Publikacja warta poznania!

Å›roda, 05 grudnia 2012 15:12

Zabawa13 grudnia 2012 r. uka?e si? ksi??ka „Dziedzictwo regionalne pó?nocnych terenów gminy Rad?ów”. Publikacja powsta?a dzi?ki inicjatywie i pracy nauczycieli oraz uczniów Zespo?u Szkó? w Zabawie. Ksi??ka sk?ada si? z 7 rozdzia?ów, w których w sposób syntetyczny i przyst?pny przedstawiono najwa?niejsze zagadnienia dotycz?ce wsi: Zabawy, Wa?-Rudy, Zdrochca, Marcinkowic i Przybys?awic. Tematyka obejmuje lokaln? geografi? i przyrod?, histori? od najdawniejszych czasów do zako?czenia II wojny ?wiatowej, architektur? sakraln?, dzieje parafii, histori?: o?wiaty, ochotniczej stra?y po?arnej, poczty, gminy Zabawa, a tak?e obyczaje i folklor oraz sylwetki ludzi zas?u?onych dla tego regionu. Wydanie jest tym ciekawsze, ?e wzbogacono je licznymi fotografiami pochodz?cymi z domowych archiwów. Ksi??ka jest adresowana do wszystkich zainteresowanych kultur? lokaln?, od wspólnot so?eckich do amatorów badania przesz?o?ci.

Serdecznie zapraszamy do lektury

p.o. Dyrektor Zespo?u Szkó? w Zabawie