Å›roda, 04 kwietnia 2012 07:58

Rad?ovia Rad?ówRad?ovia Rad?ow - Dunajec Konary 1-0 Patulski Marcin

W pierwszym meczu rundy rewan?owej z Dunajcem Konary od pocz?tku spotkania lepiej na boisku poczyna?a sobie Rad?ovia i t? przewag? udokumentowa?a golem Marcina Patulskiego. Jak si? okaza?o by?a to jedyna bramka tego spotkania, cho? okazji na podwy?szenie wyniki nie brakowa?o. Niestety skuteczno?? nie by?a jednak najsilniejsz? zawodników z Rad?owa i tym samym trzeba si? cieszy? z najmniejszego z mo?liwych wyników daj?cych zwyci?stwo. Bardzo dobrze sprawowa?a si? równie? defensywa, w tym bramkarz Piotr Kania, który po raz pi?ty w sezonie zachowa? czyste konto.

Sk?ad:

Kania Piotr - Marcinkowski Micha?(46-Grabka Przemys?aw), Kowalik Marek, Kuta Wojciech, Rosa Jakub, - Kurtyka Krzysztof, Kijak Piotr, Patulski Marcin G?sawski Dominik, Czuj Tomasz(40-B?k Damian), - Kijak Rafa?(55-Wadas Mi?osz)

D?brovia II D?browa Tarnowska - Rad?ovia Rad?ow 4-2 P. Kijak, ?o?

Przed meczem z liderem ka?dy czu? napi?cie i mia? by? to prawdziwy sprawdzian dyspozycji LUKS Rad?ovii podczas rundy wiosennej. Kadra zespo?u przypomina?a wr?cz ekip? z ekstraklasy i oprócz nominowanych 18 zawodników, by? jeszcze do dyspozycji graj?cy trener Artur Koza. Nie wszystko jednak by?o idealne, gdy? na urazy narzekali Mi?osz Wadas, Tomasz Czuj i Rafa? Kijak, ale wszyscy chcieli si? pokaza? w meczu na szczycie. Z gry natomiast ca?kowicie zosta? wykluczony Mateusz Cichy. Przed spotkaniem liczyli?my na dobr? organizacj? w defensywie i skuteczne rozegranie pi?ki na po?owie rywala i to wszystko zadzia?a?o zgodnie z oczekiwaniami. Kilka okazji strzeleckich, po których powinni?my prowadzi? zem?ci?a si? i to gospodarze zdobyli pierwsz? bramk?. Na skutek padaj?cego ?niegu zosta? na chwil? przerwany mecz, a po wznowieniu D?brovia strzeli?a drug? bramk?. Niestety ta bramka nie jest b??dem defensywy, która w tej sytuacji zachowa?a si? idealnie ?api?c rywala na  "spalonym", jednak asystent arbitra g?ównego nie dopatrzy? si? nieprawid?owo?ci i przegrywali?my ju? 2-0. Wynik utrzyma? si? do ko?ca pierwszej po?owy, a po wznowieniu obraz gdy si? niewiele zmieni?. Znów lepsza gra Rad?ovii i stwarzanie korzystnych sytuacji, lecz skuteczno?? nie by?a mocn? stron? go?ci. Kiedy jednak Marek Kowalik pos?a? pi?k? na pole karne do Piotra Kijaka, ten zdoby? g?ówk? gola kontaktowego. Kolejne minuty ataków nie przynios?y pozytywnego skutku, po czym stracili?my trzeci? i czwart? bramk? (ze spalonego). Po faulu na Dominiku G?sawskim podyktowany jest rzut karny, po którym Wocjeich Kuta wprawdzie zostaje "przeczytany", lecz do pi?ki dopad? Miros?aw ?o? i ustala wynik meczu na 4-2.

Sk?ad:

Wadas Mi?osz - Kuczek Pawe?, Kowalik Marek, Kuta Wojciech, Czuj Tomasz, - Kurtyka Krzysztof (46-Grabka Przemys?aw), Kijak Piotr, Patulski Marcin G?sawski Dominik(75-?oboda Pawe?), ?o? Miros?aw (75-Magiera Patryk) - Kijak Rafa? (46-B?k Damian)

?awka rezerwowych:

Kania Piotr, Rosa Jakub, Kotasi?ski Damian