Przekazane komputery

czwartek, 13 grudnia 2012 12:44

Przekazanie komputerów

W grudniu 2012 roku nasza szko?a otrzyma?a wspania?y prezent miko?ajkowy - 10 zestawów komputerowych przekazanych przez Pana W?odzimierza Okrajek, Dyrektora Ma?opolskiego Oddzia?u Regionalnego ARiMR. Rado?? z otrzymania komputerów od ARiMR jest tym wi?ksza, gdy? do pozyskania tego sprz?tu przyczyni? si? w du?ej mierze mieszkaniec Naszej Gminy m?ody dzia?acz ko?a PSL Pan Grzegorz Piotrowski. Nasza Szko?a Podstawowa im.16 P. P. Ziemi Tarnowskiej wraz z przedszkolem jest niepubliczn? placówk? o?wiatow? znajduj?c? si? na terenie wiejskim jednak cieszy fakt, ?e takie placówki równie? s? zauwa?ane przez Urz?dy. Sprz?t komputerowy zosta? przekazany na r?ce Pana Krzysztofa Kality prezesa stowarzyszenia „Szko?a Wspólnym Dobrem” oraz Pani Pauliny Piotrowskiej, dyrektor Zespo?u Szko?y Podstawowej i Przedszkola w Zdrochcu. Otrzymane komputery b?d? z powodzeniem wykorzystane do pracy z dzie?mi i z pewno?ci? przynios? du?o rado?ci.

-„Wraz z rozwojem naszej cywilizacji rozwija si? technologia informacyjna maj?ca znacz?cy wp?yw na jako?? ?ycia m?odzie?y i rozwój jej kompetencji, potrzebnych zarówno obecnie - w ?yciu prywatnym i nauce - jak i w przysz?ej pracy zawodowej. Korzystaj?c z komputerów przekazanych przez P. Okrajka dzieci nie tylko b?d? uczy? si? podstawowych umiej?tno?ci, ale równie? rozwija? swoj? wyobra?ni? i zainteresowania. Komputery znakomicie wzbogac? nasze informatyczne wyposa?enie.”- powiedzia?a Paulina Piotrowska dyrektor szko?y dzi?kuj?c Panu Grzegorzowi.

Pani dyrektor skierowa?a równie? pro?b? by Urz?dy pomaga?y na miar? swoich mo?liwo?ci w rozwoju takich ma?ych wiejskich placówek. Korzystaj?c z okazji, ?e rok 2012 jest rokiem Janusza Korczaka Pani dyrektor zacytowa?a jedn? z jego sentencji: „Nie tak wa?ne ?eby cz?owiek du?o wiedzia?, ale ?eby dobrze wiedzia?, nie ?eby umia? na pami?? a ?eby rozumia?, nie ?eby go wszystko troszk? obchodzi?o, a ?eby go co? naprawd? zajmowa?o, ?eby mia? zami?owanie”.