Fina? rad?owskich spotka? z kultur?

Å›roda, 23 maja 2012 12:08

DuetGminne Centrum Kultury i Czytelnictwa zaprasza w najbli?sz? sobot? do miejskiej biblioteki o godz. 18.00, na finalny wieczór realizowanego projektu „Rad?owskie spotkania z kultur?”.

W programie m.in.: wernisa? malarstwa i rze?by El?biety Cz?czek, promocja  ksi??ek autorów urodzeniem zwi?zanych z rad?owsk? gmin?: Stanis?awa Szczepanika „Wola Rad?owska – geneza i rozwój do roku 1939” oraz Adama Tomczyka „Cmentarzysko koni”. Ca?o?? uroczysto?ci dope?ni koncert duetu Joanna B?a?ej-?ukasik (fortepian) i Pawe? ?ukasik (altówka), którzy zaprezentuj? cocktail muzyczny najs?ynniejszych melodii ?wiata.

Projekt „Rad?owskie spotkania z kultur?” realizowany przez bibliotek? od czerwca zesz?ego roku mia? na celu dost?p mieszka?ców miasta i gminy do kultury wysokiej. Oferta adresowana do mieszka?ców by?a tak konstruowana, aby zainteresowa?a odbiorców w ka?dym wieku: najm?odszych, m?odzie?, doros?ych i seniorów. W ramach projektu zorganizowano trzyna?cie wydarze? kulturalnych, organizacj? dwudziestu zaj?? dla seniorów w ramach „Ta?ca w kr?gu”. Biblioteka ponadto wzbogaci?a si? o profesjonalny sprz?t nag?a?niaj?cy firmy Dynacord, elegancki serwis kawowy i cafe maszyn?.

Dzi?ki realizacji projektu wzros?a liczba osób odwiedzaj?cych bibliotek? i poziom czytelnictwa. O?ywi?o si? ?rodowisko kulturalne miasta i gminy, a rad?owianie przekonali si? bardziej do twórczej aktywno?ci: artystycznej, edukacyjnej, spo?ecznej itp. Projekt „Rad?owskie spotkania z kultur?”  wspó?finansowany by? ze ?rodków unijnych.

Wst?p wolny