Remonty wakacyjne w Niwce

piÄ…tek, 05 października 2012 09:00

NiwkaWraz z zako?czeniem roku szkolnego 2011/12 w budynku SP w Niwce rozpocz??y si? prace remontowe. By?y one niezb?dne ze wzgl?du na przekszta?cenie szko?y podstawowej w placówk? o?wiatow? o nazwie Zespó? Szko?y Podstawowej i Przedszkola w Niwce. Konieczne by?o wykonanie prac przystosowuj?cych cz??? szko?y na potrzeby powstaj?cego przedszkola. W przedsi?wzi?cie zaanga?owa?o si? lokalne ?rodowisko i nauczyciele. Du?e znaczenie mia?a pomoc finansowa ze strony Urz?du Miasta i Gminy Rad?ów (28 870,91 z?) oraz So?ectwa wsi Niwka. W?adze gminy dodatkowo wspiera?y nasze dzia?ania prac? osób z Zak?adu Karnego w Mo?cicach, co przyczyni?o si? do szybszego zako?czenia modernizacji budynku. Trwaj?cy 6 tygodni remont zosta? uwie?czony sukcesem. Na potrzeby przedszkola uda?o si? wygospodarowa? szatnie dla najm?odszych, osobna ?azienk?, oddzieln? komunikacj? oraz dwie sale dydaktyczne z miejscem do le?akowania.

W cz??ci budynku zosta?y wymienione okna, pomalowane ?ciany, po?o?one nowe pod?ogi. Zarz?d Stowarzyszenia „Niwka Dzieciom” pragnie wyrazi? serdeczne podzi?kowania instytucjom, firmom, osobom prywatnym oraz wszystkim mieszka?com, którzy aktywnie w??czyli si? w pomoc dla szko?y. Dzi?ki ich staraniom uda?o si? doprowadzi? remont do ko?ca tak, aby dzieci mog? rozpocz?? nauk? w odnowionej i dostosowanej do nowych zada? placówce.
Wspierali nas:
1. Zbigniew M?czka Burmistrz Miasta i Gminy Rad?ów