Czyta?a fragmenty swoich ksi??ek

czwartek, 10 maja 2012 15:56

ECNa spotkanie autorskie z Ew? Chotomsk? do rad?owskiej biblioteki przyby?o blisko stu uczniów z klas I-III z Zespo?u Szkó? w Rad?owie. Go?? specjalny Tygodnia Bibliotek mówi?a o swojej pracy w telewizji, pisaniu ksi??ek i tekstów do piosenek, recytowa?a wiersze oraz wspólnie z dzie?mi ?piewa?a piosenki. W czasie spotkania dzieci wykaza?y si? du?? aktywno?ci? w licznych konkursach zorganizowanych przez naszego go?cia. Po dynamicznym przebiegu spotkania dzieci mog?y kupi? ksi??ki i otrzyma? autorski wpis.

Bibliotekarze dzi?kuj? nauczycielom za przybycie i uczniom za wzorowe uczestniczenie w spotkaniu. Na zako?czenie wiceburmistrz Wies?aw Armatys wszystkim podzi?kowa? za urocze spotkanie.

***

Ewa Chotomska - znakomita autorka ksi??ek dla dzieci, znana równie? jako „Ciotka Klotka” z telewizyjnego programu „Tik – taka”,  „Budzik”, „Jedyneczka” i  „Domowe przedszkole”. Wraz z Andrzejem Grabowskim za?o?y?a w 1983 r. dzieci?cy zespó? Fasolki. E. Chotomska pisze teksty do ich piosenek. Do tej pory powsta?o ich oko?o trzystu. Wystarczy wspomnie?, ?e to ona napisa?a s?owa takich piosenek, jak: „Szczotka, pasta”, „Myd?o lubi zabaw?”, „Myj z?by”, „Moja fantazja” znanych i lubianych od lat przez dzieci w ca?ej Polsce. Biblioteka rad?owska wzbogaci?a si? o kilka nowych jej ksi??ek, które polecamy dzieciom.