Biblioteka wysoko

piÄ…tek, 16 listopada 2012 21:15

MGBP Rad?ówRedakcja „Rzeczpospolitej” i Instytut Ksi??ki w Warszawie nagrodzi?y samorz?dy najbardziej zaanga?owane w kulturalny rozwój swojej gminy. Docenieni zostali ci, dla których dobrze dzia?aj?ca biblioteka gminna jest najlepszym ?wiadectwem dba?o?ci samorz?du o zapewnienie ?atwego i bezp?atnego dost?pu do kultury, wiedzy i nowych mediów.

Przed nami og?oszenie wyników rankingu na najlepiej prowadzon? bibliotek?. Rad?owska ksi??nica znalaz?a si? w pierwszej pi?tce ogólnopolskiego rankingu z miejscowo?ci licz?cych mniej ni? 15 tysi?cy mieszka?ców.

Uroczysto?? odb?dzie si? 19 listopada 2012 r. o godz. 12.00 w Polonia Palace Hotel, w Warszawie, Al. Jerozolimskie 45. Tego samego dnia uka?e si? dodatek do „Rzeczpospolitej” z list? najlepszych placówek. Pe?na lista b?dzie tak?e dost?pna na stronach internetowych dziennika oraz Instytutu Ksi??ki i Biblioteki+.

W  sk?ad komisji oceniaj?cej biblioteki weszli: Grzegorz Gauden, dyrektor Instytutu Ksi??ki, Tomasz Makowski, dyrektor Biblioteki Narodowej, El?bieta Stefa?czyk, prezes Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich, Andrzej Tyws, przewodnicz?cy Konferencji Dyrektorów Wojewódzkich Bibliotek Publicznych oraz Anna Cie?lak-Wróblewska i Pawe? Jab?o?ski z „Rzeczpospolitej”. Rad?owsk? bibliotek? nagrodzono za nowatorskie dzia?ania na rzecz jako?ci i komfortu obs?ugi czytelników, poziom czytelnictwa, zaawansowanie informatyczne,  liczb? kupowanych nowo?ci, wydatki samorz?du na utrzymanie placówki oraz zró?nicowan? dzia?alno?? kulturaln?.