wtorek, 05 czerwca 2012 13:49

ue

Projekt wspó?finansowany przez Uni? Europejsk? w ramach EFS z Programu Operacyjnego Kapita? Ludzki, Dzia?anie 7.3

Projekt „Praca z pasj?” zosta? przygotowany przez Urz?d Miejski w Rad?owie oraz ?rodowiskowy Dom Samopomocy w Siedlcu który jest realizatorem projektu. Projekt przewiduje przeprowadzenie warsztatów z zakresu: stolarstwa, r?kodzie?a artystycznego oraz kulinariów dla 24 osób niepe?nosprawnych z terenu gmin: Rad?ów, ?abno, Wietrzychowice i Wierzchos?awice. ??cznie przewidzianych jest 360 godzin warsztatowych. Dodatkowo w ramach projektu dla uczestników poszczególnych grup warsztatowych przewidziany jest wyjazd do zak?adu stolarskiego, restauracji oraz do Domu Malarek w Zalipiu.

Projekt którego realizacja trwa od stycznia 2012 roku w obecnej chwili znajduje si? ju? na pó?metku. Dotychczas zrealizowano ??cznie 150 godzin warsztatowych. W ramach warsztatów stolarskich beneficjenci poznaj? zasady obs?ugi narz?dzi r?cznych oraz elektronarz?dzi, ucz? si? podstawowych technik pracy z drewnem, a tak?e poznaj? tajniki budowy mebli ogrodowych. W obecnej chwili przygotowywany jest równie? wyjazd do zak?adu stolarskiego celem dok?adniejszego poznania pracy w zawodzie stolarza. Uczestnicy warsztatów kulinarnych na wyje?dzie poznali ju? jak „od kuchni” wygl?da praca w restauracji. W ramach warsztatów ucz? si? z zawodu pracownika kuchni, w teorii i praktyce zapoznaj? si? z potrawami polskiej kuchni i nie tylko, ucz? si? lepszego gospodarowania w?asnym bud?etem, wprowadzania urozmaice? do codziennego jad?ospisu, zmiany z?ych nawyków ?ywieniowych. Cz?onkowie grupy r?kodzielniczej zaznajomili si? z prac? artystów ludowych w Domu Malarek w Zalipiu, pod okiem instruktorów ró?nych dziedzin artystycznych podnosz? swoje umiej?tno?ci plastyczne, hafciarskie i nie tylko. Nabywane umiej?tno?ci z pewno?ci? przyczyni? si? do promowania i prezentowania zdolno?ci i talentów osób niepe?nosprawnych szerszemu gronu odbiorców.