3. Zjazd Rodzin Patulskich

poniedziaÅ‚ek, 02 lipca 2012 13:39

ZjazdNa rad?owskiej wie?y g?o?no dzwon dzi? bije/Wzywa ród Patulskich, wszystkich, gdzie kto ?yje/Jad? od Warszawy, z zachodu i wschodu/Wszyscy pod??aj? do rad?owskiego grodu/Na Woli w Rad?owie mieszka ich rodzina/Tu s? ich korzenie, tu jest ich dziedzina... (Janina Pylak).

Ju? po raz trzeci rodziny rodu Paw?a Patulskiego i Anny z Kulpów z Woli Rad?owskiej spotka?y si? na ziemi swoich przodków. - Pa?stwo pokazujecie jak mo?na pi?knie dzia?a?, ?y? oraz piel?gnowa? rodowe kontakty i tradycje, które s? niezmiernie cenne, po?yteczne i jak?e wa?ne we wspó?czesnym ?wiecie – mówi? zaproszony za spotkanie Zbigniew M?czka, burmistrz Rad?owa.

Tegoroczny zjazd rozpocz?? si? msz? ?wi?t? w ko?ciele rad?owskim. Nast?pnie uczestnicy udali si? do pa?acu Dola?skich, gdzie przy staropolskich potrawach i smako?ykach wspominano, cieszono si? ze spotkania i biesiadowano do pó?nych godzin wieczornych.

Podczas zjazdu w Rad?owie, prezesowi Stowarzyszenia Rodzin Patulskich burmistrz wr?czy? pami?tkowy obraz olejny „Rad?owskie ró?e”. Spotkaniu towarzyszy?a muzyka w wykonaniu: „Ma?ych Rad?owian” Tadeusza Patulskiego, zespo?u „Strych” oraz formacji instrumentalno-wokalnej z Zespo?u Szkó? Ponadgimnazjalnych w Rad?owie. Promowano te? dwie rodzinne publikacje: tom wierszy Janiny Pylak „Moje w?drowanie w czasie” oraz prac? pu?kownika Stanis?awa Szczepanika „Wola Rad?owska – geneza powstania i rozwój do 1939 roku”.