Fina? projektu

piÄ…tek, 07 grudnia 2012 13:42

Program aktywizacjiMiejsko-Gminny O?rodek Pomocy Spo?ecznej w Rad?owie by? organizatorem spotkania podsumowuj?cego projekt: „Program aktywizacji spo?eczno-zawodowej z terenu Gminy Rad?ów”. W programie udzia? wzi??o 14 osób. By? on finansowany z Programu Operacyjnego Kapita? Ludzki. W spotkaniu, które odby?o si? w Hotelu Zabawa, uczestniczy? przewodnicz?cy Rady Miejskiej Piotr Kapera. G?ównym celem projektu by?o zwi?kszenie szans klientów Miejsko–Gminnego O?rodka Pomocy Spo?ecznej w Rad?owie zagro?onych wykluczeniem spo?ecznym do aktywizacji spo?ecznej i zawodowej. Uczestnicy projektu uko?czyli szkolenia i uzyskali certyfikaty, a dwie osoby podj??y nauk? w szkole policealnej. Projekt skierowany by? do 14 osób - 10 kobiet i czterech m??czyzn), bezrobotnych oraz nieaktywnych zawodowo.

W trakcie realizacji projektu odby?y si? nast?puj?ce szkolenia - trening kompetencji i umiej?tno?ci spo?ecznych, trening pracy - szkolenie wyjazdowe w Poroninie, szkolenia zawodowe, kurs kucharza oraz kurs komputerowy.