Remont drogi 975 - objazdy.

wtorek, 14 sierpnia 2012 12:41

remontW zawi?zku z remontem drogi wojewódzkiej nr 975 na odcinku Biskupice Rad?owskie – Rad?ów wykonane zostan? prace polegaj?ce na odbudowie ca?ej konstrukcji nawierzchni drogi. Z uwagi na charakter prowadzonych prac, konieczne b?dzie ca?kowite zamkni?cie ruchu dla przedmiotowego odcinka drogi. Wyj?tkiem jest konieczno?ci zachowania dojazdu do posesji i pól zlokalizowanych wzd?u? przedmiotowego odcinka drogi.

Dla tego etapu robót przewidziano alternatywne trasy objazdu pomi?dzy miejscowo?ciami Rad?ów, a Biskupice Rad?owskie.

Z uwagi na to i? drogi gminne zlokalizowane w bezpo?rednim otoczeniu remontowanego odcinka DW nr 975 nie s? przystosowane do ruchu pojazdów ci??kich, opracowano dwa warianty tras objazdów.

Wariant pierwszy przedstawia tras? objazdów dla pojazdów o rzeczywistej masie ca?kowitej poni?ej 3,5 t.

Trasa objazdów poprowadzona jest drog? powiatow? 1338K (ul. Brzesk? i ul. Wole?sk? w Rad?owie) i dalej drog? wojewódzk? w kierunku miejscowo?ci Biskupice Rad?owskie a? do skrzy?owania z DW nr 975.

Wariant drugi przedstawia tras? objazdów dla pojazdów o rzeczywistej masie ca?kowitej powy?ej 3,5 t.

Tras? objazdów poprowadzono nast?puj?cymi drogami:

- drog? powiatow? nr 1346 w miejscowo?ci Wierzchos?awice w kierunku Tarnowa,

- ul. Witosa w Tarnowie a? do skrzy?owania z ul. Kwiatkowskiego a? do skrzy?owania z ul. Czyst?, dalej objazd poprowadzony jest drog? wojewódzk? nr 973 (ul. Czyst?, ul. Wyszy?skiego, ul. Klikowsk?, ul. Niedomick? na obszarze miasta Tarnowa) a? do skrzy?owania typu rondo zlokalizowanego pomi?dzy m. Niedomice, a m. ?abno (skrzy?owania DW nr 973 i DW nr 975

Przewidywany termin wprowadzenia tymczasowej organizacji ruchu: sierpie? – wrzesie? 2012 r.

Mapka