Robocze spotkanie z wicemarsza?kiem

wtorek, 23 października 2012 08:50

Roman Ciepiela22 pa?dziernika wicemarsza?ek Ma?opolski Roman Ciepiela spotka? si? w rad?owskim ratuszu z przedstawicielami lokalnej w?adzy, dyrektorami szkó?, kierownikami jednostek samorz?du terytorialnego, so?tysami, liderami lokalnej przedsi?biorczo?ci oraz mieszka?cami gminy Rad?ów. G?ówn? tematyk? roboczego spotkania, by?y priorytety do  przygotowywanej strategii rozwoju Ma?opolski na lata 2014-2020 oraz nowa perspektywa  pozyskiwania i zagospodarowania ?rodków unijnych przez lokalne samorz?dy.

Ponad 60 osób przyby?o na spotkanie z wicemarsza?kiem Romanem Ciepiel?, który znany jest w naszym ?rodowisku z licznych dzia?a? na rzecz rozwoju rad?owskiej gminy, a ostatnio zdecydowanej poprawy, przebiegaj?cej przez gmin?, drogi wojewódzkiej. Wicemarsza?ek zaprezentowa? strategiczny dokument w formie slajdów opatruj?c go w?asnym komentarzem. Zwróci? uwag? na budow? wspólnego rozwoju subregionu, w którym powinny zadzia?a? cechy charakterystyczne do poszczególnych gmin, np. dla rad?owskiej: „Klaster wodny”, wspólne ?cie?ki rowerowe, edukacyjno-rekreacyjne szlaki dziedzictwa kulturowego. R. Ciepiela podkre?li?, ?e pomys?y na rozwój gminy oraz strategiczne przedsi?wzi?cia musz? by? skonkretyzowane na prze?omie 2012 i 2013 roku. W ponad dwugodzinnym spotkaniu wicemarsza?ek odpowiada? na pytania zebranych, które koncentrowa?y si? m.in.: wokó? dalszej rozbudowy kanalizacji sanitarnej, specjalistycznej opieki zdrowotnej, szkolnictwa, rynku pracy i zamówie? publicznych.

Gospodarz spotkania  burmistrz Zbigniew M?czka wspomnia? o dobrej wspó?pracy z zarz?dem Ma?opolski i dalszych inwestycjach. W przysz?ym roku powstan? pierwsze ronda w gminie: w Wa?-Rudzie i Biskupicach Rad?owskich. Uczestnicy spotkania zwracali uwag?, na potrzeb? tego typu spotka?. Ich cz?stotliwo?? winna by? nie mniejsza ni? dwa razy w roku.