Poetycko w ratuszu

czwartek, 20 wrzeÅ›nia 2012 09:26

jesien lit

W ramach XXII Mi?dzynarodowej Galicyjskiej Jesieni Literackiej do naszego miasta przyby?o troje poetów: Danuta Bartosz z Poznania, Jan Tulik z Krosna i Wojciech Piotrowicz z Wilna.
Wytrawni twórcy, spotkali si? z rad?owsk? m?odzie?? gimnazjaln? i licealn?. Czytali swoje najnowsze wiersze, akcentowali najwa?niejsze warto?ci cz?owieka i zach?cali m?odzie?, by ta si?ga?a coraz cz??ciej po ksi??ki i obcowa?a z poezj?. - Piel?gnowanie i wzbogacanie j?zyka ojczystego jest rzecz? niezwykle wa?n? - podkre?lali poeci - zw?aszcza w dobie chaosu, przesytu i bylejako?ci informacyjnej, g?ównie serwowanej nam poprzez sie? internetow?.
Go?cie biblioteki, pozostawili poetyckie wspomnienia, kilka tomików wierszy oraz Almanach XXII MGJL. Byli zauroczeni opraw? muzyczn? przygotowan? przez miejski duet: Ania Piotrowska i Szymon Filarski. Spotkanie odby?o si? po raz pierwszy w komfortowych warunkach. W Bibliotece Miejskiej zadzia?a?a klimatyzacja, zainstalowana przez w?adze miasta. W spotkaniu uczestniczy? wiceburmistrz Wies?aw Armatys.