BEZPIECZNIE JAK W EUROPIE

wtorek, 13 listopada 2012 08:24

Ruszaj? kolejne akcje w projekcie "Bezpiecznie jak w Europie" w ramach programu „M?odzie? w dzia?aniu”. Ju? 17 listopada 2012 r. odb?dzie si? w budynku po Szkole  Podstawowej w Wa? - Rudzie KURS PIERWSZEJ POMOCY. Chcemy nauczy? m?odych ludzi zasad udzielania pomocy przedmedycznej. Umiej?tno?ci te mog? w przysz?o?ci uratowa? komu? ?ycie i zdrowie, a m?odym ludziom pozwol? czu? si? pewniej w sytuacjach ekstremalnych, nie tylko na drogach, ale i podczas uprawiania sportu, w?drówek itp. – podkre?la Ks. Marcin Minorczyk opiekun m?odzie?y w projekcie „Bezpiecznie jak w Europie”. Szczegó?y na plakacie.

Pierwsza pomoc

18 listopada 2012 r. o godz. 12.00 w ?wiatowy Dzie? Ofiar Wypadków Drogowych i Komunikacyjnych w zabytkowej stodole w Zabawie zostanie otwarta wystawa pt: „Ku przestrodze”, która dokumentuje wypadki drogowe z rejonu tarnowskiego, brzeskiego, boche?skiego i d?browskiego. Podstawowym przes?aniem wystawy b?dzie has?o „ku przestrodze” – pokazuj?ce tragiczne, negatywne skutki wypadków drogowych.

Za? 19 listopada w Zespole Szkó? w Rad?owie i Zabawie odb?d? si? prelekcje, po?wi?cone bezpiecze?stwu ruchu drogowego. Program ich b?dzie obejmowa? m. in: omówienie zasad poruszania si? po drogach, przedstawienie dobrych praktyk i zwyczajów w tym zakresie z Polski i Europy. Udzia? w spotkaniu wezm? tak?e: psycholog, policjant, osoba która prze?y?a wypadek drogowy. Podczas spotka? ich uczestnicy zostan? zaproszeni do udzia?u w konkursie „Moja bezpieczna droga do szko?y”.  Na spotkaniach te? b?d? rozdawane gad?ety. Spe?ni? one dwojak? funkcj? – b?d? promowa?y projekt, a jednocze?nie pomaga?y w bezpiecznym poruszaniu si? po drogach – b?d? to bowiem elementy odblaskowe, mocowane do ubioru, plecaków i rowerów – dodaje Ks. Marcin Minorczyk.

Prelekcje