wszystkim Weso?ych ?wi?t oraz Szcz??liwego Nowego Roku 2013!. Podczas wigilii rozdawano tradycyjne sianko bo?onarodzeniowe ze ?wi?tecznymi ?yczeniami od Burmistrza Rad?owa oraz Zespo?u Szkó? Ponadgimnazjalnych w Rad?owie. Potem przyszed? czas na wyst?py i kol?dowanie w wykonaniu uczniów Niepublicznej Szko?y w Przybys?awicach, grupy kol?dniczej zespo?u regionalnego „Biskupianie” z Biskupic Rad?owskich, chóru parafialnego z Rad?owa oraz dzieci z Niepublicznej Szko?y Podstawowej w Niwce, zespo?u instrumentalnego z Zespo?u Szkó? w Rad?owie oraz zespo?u wokalno - instrumentalnego z Gminnego Centrum Kultury i Czytelnictwa w Rad?owie. Rozdano równie? nagrody w V Gminnym Konkursie Stroików, Ozdób Choinkowych i Szopek Bo?onarodzeniowych, na który zg?oszono 53 prace plastyczne. Du?ym zainteresowaniem cieszy? si? kiermasz ?wi?teczny, swoje prace prezentowali: Pani Lucyna Kosman z Biskupic Rad?owskich, Pani Wioletta Ha?as z Rad?owa, Pani Agnieszka Tomaszek z Rad?owa, ?wietlica w Marcinkowicach, Rada Rodziców z Zespo?u Szkó? w Rad?owie, Samorz?d Uczniowski z Publicznego Gimnazjum w Rad?owie, Rada Rodziców z Niepublicznej Szko?y w Biskupicach Rad?owskich oraz ?rodowiskowy Dom Samopomocy w Siedlcu. O pocz?stunek zadba? Ks. Proboszcz, który przygotowa? kapust? z grzybami, ?liwkami i grochem, Restauracja Rad?owska - wigilijna zupa borowikowa, pierogi z kapust? i le?nymi grzybkami oraz grzaniec, Stowarzyszenie "Start" i GCKiCz - ?azanki i barszcz czerwony, So?ectwo ??ka Siedlecka - "kluski kud?ate" oraz Zespó? Szkó? Ponadgimnazjalnych w Rad?owie - wyroby cukiernicze. Podczas uroczysto?ci zdj?cia wykonywa?a rad?owska fotograf Anna K?dzior oraz Zbigniew Marcinkowski.

Wigilia 2012 - tarnowska.tv

Rad?owskie ?wi?towanie - tarnowska.tv

Wyniki V Gminnego Konkursu Stroików, Ozdób Choinkowych i Szopek Bo?onarodzeniowych.

Fotorelacja: Anna K?dzior

Fotorelacja: Zbigniew Marcinkowski