Strategia dla Rozwoju Polski Po?udniowej

poniedziaÅ‚ek, 10 grudnia 2012 16:54

Polska Po?udniowaSamorz?dy regionalne województw: ma?opolskiego i ?l?skiego pracuj? nad „Strategi? dla Rozwoju Polski Po?udniowej”. Ma ona pomóc w zbudowaniu makroregionu, który zapewni konkurencyjno?? i wysok? pozycj? obu województwom nie tylko w Polsce, ale tak?e na mapie europejskich regionów.

Oba regiony zamierzaj? postawi? m.in. na rozwój kapita?u intelektualnego, nauki i bada?, turystyki, kultury. Na li?cie priorytetów wspó?pracy znalaz?y si? tak?e: infrastruktura (w tym transport i dzia?ania przeciwpowodziowe), ochrona ?rodowiska, rewitalizacja miast, wspó?praca transgraniczna.

Efektem wspólnych dzia?a? w?adz regionów jest porozumienie w sprawie podj?cia prac nad „Strategi? dla Rozwoju Polski Po?udniowej w obszarze województwa ma?opolskiego i ?l?skiego”, podpisane 23 maja 2011 r. w Chrzanowie, podczas posiedzenia zarz?dów obu województw. Prace nad strategi? wspieraj? powo?ane przez samorz?dy obu regionów: Rada Programowa, Rada Naukowa i zespo?y zadaniowe.

Wi?cej informacji na stronie: http://malopolskie.pl/RozwojRegionalny/rozwoj/